سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » صادق لاریجانی منتقدان قوه قضاییه را «ضد‌انقلاب یا نا‌آگاه» خواند...

صادق لاریجانی منتقدان قوه قضاییه را «ضد‌انقلاب یا نا‌آگاه» خواند

چکیده :چند ساعت پس از آنکه آیت الله هاشمی رفسنجانی آزادی بیان را از اصول مصرح دینی و قانونی خواند، صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه گفت که منتقدان این قوه یا ناآگاه اند و یا ضد انقلاب! مصباح یزدی هم چندی پیش خواستار «شکستن بت آزادی» شده بود....


کلمه – گروه خبر: چند ساعت پس از آنکه آیت الله هاشمی رفسنجانی آزادی بیان را از اصول مصرح دینی و قانونی خواند، رئیس قوه قضاییه گفت که منتقدان این قوه یا ناآگاه اند و یا ضد انقلاب!

به گزارش کلمه، این دو اظهارنظر دو مقام عالی رتبه جمهوری اسلامی که به فاصله کمتر از 24 ساعت صورت گرفته است، نشانگر وجود اختلاف نظر وجود در نظام درباره مقوله آزادی بیان و نقد و اظهار نظر است.

اظهارنظرهایی از نوع صادق لاریجانی را البته باید در کنار مواضع مصباح یزدی معنا کرد که چندی پیش خواستار «شکستن بت آزادی» شده بود!

هاشمی اما در نقطه مقابل، در افطاری دیشب خود با اصحاب رسانه ها گفته است: «آزادی بیان، آزادی اظهار نظر و جلوگیری از سانسور و تهدید، حق هر انسان و از مصرّحات اسلام و قانون اساسی است، همه در این موضوع اشتراک نظر دارند و در عمل است که معتقدین واقعی از ظاهرسازان جدا می ­شوند.»

در نقطه مقابل اما صادق لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی، به شدت به منتقدان دستگاه قضایی تاخت و آنها را متهم کرد که اگر هم ضد انقلاب نیستند، ناآگاه هستند!

بر اساس گزارش خبرگزاری ها، وی منتقدان را به دو دسته تقسیم کرده و گفته است: «میان انتقاد و افترا و تهمت خلط می‌شود٬ برخی انتقادها از روی جهل و ناآشنایی با امور حقوقی و قضایی مطرح می‌شود. هجمه‌ها علیه قوه قضاییه توسط دو گروه ضدانقلاب و دلسوزان ناآگاه صورت می‌گیرد. هجمه های ضدانقلاب در داخل و خارج از کشور قابل اعتنا نیست، چون آنان با اصل نظام مخالفند و از آنجا که قوه قضاییه در پیشانی نظام قرار دارد و در صیانت از آن به وظایف خود در برابر فتنه‌گران عمل می‌کند، مورد حمله این عده واقع می‌شود».

رییس قوه قضاییه همچنین در خصوص انتقادات کسانی که آنها را «دلسوزان ناآگاه» نامیده نیز گفته است: «فهم اقدامات قضایی به اطلاع از موازین قانونی و دانش فقهی و حقوقی و ملاحظه محتویات پرونده نیاز دارد اما گاهی دیده می‌شود که تفاوت مختومه شدن یک پرونده بر اساس ایرادی شکلی مانند مشمول مرور زمان شدن و مختومه شدن بر اساس صدور حکم تبرئه را تشخیص نمی‌دهند و همین ناآگاهی سبب جوسازی علیه قوه قضاییه می‌شود».


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.