سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پایتخت غبارآلود شد/ گرد و غبار در البرز افق دید را به کمتر از یک کیلومتر رساند...

پایتخت غبارآلود شد/ گرد و غبار در البرز افق دید را به کمتر از یک کیلومتر رساند

چکیده :گرد و خاک آسمان تهران و البرز را امشب غبار آلود کرد و مشکلات تنفسی و دید برای ساکنان این دو استان مرکزی کشور به وجود آورد. ...


کلمه – گروه خبر: گرد و خاک آسمان تهران و البرز را امشب غبار آلود کرد و مشکلات تنفسی و دید برای ساکنان این دو استان مرکزی کشور به وجود آورد.

احد وظیفه مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به مهر گفت: گرد و غبار امشب تا دو ساعت دیگر با سرعتی حدود ده تا 12 کیلومتر بر ثانیه در سطح شهر ادامه می یابد.

وی با بیان اینکه وزش باد با سرعت کم میدان دید را تا 500 متر کاهش می دهد گفت که جنوب غربی تهران منشا این گرد و غبار است ولی این وضعیت برای روزهای آینده قابل پیش‌بینی نیست.

همچنین پدیده گرد و خاک و پراکندگی ذرات معلق از عصر دوشنبه استان البرز به ویژه کلانشهر کرج را فرا گرفت که ضمن کاهش افق دید، مشکلات تنفسی برای مردم به وجود آورده است.

به گزارش ایرنا، این پدید که با وزش باد همراه است، عصر روز دوشنبه افق دید را به کمتر یک کیلومتر رساند. هواشناسی استان البرز روز دوشنبه پیش بینی کرد، این پدیده که ناشی از خشکسالی است، امشب فروکش کند و عصر فردا (سه شنبه) نیز دوباره منطقه را فرا بگیرد.

وزش باد، خشکسالی و کانون های محلی (معادن شن و ماسه استان البرز)، علت این بروز این پدیده اعلام شد. پدیده گرد و خاک و ذرات معلق علاوه براستان البرز، مناطقی از غرب استان تهران را نیز دربرگرفته است.

در سال جاری اولین بار است که مردم استان البرز شاهد گردو غبار و ذرات معلق هستند لیکن پارسال این پدیده چند روز مشکلاتی برای البرزی ها به وجود آورد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.