سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

زیست توپ به «لیونل مسی» داده نشد

چکیده : پس از پایان بازی ایران – آرژانتین و اهدا نشدن «زیست توپ» به «لیونل مسی» سئوال‌های بسیار پیش آمد که چه برسر «زیست توپ» آمده است؟ در نهایت با بازگشت تیم ملی به کشور خبرها از بازگشت «زیست توپ» به وطن حکایت می‌کنند...


پس از پایان بازی ایران – آرژانتین و اهدا نشدن «زیست توپ» به «لیونل مسی» سئوال‌های بسیار پیش آمد که چه برسر «زیست توپ» آمده است؟ در نهایت با بازگشت تیم ملی به کشور خبرها از بازگشت «زیست توپ» به وطن حکایت می‌کنند.
«زیست توپ» همان توپ گردی که تصویر 32 گونه درحال انقراض 32 کشور شرکت کننده در جام جهانی را بر روی خود داشت، پس از سفر به برزیل و دیدار از بازی‌های ایران در جام جهانی 2014 به ایران بازگشت.

«زیست توپ» که قرار بود در بازی ایران – آرژانتین توسط جواد نکونام به لیونل مسی داده شود – که البته داده نشد – پس از طی هزاران کیلومتر از ایران تا برزیل ، به وطن بازگشت.

«محمدرضا ملامحمد» رییس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال با اعلام این خبر به CHN‌گفت: «در جلسه‌ای که قبل از برگزاری بازی‌ها برگزار می‌شود و موافقت ناظر بازی و سایر اعضای مجموعه برای این منظور لحاظ می‌شود، عوامل برگزار کننده موافقت خودرا برای اهدای «زیست توپ» به «لیونل مسی» اعلام نکردند. اینگونه بود که «زیست توپ» در بازی ایران – آرژانتین به مسی داده نشد.»

به گفته او، ناظران بازی حتا نسبت به تابلو فرش هم اعتراض کردند و اجازه اهدا کردن آن داده نشد چنانکه قرار شد در مراسمی جداگانه این کار انجام شود و در نهایت تابلو فرش به سرپرست تیم آرژانتین داده شد.

ملامحمد با اعلام این خبر که در حال حاضر «زیست توپ» به ایران بازگشته و در فدراسیون فوتبال نگهداری می‌شود تاکید کرد: «ایران می‌توانست «زیست توپ» را بدون تشریفات به مسی اهدا کند اما از آنجایی که هدف معرفی گونه‌های درحال انقراض بوده‌است و بار تبلیغاتی و معرفی آن اهمیت داشته‌؛ این کار به زمان دیگری موکول شد. این کار انجام نشد تا «زیست توپ» طی مراسمی خاص اهدا شود و تاثیر تبلیغاتی خودرا داشته باشد.»

رییس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: «اهدای «زیست توپ» نیازمند برنامه‌ریزی است که در فرصت مناسب انجام می‌شود. این مشکل از سوی فیفا نبوده‌است و مدیریت قبل از بازی که محدودیت‌هایی ایجاد می‌کنند که کاری انجام بشود یا نشود این تصمیم را گرفت. دلیل خاصی هم ندارد و بیشتر به نظر شخصی و موافقت یک مسئول بستگی دارد.»

او خاطرنشان کرد: «قصد داریم درخصوص«زیست توپ» و برنامه‌هایی که برای آن باید طراحی شود با مسئولان محیط زیست صحبت کنیم. تصمیم نهایی اخذ و اعلام خواهد شد.»


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.