سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تهدید دوباره فعالان سیاسی از سوی اژه‌ای: تعقیب قضایی، در صورت بازگشت به ایران...
» از محاکمه‌های غیابی تا تعقیب مجدد محکومان قبلی

تهدید دوباره فعالان سیاسی از سوی اژه‌ای: تعقیب قضایی، در صورت بازگشت به ایران

چکیده :در ادامه ی سیاست های تهدید برای بازگشت فعالان سیاسی به کشور، امروز سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به بازداشت ۳ نفر از فعالان سیاسی ۸۸ پس از بازگشت به ایران مدعی شد: ۳ نفر دیگر که حکمشان اجرا و آزاد شده بودند، به علت از سرگیری اقدامات مجرمانه تحت تعقیب قرار گرفته‌اند....


کلمه – گروه خبر: در ادامه ی سیاست های تهدید برای بازگشت فعالان سیاسی به کشور، امروز سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به بازداشت ۳ نفر از فعالان سیاسی ۸۸ پس از بازگشت به ایران مدعی شد: ۳ نفر دیگر که حکمشان اجرا و آزاد شده بودند، به علت از سرگیری اقدامات مجرمانه تحت تعقیب قرار گرفته‌اند.

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه گزارش داده که غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست خبری در مورد وضعیت متهمان پرونده فعالان سال 88، ‌اظهار کرده که تعدادی از متهمان فراری فتنه که غیابی محاکمه شده بودند، پرونده‌شان برای اجرای احکام رفته است.

وی ادامه داد: 2 تا 3 نفر از متهمان این پرونده در هفته‌های اخیر ممنوع‌الخروج شدند و 2 نفر از کسانی که در جریان فتنه به خارج از کشور رفته و برگشتند، بازداشت شده‌اند.

وی گفت: پرونده کیفرخواست این افراد صادر شده و در انتظار محاکمه بسر می‌برند و یک نفر نیز که مرتبط با فتنه بود و به ایران باز گشته است بازداشت شد.

سخنگوی قوه قضائیه در ادامه مدعی شده که 3 نفر نیز که قبلا محکوم شده و حکم برایشان اجرا شده بود، بعد از آزادی مجددا اقدامات مجرمانه خود را آغاز کردند که این افراد تحت تعقیب قرار گرفته و پرونده آنها باز شده است.

طی یک سال گذشته فشارها برای بازنگشتن فعالان سیاسی که به خارج از کشور سفر کرده بودند افزایش یافته و در همین راستا تعدادی از فعالانی که قانونی از کشور خارج شده بودند پس از بازگشت به ایران بازداشت شده و برای تعداد کثیری پرونده تشکیل شده است و بازجویی از ان ها توسط تیم سپاه ادامه دارد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.