سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احتمال ​دستکاری شدن سیستم‌های کابین​ خلبان هواپیمای مالزی...

احتمال ​دستکاری شدن سیستم‌های کابین​ خلبان هواپیمای مالزی

چکیده : گزارش منتشر شده از سوی بازرسان این پرونده حاکی از آن است که هواپیمای بوئینگ 777 در ابتدای پرواز به شکل مرموزی دچار قطعی برق شده که به گفته کارشناسان می‌تواند بخشی از اقدام صورت گرفته برای جلوگیری از شناسایی رادار باشد. طبق این گزارش، واحد دیتای ماهواره‌ای هواپیما کمتر از 90 دقیقه پس از بلند شدن هواپیما از پایتخت مالزی به مقصد پکن درخواست غیرمنتظره برقراری ارتباط با یک ماهواره را داشته است...


بازرسان پرونده هواپیمای مفقود شده مالزی می‌گویند بررسی‌های جدید نشان‌دهنده احتمال دستکاری شدنِ سیستم‌های کابین خلبان است.

این بازرسان بر اساس شواهد تازه به دست آمده اعلام کردند که احتمال دستکاری تجهیزات موجود در کابین خلبان هواپیمای مفقود شده پرواز MH370 وجود دارد. گزارش منتشر شده از سوی بازرسان این پرونده حاکی از آن است که هواپیمای بوئینگ 777 در ابتدای پرواز به شکل مرموزی دچار قطعی برق شده که به گفته کارشناسان می‌تواند بخشی از اقدام صورت گرفته برای جلوگیری از شناسایی رادار باشد. طبق این گزارش، واحد دیتای ماهواره‌ای هواپیما کمتر از 90 دقیقه پس از بلند شدن هواپیما از پایتخت مالزی به مقصد پکن درخواست غیرمنتظره برقراری ارتباط با یک ماهواره را داشته است. در این گزارش آمده است این درخواست برای برقراری ارتباط از بروز اختلال الکتریکی در کابین هواپیما ناشی می‌شود.

اداره امنیت حمل و نقل استرالیا در گزارش خود آورده است که درخواستِ برقراری ارتباط در میانه پرواز غیرعادی و غیرمعمول است. «دیوید گلیلو»، کارشناس امنیت هوایی از دانشگاه «لافبورو» گفت: بروز اختلال در سیستم برق می‌تواند نتیجه اقدام عمدی فردی در کابین خلبان باشد که قصد داشته استفاده از سیستم‌های‌ هواپیما را محدود کند. به گزارش روزنامه تلگراف، به گفته این کارشناس احتمال وجود دارد فردی با دستکاری کردن تجهیزات کابین خلبان در سیستم برق هواپیما اختلال ایجاد کرده باشد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.