سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هاشمی رفسنجانی: وحدت شیعه و سنی ضرورت است...

هاشمی رفسنجانی: وحدت شیعه و سنی ضرورت است

چکیده :رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه "حفظ و تحکیم وحدت و انسجام میان برادران اهل تسنن و تشیّع در منطقه یک ضرورت است"، استان سیستان و بلوچستان را پیشانی جمهوری اسلامی در جنوب شرقی کشور توصیف کرد....


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه “حفظ و تحکیم وحدت و انسجام میان برادران اهل تسنن و تشیّع در منطقه یک ضرورت است”، استان سیستان و بلوچستان را پیشانی جمهوری اسلامی در جنوب شرقی کشور توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر دیروز در دیدار جمعی از نمایندگان فعلی و ادوار مردم شهرهای مختلف استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، گفت: موقعیت جغرافیایی و ترکیب جمعیتی این استان به‌گونه‌ای است که هرچه نگاه مسئولان به آن خطه راهبردی‌تر باشد، منافعش به کل نظام و مکتب اسلام، مردم و برادران اهل تشیّع و تسنن می‌رسد.

وی با یادآوری طرح‌هایی که در دوران سازندگی برای آن استان بویژه در بخش مهار آب و آبرسانی به اجرا درآمده بودند، تاکید کرد: اگر آن طرح‌ها پیگیری می‌شد و ادامه می‌یافت، امروز شاهد خبرهای ناگوار مهاجرت جوانان، بویژه تحصیلکردگان سیستان نبودیم.

هاشمی رفسنجانی، چاه نیمه، مرکز تحقیقات در مرز و برنامه‌ریزی برای استحصال از آب رودخانه هیرمند را از نمونه‌های این طرح‌ها خواند و گفت: خاک حاصلخیز سیستان را نباید تشنه بگذاریم که مردم با گرد و غبار و طوفان تهدید شوند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، از آمادگی این دانشگاه برای اجرای طرح‌های دانش‌بنیان در کشور خبر داد و افزود: به استان سیستان و بلوچستان اولویت می‌دهیم تا جوانان تحصیلکرده آن منطقه طرح‌های علمی خویش را عملیاتی کنند.

همچنین، در آغاز این دیدار چند نفر از نمایندگان فعلی و ادواری مجلس شورای اسلامی با بیان مشکلات و موانع به طرح دیدگاه‌ها و ارائه پیشنهادها و راهکارها در جهت کم کردن معضل بیکاری و جلوگیری از مهاجرت پرداختند و تأکید کردند که سیستانی‌ها، از مردم وفادار به اسلام و انقلاب در تاریخ هستند و در نظام اسلامی نیز شهدا، بهترین سند برای وفاداری مردم هستند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.