سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » 90 دقیقه بازی غیر منتظره/ آرژانتین مبهوت بازی زیبای تیم ملی فوتبال ایران شد...
» شکستی شیرین

90 دقیقه بازی غیر منتظره/ آرژانتین مبهوت بازی زیبای تیم ملی فوتبال ایران شد

چکیده :ایران در دومین بازی خود در جام جهانی، تنها چند دقیقه فاصله داشت تا دومین امتیاز را از آن خود کند. اما کار آرژانتین با همه ادعا و سابقه اش به جایی رسید که مجبور شود در مقابل تیم ایران وقت تلف کند و از لطف ویژه ی داور هم کمک بگیرد و دو نیمه ی کامل نیز صبر کند تا بتواند تنها با یک گل بر ایران غلبه کند....


کلمه – گروه ورزشی: نمی توان گفت آرژانتین 90 دقیقه در مقابل ایران متوقف شد. در واقع با حملات متعدد و خطرناک ایران بر روی دروازه آرژانتین، بیشتر آرژانتین بود که مقهور بازی زیبای ایران شد؛ هرچند در اولین دقیقه وقت اضافی مسی ناکامی 90 دقیقه ای خود را جبران کرد.

به گزارش کلمه، بازی امروز برای اولین بار ثمره کار کی روش را نشان داد و مشخص کرد که او به شکل بی سابقه ای توانسته است به دفاع همیشه مشکل دار ایران نظم ببخشد و آرایشی قابل قبول برای تیم ملی فوتبال ایران دست و پا کند.

ایران در دومین بازی خود در جام جهانی، تنها چند دقیقه فاصله داشت تا دومین امتیاز را از آن خود کند. اما کار آرژانتین با همه ادعا و سابقه اش به جایی رسید که مجبور شود در مقابل تیم ایران وقت تلف کند و از لطف ویژه ی داور هم کمک بگیرد و دو نیمه ی کامل نیز صبر کند تا بتواند تنها با یک گل بر ایران غلبه کند.

خطای داوری که می توانست نتیجه بازی را تغییر دهد، آنجا بود که  پابلو زابالتا، مدافع آرژانتین در دقیقه ۵۵ روی اشکان دژاکه، هافبک تیم ملی کشورمان در داخل محوطه جریمه آرژانتین خطا کرد اما پنالتی ایران گرفته نشد. تصویر لحظه ی این خطا در عکس بالای این خبر هم دیده می شود.

دیدار ایران و آرژانتین از گروه ششم جام جهانی از ساعت 20:30 شنبه شب آغاز شد و قرمزپوشان ایران به مصاف یاران مسی رفتند. به گزارش نامه، کارلوس کی روش برای این مسابقه مسعود شجاعی را از ابتدا به میدان فرستاد و خسرو حیدری را نیمکت نشین کرد. آرژانتینی ها نیز که ترکیبی نسبتا تدافعی مقابل بوسنی به میدان فرستاده بودند در این بازی با سه مهاجم بازی را آغاز کردند.

یاران مسی مالک مطلق توپ و میدان در دقایق ابتدایی بودند و ملی پوشان ایران نیز با چند پاس اشتباه نشان دادند که هنوز با شرایط بازی خو نگرفته اند.

در دقیقه 13 هیگواین در یک موقعیت تک به تک با حقیقی قرار گرفت که دروازه بان ایران به خوبی سد راه وی شد. هیگواین در این صحنه روی حقیقی مرتکب خطا شد و به همین دلیل داور لحظاتی بازی را برای درمان دروازه بان ایران متوقف کرد.

در دقیقه 21 پاس خوب هیگواین در محوطه جریمه به آگرو رسید ولی ضربه وی با مهار عالی حقیقی مواجه شد تا دروازه ایران همچنان بسته بماند.

در اواسط نیمه خطای تیموریان پشت محوطه جریمه باعث شد مسی فرصت مناسبی پیدا کند اما ضربه وی از بالای دروازه حقیقی به بیرون رفت.

آرژانتینی ها به حملات خود ادامه دادند اما دفاع منطقی شاگردان کی روش تمام راه های نفوذ را بست. ایران روی یک ضد حمله به یک کرنر رسید که سانتر دژاگه با ضربه سر جلال حسینی با فاصله نه چندان زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

در اواخر نیمه ایران کمی از دفاع فاصله گرفت و به دروازه آرژانتین نزدیک شد و در نهایت نیز نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

آرژانتین نیمه دوم را نیز هجومی آغاز کرد و خیلی زود هم به یک کرنر رسید اما راهی به دروازه ایران پیدا نکرد.

در دقیقه 53 مسعود شجاعی در حرکتی دیدنی با پشت سر گذاشتن چند بازیکن توپ را در سمت راست به پژمان منتظری رساند و سانتر او با ضربه سر زیبای قوچان نژاد همراه شد که با بدشانسی به گل تبدیل نشد تا ایران یک موقعیت عالی را از دست بدهد.

یک دقیقه بعد جواد نکونام از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.

در دقیقه 55 اشکان دژاگه در محوطه جریمه آرژانتین متوقف شد که مشکوک به خطای پنالتی بود اما داور اعتقادی به این ضربه نداشت. هر چند که در صحنه آهسته مشخص بود زابالتا پس از توپ،‌ پای دژاگه را هدف قرار داد و داور می توانست پنالتی بگیرد.

لیونل مسی در دقیقه 59 موقعیت مناسبی برای گلزنی پیدا کرد اما ضربه فنی او با اختلافی اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه 62 در یک کار ترکیبی توپ به احسان حاج صفی رسید که ضربه وی پس از برخورد به مدافعان آرژانتین راهی کرنر شد.

در این دقایق توپ و میدان در اختیار ایران بود و بازیکنان نیز کاملا با اعتماد به نفس بازی می کردند و برای نمونه می توان به دریبل دو بازیکن حریف توسط پولادی اشاره کرد.

در دقیقه 66 سانتر عالی پژمان منتظری از سمت راست با ضربه سر دیدنی و شیرجه اشکان دژاگه همراه شد اما دروازه بان آرژانتین با نوک انگشتان خود توپ را به کرنر فرستاد تا باز هم یک موقعیت خوب برای ایران از دست برود.

در دقیقه 75 مسعود شجاعی پشت محوطه جریمه مرتکب خطا شد و کارت زرد دریافت کرد. مسی پشت توپ قرار گرفت و ضربه اش با اختلاف اندک به اوت رفت.

یک دقیقه بعد دی ماریو از داخل محوطه هجده قدم دروازه ایران را هدف قرار داد که حقیقی به خوبی ضربه اش را مهار کرد.

خسرو حیدری در دقیقه 77 به جای مسعود شجاعی وارد میدان شد و آگرو و هیگواین نیز که عملکرد خوبی در بازی نداشتند هر دو تعویض شدند.

در دقیقه 84 اشکان دژاگه جای خود را به علیرضا جهانبخش داد. این بازیکن یک دقیقه بعد در یک حرکت عالی قوچان نژاد را به رومرو تک به تک کرد ولی دروازه بان آرژانتین ضربه گوچی را مهار کرد.

رضا حقیقی در دقیقه 86 جانشین احسان حاج صفی شد.

در دقیقه 90 لیونل مسی بالاخره زهر خود را ریخت و از پشت محوطه جریمه با ضربه ای دیدنی دروازه حقیقی را باز کرد تا آرژانتینی ها غرق در شادی شوند.

در نهایت آرژانتین با یک گل بازی را به سود خود خاتمه داد تا با کمک مسی و البته داوری که پنالتی روی دژاگه را نگرفت،‌ به سه امتیاز برسد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.