سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رمزگشایی نماینده ولی فقیه در سپاه از چرایی کودتای 88: ‫رضایت رهبر و خدا در پیروزی اح...
» حرمت افراد وابسته به ارتباط با رهبر است/ نافرمانی از رهبری شرک است!

رمزگشایی نماینده ولی فقیه در سپاه از چرایی کودتای 88: ‫رضایت رهبر و خدا در پیروزی احمدی نژاد بود‬ + فیلم

چکیده :نماینده رهبری در سپاه: اگر وضعیت انتخابات عادی و زرد بود اصلا نیازی به نگرانی سپاه نبود... ما مامور به تکلیف بودیم تا منویات رهبری را در مجموعه سپاه با جان و دل پذیرا باشیم و محقق کنیم. همه باید تحت فرمان رهبری باشند. اگر برای کسی سهمی قایل شویم این شرک است. حرمت هر کس بستگی به میزان ارتباط او با رهبری دارد... به خودشان اجازه می دهند که علنی دیدگاه شان را در برابر رهبری بیان کنند...


کلمه – گروه سیاسی: “اگر وضعیت انتخابات عادی و زرد بود اصلا نیازی به نگرانی سپاه نبود…” این جمله بخشی از اعتراف جدیدی است از سوی نماینده رهبری در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع فرماندهان سپاه، درست یک هفته پس از خطبه های مشهور رهبری پس از انتخابات 88. سخنانی که علاوه بر تایید دوباره تقلب در انتخابات 88 دارای نکات قابل توجهی از نقش و حضور سپاه در سال های اخیر و سرکوب ها است.

به گزارش کلمه، در هفته های گذشته فرمانده کل سپاه پاسداران در ویدیویی که در اینترنت منتشر شد و در شبکه های اجتماعی دست به دست چرخید کاملا علنی و به صراحت از دخالت سپاه و بسیج در انتخابات سال ۸۸ علیه یک نامزد و جریان حامی وی، و نقش این نظامیان در تغییر نتیجه انتخابات سخن گفت. حال امروز ویدیوی دیگری از همان مجلس سخنرانی منتشر شد که دیگر سخنران آن حجت الاسلام سعیدی نماینده رهبری در سپاه است و او نیز به صراحت از نگرانی سپاه از نتیجه انتخابات می گوید و از قدرت سپاه برای تغییر معادلات.

او در بخشی از سخنرانی خود در این باره می گوید: “اگر وضعیت انتخابات عادی و زرد بود اصلا نیازی به نگرانی سپاه نبود ولی متاسفانه در سال های اخیر انتخاباتی داریم که دشمن وارد عرصه اش شده است و با توجه به پارامترها تهدید به رنگ نارنجی است. به سمت قرمز می رود. با توجه به رنگ قرمز و نارنجی نقش سپاه و بسیج قبل از انتخابات و بعد از انتخابات باید از هم جدا شود. باید ببینیم مسوولیت سپاه چیست؟”

او در سخنان خود به صراحت می گوید: “ما 10 میلیون هستیم از سر سپاه تا آخرش که بسیج باشد. اگر ما بتوانیم این مجموعه را سرخط و آماده کنیم می توانیم معادلات را تغییر دهیم. اگر هیچ کس هم کاری نکرد، ما در حد وظیفه خود می توانیم در معادلات آینده تاثیرگذار باشیم.”

سعیدی نماینده رهبری در سپاه، در این جلسه بی پرواتر از جعفری، فرمانده سپاه سخن می گوید. او در ابتدا به صراحت از زحمات تک تک کسانی که در این جهاد شرکت داشتند تشکر می کند و می گوید: “ما تکلیفی داشتیم و آن تحقق منویات رهبری بود. شرط به پیروزی نبود. ما مامور به تکلیف بودیم تا منویات رهبری را در مجموعه سپاه با جان و دل پذیرا باشیم و محقق کنیم. این لطفی بود خدا نصیب ملت کرد که تکلیف را همراه با نتیجه کرد و پیروزی هم همراهش بود. پیروزی شگفت آور که مورد رضایت رهبر معظم انقلاب قرار گرفت و یقین داریم که رضایت ذات باریتعالی در این حرکت بوده و هست.”

البته حجت الاسلام سعیدی از همراهی مخابرات برای قطع اس ام اس ها و تلفن و دستگیری سیاسیون رقیب در همان شب انتخابات حرفی به میان نیاورد. اما کسانی که امروز این ویدیو را دیدند و یا گوش دادند آن روزها را به خوبی به یاد دارند و تاریخ فراموش نمی کند که برای تحقق بخشیدن به منویات رهبر چه روزها و حکم های زندانی را برای منتقدان رقم زدند.

نماینده رهبری در سپاه در بخش دیگر این ویدیو درباره نزدیکی رهبر و محمود احمدی نژاد می گوید: “رهبری به صراحت می گوید بین من و آقای هاشمی اختلاف نظر وجود دارد. بین آقای هاشمی و آقای احمدی نژاد هم که از اول اختلاف وجود داشته اما نظر آقای احمدی نژاد به من نزدیکتر است. این یکی از رمزگشایی هایی بود که انجام گرفت. راه گشاترین مساله برای روشن شدن افکار مردم جامعه این بود. ما دچار پارادوکس هایی هستیم که باید دید ریشه اش کجاست؟ سوال من این است نه به احمدی نژاد یعنی چی؟ وقتی رهبری در هفته دولت سال سوم 22 خصوصیت مثبت برای دولت ذکر می کنند و می فرمایند از مشروطیت تاکنون دولت این چنین ما نداشته ایم، آنوقت یک نخبه ای یک بزرگواری به خودش اجازه می دهد که بگوید: نه به احمدی نژاد استراتژی من است. آنوقت این می شود یار رهبری؟ زهرا هم اگر با علی همراهی نکند از گردونه ساقط می شود.”

او ادامه می دهد: “ما شخصیت معصوم نداریم. همه باید تحت فرمان رهبری باشند. برای کسی سهمی نباید قایل شد. اگر برای کسی سهمی قایل شویم این شرک است. شخصیت های مذهبی و روحانی هم وقتی محترمند که در خدمت ولایت باشند، این را خدا فرموده است.”

حجت الاسلام سعیدی به وضوح از تحت الامر بودن سپاه می گوید و پشتوانه ی رهبری و تاکید می کند: “حرمت هر کس بستگی به میزان ارتباط او با رهبری دارد.”

نماینده رهبری در سپاه درباره مسایل اقتصادی هم سخن گفته است. او در این باره می گوید: “درباره مسایل اقتصادی، رهبری نه اقتصاد دولتی را برمی تابند و نه اقتصاد آزاد را. اینکه می گویند نظرات رییس جمهور به من نزدیکتر است برای این است که همین را دارد می بینند اقتصاد دولت محور نه، اقتصاد آزاد هم نه. پس چی؟ آزادی اقتصادی با پسوند عدالت اجتماعی. می بینند این آقا نزدیکتر است به او و دارد این خواسته را عملی می کند.”

همزمانی این سخنان نماینده رهبری در سپاه با هشدارهای میرحسین موسوی از فساد اقتصادی گسترده در ایام انتخابات در حالی معنادارتر می شود که امروز و پس از 5 سال هر روز بخشی از پرونده های رو آمده از اختلاس ها و فساد اقتصادی در دولت احمدی نژاد در رسانه ها منتشر می شود. نزدیکانش در دادگاه محاکمه می شوند. فهرست بدهکاران بانک ها منتشر می شوند و نام ها و ارقامی به چشم می خورند که یک سره عدالت و اجتماع را به سخره گرفته اند.

نام محمدرضا رحيمی معاون اول احمدی نژاد با هزار و ۴۰۰ ميليارد تومان٬ اسفنديار رحيم‌مشايی یار غار او با هشت هزار و ۹۰۰ ميليارد تومان و حميد بقايی با ۳۱۰۰ ميليارد تومان در اين فهرست بدهکاران بانکی وجود دارد.

صادق محصولی٬ سعيد مرتضوی و دانشگاه «ايرانيان» هم به ترتيب با دو هزار و ۳۷۰ ميليارد تومان٬ هزار و ۳۴۰ ميليارد تومان و هزار و ۲۰۰ ميليارد تومان از بدهکاران بانکی هستند.

نماینده رهبری در ادامه سخنان خود در بخشی به اپوزیسیون های داخل حکومت می پردازد و می گوید: “از پدیده هایی که قابل قبول و پذیرش نیست این است که برخی از نخبگان و شخصیت ها به خودشان اجازه می دهند که علنی دیدگاه شان را در برابر رهبری بیان کنند.” پس از آن درباره اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی و تفاوت تفکر اصولگرایی و اصلاح طلبی می پردازد و می گوید:” آیا مردم حق قانونگذاری را به نمایندگان می دهند یا ذات باریتعالی؟ کسی که دنبال حذف شورای نگهبان است این مشروعیت را مردمی می داند و کاری با الهی ندارد اصلا.”

او در ادامه می افزاید:” آیا اختیارات رهبری در چارچوب قانون اساسی است یا فراقانونی است؟ اصولگرایان می گویند قانون اساسی خط و نشانی است ره گم نشود، اما آنها می گویند خط و نشان نیست کعبه همین است اصلا.هرچه هست و نیست در همین قانون اساسی است و ولی فقیه فراتر از این حق ندارد. بحث این است که شما حاکمیت را به چه کسی دارید می سپارید؟ حاکمیت را دارید به کسی می سپارید که ولایت فقیه را زمینی می داند و اختیاراتش را و مشروعیت اش را از دست می گیرد. به حضرت عباس چنین دیدگاهی را دارند و این به درد ریاست جمهوری نمی خورد. به درد مجلس نمی خورد. به درد امام جماعت هم نمی خورد. آیا چنین حزبی می تواند در عرصه رقابت برای کاندیداتوری وارد شود؟”
دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.