سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پروژه نهادهای امنیتی برای انحلال بند 350 اوین...
» می‌خواهند بر‌خلاف قانون، زندانیان سیاسی را پراکنده کنند

پروژه نهادهای امنیتی برای انحلال بند 350 اوین

چکیده :با گذشت بیش از دو ماه از تهاجم خونین به بند ۳۵۰ اوین، اکنون نشانه هایی از تصمیم های جدید امنیتی و قضایی برای اصلی ترین زندان سیاسی ایران آشکار شده است.زندانیان سیاسی به خانواده هایشان گفته اند، این نگرانی وجود دارد که تصمیم برای انحلال بند ۳۵۰ و پراکنده کردن زندانیان این بند نهایی شده باشد....


با گذشت بیش از دو ماه از تهاجم خونین به بند ۳۵۰ اوین، اکنون نشانه هایی از تصمیم های جدید امنیتی و قضایی برای اصلی ترین زندان سیاسی ایران آشکار شده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، از جمله این تصمیمات عدم افزایش شمار زندانیان محبوس در این بند است به شکلی که طی قریب دو ماه گذشته هیچ زندانی جدیدی به این بند معرفی نشده است.

این در حالی است که از اوایل سال ۸۹ مقرر شده بود که زندانیانی با اتهامات سیاسی و امنیتی تحت شرایط و محدودیت های ویژه صرفا در بند ۳۵۰ اوین نگهداری شوند، اما طی هفته های گذشته در به طور کلی مصوبه قبلی نادیده گرفته شده و به نظر می رسد طبق دستورالعمل جدیدی دیگر زندانیان سیاسی و امنیتی به این بند تحویل نخواهند شد و به سایر بندهای زندان اوین منتقل می شوند. از جمله این موارد می توان به بازنگرداندن فرشید یداللهی و رضا انتصاری به بند ۳۵۰ پس از انتقال مجدد از زندان رجایی شهر به اوین اشاره کرد.

از سوی دیگر طی هفته های گذشته روند قابل توجهی از انتقال برخی از زندانیان این بند به مقاصد گوناگون شکل گرفته است. در آخرین نمونه از این دست هفته گذشته ابتدا بهزاد عرب گل از زندانیان سیاسی سبز به بند مجرمان خطرناک زندان رجایی شهر تبعید و به فاصله کوتاهی رضا شهابی فعال کارگری و هفت تن دیگر از زندانیان سیاسی که عمدتا اتهامات مشابهی داشتند به زندان رجایی شهر منتقل شدند.

به هرحال آنگونه که زندانیان سیاسی به خانواده هایشان گفته اند، این نگرانی وجود دارد که تصمیم برای انحلال بند ۳۵۰ و پراکنده کردن زندانیان این بند نهایی شده باشد.

مسئولان امنیتی و قضایی به ویژه پس از تحولات پنج شنبه خونین بند ۳۵۰ بارها به صورت علنی و غیر علنی از اجتماع این تعداد زندانی سیاسی در کنار یکدیگر ابراز نگرانی کرده و هزینه های فوق العاده ای که پس از این واقعه متوجه نظام شد را از جمله دلایلی می دانند که بایستی فکری به حال ادامه این وضع کرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.