سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » برگزاری دادگاه غیابی؛ یک سال حبس تعزیری دیگر برای سیدمصطفی تاج زاده...

برگزاری دادگاه غیابی؛ یک سال حبس تعزیری دیگر برای سیدمصطفی تاج زاده

چکیده : در حالی که سیدمصطفی تاج زاده حکم ۶ سال حبس تعزیری خود را در قرنطینه زندان اوین می گذراند، قاضی مقیسه در دادگاهی غیابی یک سال حبس تعزیری دیگر به اتهام تبلیغ علیه نظام به دلیل نامه نگاری از درون زندان به رهبری برای وی صادر کرده است....


کلمه – گروه خبر: در حالی که سیدمصطفی تاج زاده حکم ۶ سال حبس تعزیری خود را در قرنطینه زندان اوین می گذراند، قاضی مقیسه در دادگاهی غیابی یک سال حبس تعزیری دیگر برای وی صادر کرده است.

به گزارش کلمه، سیدمصطفی تاج زاده، معاون وزیر کشور دولت سیدمحمد خاتمی به اتهام تبلیغ علیه نظام به دلیل نامه نگاری از درون زندان به رهبری به یک سال دیگر حبس تعزیری محکوم شد.

وی در این باره به همسر خود گفته است: خوبی این حکم این است که دیگر از انقلاب مخملی و اقدام علیه امنیت ملی و انتخابات و تقلب و … سخنی نیست و خود پذیرفته اند که حکم صرفا به دلیل انتقاد است و ضمنا روشن می شود که این ها چقدر از برگزاری دادگاه علنی واهمه دارند و به همین دلیل از تشکیل دادگاه برای آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد خودداری می کنند و آنان را به صورت غیرقانونی حصر کرده اند.

سیدمصطفی تاجزاده، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و جبهه مشارکت ایران اسلامی پیش از این اعلام کرده بود که فقط در دادگاه علنی حاضر و از خود دفاع خواهد کرد.

چند ماه قبل وقتی که رئیس ستاد انتخابات دوره اصلاحات را به جای بیمارستان فارابی برای معالجه چشم به دادگاه انقلاب بردند، وی گفته بود که باید وکیلش را ملاقات کرده و با او در ارتباط با نحوه دفاع مشورت کند اما وقتی که وکلای او در شعبه ۲۸ برای دیدار و گفتگو با او حضور یافتند او از حضور در دادگاه استنکاف کرده و خواست که از حق ملاقات با وکیلش در زندان استفاده کند.

سیدمصطفی تاج‌زاده در سال ۸۸ به اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۶ سال حبس محکوم شد که به گفته وکیل وی با توجه به قانون مجازات مصوب سال ۱۳۹۲ یکسال از میزان محکومیت تاج‌زاده بایستی کاسته شود و به زودی دوران محکومیت وی به پایان برسد.

فخرالسادات محتشمی پور، همسر این زندانی سیاسی در صفحه فیس بوک خود نوشت:

ابلاغ حکم یک سال حبس دادگاه غیرمشروع و غیرعلنی به همسرجان. اتهام: نقد رهبری!

… سلامم را جواب می گوید و در پاسخ سوال همیشگی و تکراری چه خبر من می خندد و می گوید: خبر خوش! هفته قبل بعد از ملاقاتمان حکم یک سال حبس را ابلاغ کردند برای پرونده جدید در دادگاهی غیابی که من در اعتراض به غیرعلنی بودنش و به دلیل مغایرت آن با اصل 168 قانون اساسی در آن شرکت نکردم و حتی در همین ارتباط از رئیس قوه قضائیه به دادسرای انتظامی قضات شکایت کردم. اتهام تبلیغ علیه نظام است که در واقع همان نقد رهبری است که از نظر آقایان جرم بزرگ است! شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست محمد مقیسه مرا به اتهام تبلیغ علیه نظام ( که البته منظورشان انتقاد به رهبر و منسوبانش است) به یک سال حبس محکوم کرده و اشاره ای هم به علت عدم شرکت من در دادگاه که غیرعلنی بودن آن و عدم حضور هیأت منصفه و عدم اجرای اصل 168 قانون اساسی است نکرده است.

می گوید: خوبی این حکم این است که دیگر از انقلاب مخملی و اقدام علیه امنیت ملی و انتخابات و تقلب و … سخنی نیست و خود پذیرفته اند که حکم صرفا به دلیل انتقاد است و ضمنا روشن می شود که این ها چقدر از برگزاری دادگاه علنی واهمه دارند و به همین دلیل از تشکیل دادگاه برای آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد خودداری می کنند و آنان را به صورت غیرقانونی حصر کرده اند. البته پیش از این گفته بودم که این ها با روی کار آمدن دولت روحانی شرایط را سخت تر می کنند و امیدوارند که مردم و به خصوص جوان ها را از او ناامید کنند. اما جواب این همه ظلم و بی عدالتی را ما انشاء الله سال آینده پای صندوق های رأی خواهیم داد.

می گویم: عزیزم این عیدی رجبیه و شعبانیه ماست از جانب آقایان جز این انتظار نداشتیم دستشان درد نکند. البته این قاضی مقیسه قبلا حکم تو را صادر کرده بود همان روز دادگاه من. وقتی گفتم به دلیل ظلمی که به همسر آزاده ام می رود دفاع نخواهم کرد و او گفت شوهرت مقابل مقام معظم رهبری ایستاده است!

می گوید: رهبری خود خوب می داند که من بیشترین خدمت را به او کرده ام با این نقدهای مشفقانه این ها کاره ای نیستند!

همسرجان یک سوال جدی از حقوق دانان مطرح می کند: اگر تبلیغ علیه نظام مصداق جرم سیاسی نیست پس مصداق آن کدام است؟! می گوید: حقوق دانان و وکلا نظر بدهند و بحث بکنند در این زمینه که چرا اصل 168 قانون اساسی پیاده نمی شود. دانشجویان حقوق هم باید در این زمینه مطالعه و بحث و پرسش کنند.

بعد برایم باز از حافظ می خواند و برخی نام های آشنا را می آورد که مصداق جان کلام اویند:

ترسم آن قوم که بر دردکشان می خندند

در سر کار خرابات کنند ایمان را

حافظا می خور و رندی کن و خوش باش ولی

دام تزویر نکن چون دگران قرآن را

مصاحبه روزنامه ایران با همسر شهید جهان آرا در روز پنج شنبه هشتم خردادماه او را به ایام دفاع مقدس برده و نیز مقاله «اعتماد به جوانان» نوشته روح الله فردوسی را مندرج در روزنامه اطلاعات پنجم خرداد خوانده و توصیه به خواندنش می کند. دلش برای روزنامه کیهان هم خیلی تنگ شده تا فحش هایش را بخواند و می گوید از نداشتن این روزنامه حسی دوگانه دارم! می گویم جانشین هایش را که می خوانی: روزنامه های سپاه!

بعد از همه این ها می گوید سخنان اخیر احمد جنتی حسابی او را خندانده است آن جا که گفته ما جناحی نیستیم. خدا خیرش بدهد این جنتی را بیشتر افاضات طرب انگیز کند شاید خنده به لب عزیز روزه دار محصور در زندان ما بیاورد گاهی!


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.