سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیشنهادهای خنده دار کمیسیون تحت مدیریت حداد عادل برای افزایش جمعیت...
» از ممنوعیت استخدام مجردها تا افزایش پلکانی وام متناسب با تعداد فرزندان!

پیشنهادهای خنده دار کمیسیون تحت مدیریت حداد عادل برای افزایش جمعیت

چکیده : کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی طرحی تهیه کرده که در صورت تصویب نهایی آن در صحن مجلس ساز وکار هایی برای تامین مسکن متاهلان اندیشیده شده و دولت مکلف به تامین حداقل 50 درصد هزینه ازدواج جوانان می شود، علاوه بر این استخدام افراد مجرد در هیات علمی دانشگاه ها و در آموزش و پرورش به عنوان معلم ممنوع می شود...


کلمه – گروه اجتماعی: طرح افزایش جمعیت این روزها وارد ابعاد جدیدی می شود. پیشنهاد هایی که از سوی افراد مختلف در سطوح های متفاوت مدیریتی مطرح می شود بیشتر از آن که اجرایی باشند تعجب برانگیز است. از آن جهت که آیا گویندگان آنان خود می دانند چه می گویند؟ و تاسف بارتر آن که همینان گاه بر مسند قانون گذاری و اجرا می نشینند و سیاست گذاری می کنند برای بیش از 75 میلیون ایرانی.

به گزارش کلمه همین هفته گذشته حدادعادل نماینده مجلس در یک برنامه تلویزیونی پیشنهادی عجیب داد. او خواهان پرداخت ‘یارانه حجاب’ برای تشویق استفاده از پوشش اسلامی شد. حدادعادل از مسوولان خواست:

“اگر حکومت به حجاب معتقد است باید یارانه بپردازد. چه اشکالی دارد برای پوشش اسلامی حکومت به تولید کننده ها یارانه بدهد؟”

حالا سه روز بعد از این اظهار نظر طرحی در مجلس مطرح شده که طبق آن دولت مکلف به تامین حداقل 50 درصد هزینه ازدواج جوانان می شود. علاوه بر آن استخدام افراد مجرد در هیات علمی دانشگاه ها و در آموزش و پرورش به عنوان معلم ممنوع خواهد شد.

لازم به ذکر است این طرح نیز در کمیسیونی مطرح شده است که ریاست آن بر عهده حدادعادل است. به گزارش جمهوریت کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی طرحی تهیه کرده که در صورت تصویب نهایی آن در صحن مجلس ساز وکار هایی برای تامین مسکن متاهلان اندیشیده شده و دولت مکلف به تامین حداقل 50 درصد هزینه ازدواج جوانان می شود، علاوه بر این استخدام افراد مجرد در هیات علمی دانشگاه ها و در آموزش و پرورش به عنوان معلم ممنوع می شود.

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در راستای اجرای سیاست های جمعیتی طرحی را تنظیم کرده اند که بر اساس آن دولت را مکلف ساخت خوابگاه های متاهلی و تهیه مسکن برای طلاب متاهل دارای فرزند می کند.

علاوه بر این در صورت تصویب نهایی این طرح اولویت استخدام با افراد متاهل دارای فرزند خواهد بود و جذب افراد مجرد در هیات علمی ها و در آموزش و پرورش به عنوان معلم ممنوع خواهد شد.

همچنین این طرح بر لزوم پرداخت کمک هزینه مسکن به سربازان متاهل تاکید دارد و دولت را مکلف به پرداخت 50 درصد هزینه آغاز زندگی مزدوجین می کند.

علاوه بر این در صورت تصویب نهایی این طرح دولت مکلف به پرداخت تسهیلات برای تهیه مسکن متاهلان با پایین ترین نرخ سود می شود.

همچنین دولت مکلف به پرداحت وام مسکن 2 برابر سقف تعیین شده به خانواده های دارای 3 فرزند یا بیشتر خواهد شد که با افزایش تعداد فرزندان میزان وام هم به صورت پلکانی افزایش می یابد.

علاوه بر این در صورت تایید نهایی این طرح در مجلس شورای اسلامی ساعت کار مادران دارای فرزندان زیر 5 سال حداکثر تا 60 درصد کاهش می یابد. و مادران شاغل می توانند با حداقل 10 سال سابقه کار بازنشسته شوند.

همچنین سازوکاری برای بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار اندیشیده شده است.

این طرح دولت را مکلف به پرداخت یک سکه بهار آزادی به پسرانی که زیر 22 سال ازدواج می کنند و دخترانی که زیر 20 سال ازدواج می کنند، می کند.

علاوه بر این در صورت تصویب نهایی این طرح دولت باید برای مهد کودک، کودکان 3 تا 5 سال چهار دهک پایین جامعه یارانه پرداخت کند و کلیه دستگاه ها نیز مکلف به تامین مهد کودک برای کارکنان می شوند.

اینها همه در کنار طرح های نسنجیده و خامی است که در این چند وقت که از دلواپسی آیت الله خامنه ای برای کم شدن جمعیت کشور گذشته از سوی افراد مختلف در بدنه حکومت ارایه شده است. طرح هایی که اگر اجرایی شود زیان های جبران ناپذیری به کشور وارد خواهد آمد که آن خود حدیث دیگری است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.