سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه حبس حسین نورانی نژاد در انفرادی بند ۲ الف...

ادامه حبس حسین نورانی نژاد در انفرادی بند ۲ الف

چکیده :با گذشت نزدیک به چهل روز از بازداشت حسین نورانی نژاد عضو جبهه مشارکت وی هنوز در انفرادی بند ۲ الف سپاه به سر می برد....


با گذشت نزدیک به چهل روز از بازداشت حسین نورانی نژاد عضو جبهه مشارکت وی هنوز در انفرادی بند ۲ الف سپاه به سر می برد.

اول اردیبهشت سال جاری، ماموران امنیتی که خود را مامورین سپاه معرفی کردند با مراجعه به منزل نورانی نژاد وی را بازداشت کردند. مامورین امنیتی همچنین بخشی از وسایل شخصی حسین نورانی نژاد را نیز با خود بردند.

به گزارش ندای سبز آزادی، با گذشت نزدیک به چهل روز این زندانی سیاسی تنها دو تماس تلفنی و یک ملاقات حضوری کوتاه داشته است.

هر چند بعد از بازداشت حسین نورانی نژاد گفته شد برای وی قرار وثیقه صادر شده است، اما پیگیری های متعدد خانواده برای آزادی موقت وی به نتیجه نرسید.

بر اساس گفته های وکیل و خانواده حسین نورانی نژاد، فروردین ماه سال گذشته در حالی که وی برای ادامه تحصیل به استرالیا رفته بود، برای او پرونده ای غیابی با اتهامات تبانی و اجتماع علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام تشکیل شده است.

حسین نورانی نژاد به جز چند مصاحبه که در آن مردم را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری دعوت کرده بود، فعالیت سیاسی دیگری نداشته است.

هر چند حسین نورانی نژاد برای ادامه تحصیل به طور قانونی از کشور خارج شده بود، اما طی روزهای گذشته سایت های وابسته به نیروهای امنیتی گزارش های ساختگی از چگونگی بورسیه تحصیلی وی منتشر کردند.

وکیل حسین نورانی نژاد با گذشت چهل روز هنوز به پرونده موکل خود دسترسی ندارد و بر خلاف مقررات سازمان زندان ها این زندانی سیاسی طی چهل روز بازداشت همچنان در انفرادی بند دو الف به سر می برد و گفته می شود که بازجویی همچنان ادامه دارد.

این فعال سیاسی و رئیس کمیه تبلیغات و اطلاع رسانی جبهه مشارکت ایران اسلامی در شهریورماه ۸۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام واجتماع وتبانی به جهت اقدام علیه امنیت ملی ازسوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب محکوم و پس از تحمل یک سال زندان در ۲۰ شهریور۸۹ آزاد شد. پس از آن وی برای ادامه تحصیل به استرالیا رفت و فروردین ماه سال جاری برای دیدار با خانواده و فرزند خردسالش به تهران آمد. در بدو ورود نورانی نژاد به تهران پاسپورت وی ضبط شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.