سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آمار دقیقی از شهیدان در کشور وجود ندارد...

آمار دقیقی از شهیدان در کشور وجود ندارد

چکیده : فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: پس از گذشت چند دهه از پایان جنگ تحمیلی، هنوز آمار دقیقی از تعداد شهیدان در کشور وجود ندارد...


فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: پس از گذشت چند دهه از پایان جنگ تحمیلی، هنوز آمار دقیقی از تعداد شهیدان در کشور وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ ستاد ˈفرزاد اسماعیلیˈ پنجشنبه شب در یادواره 220 شهید دانش آموز و فرهنگی شهرستان آران و بیدگل بدون توضیحی بیشتر در باره آمار شهیدان دفاع مقدس تاکید کرد: شهدا شناسنامه افتخار کشور ما هستند که ماهیت و اهداف مکتب امام حسین(ع) را به خوبی درک کردند.

وی افزود: هیچ نگاه پلیدی اکنون توان مقابله با فرهنگ ایثار و شهادت را ندارد و به برکت خون شهدا، نهال استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی به درختی تنومند تبدیل شده است.

وی به نقش مهم معلمان و فرهنگیان در جنگ تحمیلی اشاره و خاطرنشان کرد: معلمان از سه طریق حضور در جبهه های نبرد، تشریح تجاوز دشمن به کشور و همچنین ایجاد شور در دانش آموزان ، در راه دفاع از میهن اسلامی در دوران هشت سال جنگ تحمیلی ایستادگی کردند.

وی گفت: گزینه های ملت ایران در مقابل تهدیدات دشمن خانواده های معظم شهدا و جانبازان جنگ تحمیلی هستند که با گذشت خود، درس ایثار و جانفشانی را برای جامعه به صورت عملی روشن ساختند.

شهرستان آران و بیدگل در شمال استان اصفهان دارای رتبه نخست ایثارگری در کشور است که 220 شهید فرهنگی و دانش آموز تقدیم انقلاب کرده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.