سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت الله جوادی آملی: ایران و آمریکا مشترکات فراوانی دارند/ نگاه دولتمردان آمریکا ت...

آیت الله جوادی آملی: ایران و آمریکا مشترکات فراوانی دارند/ نگاه دولتمردان آمریکا تغییر کند

چکیده :آیت الله جوادی آملی در ادامه پاسخ به سوال دکتر جو هانتر دستیار ارشد دینی کلیسای نورتلند در باره نقش رهبران دینی دو کشور در بهبود رابطه ایران و آمریکا گفت: ایران همواره با همه کشورها در دوستی و مسالمت زندگی کرده و کوشیده است با همه کشورها بر مبنای عدل و عقل رفتار کند و بد هیچ کشوری را هم نخواهد...


یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه با ملت آمریکا هیچ مشکلی نداریم افزود: به برخی از دولتمردان آمریکا باید بگوییم که لازم است در عقاید خود تجدید نظر کنند.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ آیت‌الله جوادی آملی روز پنجشنبه در دیدار یک هیات از دانشمندان و رهبران دینی آمریکا با وی و در پاسخ به یک سوال عضو این هیات گفت: دولتمردان آمریکایی برای بهبود رابطه کشورشان با ایران باید نگاه خود را تغییر دهند.

وی افزود: ما با ملت آمریکا هیچ مشکلی نداریم اما به برخی از دولتمردان آمریکا باید بگوییم که لازم است در عقاید خود تجدید نظر کنند.

این مرجع تقلید در ادامه پاسخ به سوال دکتر جو هانتر دستیار ارشد دینی کلیسای نورتلند در باره نقش رهبران دینی دو کشور در بهبود رابطه ایران و آمریکا افزود: ایران همواره با همه کشورها در دوستی و مسالمت زندگی کرده و کوشیده است با همه کشورها بر مبنای عدل و عقل رفتار کند و بد هیچ کشوری را هم نخواهد.

آیت‌الله جوادی آملی با یادآوری جنایت های دولتمردان آمریکایی در اقصی نقاط جهان گفت: ایران و آمریکا مشترکات فراوانی دارند، مردم و مسوولان هر دو کشور به خداوند و قیامت معتقدند، همه ما معتقدیم که خدایی هست و این خدا، حکیم و عادل است و شریک ندارد و کل جهان را با عقل و عدل اداره می کند.

وی ادامه داد: مطلب بسیار مهمتر، اعتقاد مشترک همه ما به این است که مرگ، پوسیدن نیست بلکه از پوست به درآمدن است و اینکه انسان مرگ را می میراند نه اینکه بمیرد.

مفسر برجسته قرآن کریم با اشاره به برخورد پیامبر گرامی اسلام با اهل کتاب در صدر اسلام اظهار داشت: در صدر اسلام، رابطه با اهل کتاب و دیگر نحله ها برای پیامبر اسلام پیش آمد که پیامبر گرامی اسلام به آنان فرمودند، بیاید یک زندگی مسالمت آمیز و مشترک داشته باشیم، جز خدا را نپرستیم و هیچکدام داعیه برتری بر دیگری را نداشته باشیم و عالمانه و عاقلانه نسبت به معاد حرکت کنیم.

هیات دینی آمریکایی متشکل از دکتر جو هانتر دستیار ارشد دینی کلیسای نورتلند، دکتر باربارا اسکینر رییس شبکه ملی کشیشیان آمریکایی- آفریقایی، دکتر جیمز آگوست کوالسکی رییس کلیسای کتدرال، پروفسور آنتونی دسترو استاد حقوق دانشگاه کاتولیک واشنگتن و دکتر آلکس روی میدلی رییس شورای ملی کلیساهای آمریکا برای انجام گفت و گوی دینی با مرکز گفت و گوی ادیان و تمدن های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و نیز دیدار با مراجع و شخصیت های فرهنگی کشورمان به ایران سفر کرده اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.