سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افزایش ورود گردشگران اروپایی به ایران...

افزایش ورود گردشگران اروپایی به ایران

چکیده : سلطانی فر با اشاره به اینکه ایران جزء 15 کشور دارای جاذبه های توریستی در جهان است ، افزود : در حالیکه 10 درصد از اشتغال مولد در حوزه گردشگری است و در سال 2013 درآمد گردشگری در جهان بیش از هزار و 250 میلیارد دلار بود ، سهم ایران از این درآمد کلان فقط نیم درصد بود...


ورود گردشگر اروپایی به ایران در ۲ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال ۲ برابر افزایش یافته است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری امروز با اعلام این خبر در گرمسار گفت: به خاطر فضاسازی های فرهنگی از شرایط رفاه مسافران و گردشگران در ایران ، علاوه بر افزایش تعداد گردشگران اروپایی ، همه ظرفیت های هتل های شهرهای بزرگ و توریستی ایران و تورهای اروپایی مسافر به کشورمان ، تا پایان سال 2014 تکمیل است.

سلطانی فر با اشاره به اینکه ایران جزء 15 کشور دارای جاذبه های توریستی در جهان است ، افزود : در حالیکه 10 درصد از اشتغال مولد در حوزه گردشگری است و در سال 2013 درآمد گردشگری در جهان بیش از هزار و 250 میلیارد دلار بود ، سهم ایران از این درآمد کلان فقط نیم درصد بود.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید ، تلاش های گسترده ای برای فضاسازی های فرهنگی و جبران عقب ماندگی های ایران در بحث گردشگری را آغاز کرده است گفت : تلاش می کنیم با افزایش ظرفیت هتل ها ، بازسازی هتل های چهار و پنج ستاره و ایجاد پروازهای مستقیم ایران به کشورهای اروپایی و بالعکس گردشگری ایران را رونق بخشیم .

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری اظهار امیدواری کرد با این تلاش ها ، هدف گردشگری در سال 1404 که مسافرت 25 میلیون نفر در سال به کشورمان است محقق شود.

سلطانی فر که امروز فاز اول باغ موزه علم و صنعت گرمسار را در کارخانه تاریخی پنبه پاک کنی ایرن شهر افتتاح کرد ، با بیان اینکه 447 موزه در کشور فعال است گفت : از این تعداد 213 موزه در اختیار میراث فرهنگی است و مابقی در اختیار سایر نهادها قرار دارد.

وی افزود: در ایران فقط 32 موزه خصوصی فعال است و باید تعداد این موزه ها را افزایش داد .


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.