سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

کرونا در کرمان یک قربانی گرفت

چکیده : بیماری کرونا، جزء ویروس های سرماخوردگی است که از سال 2012 میلادی اولین موارد ابتلا به این ویروس در عربستان سعودی و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس مشاهده شده است...


رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: نخستین فردی که در کرمان به ویروس کرونا مبتلا شده بود، امروز (پنجشنبه) فوت کرد.

ˈعلی اکبر حق دوستˈ به ایرنا اظهار کرد: این بیمار که زنی حدود 53 ساله بود، چند روز بستری و بد حال بود که با وجود انجام تمام کارهای مراقبتی در بیمارستان مربوط به این بیماری فوت کرد.

وی ادامه داد: سیستم ایمنی این بیمار به علت داشتن بیماری های مزمن در کنار این بیماری، نتوانسته بود با این ویروس مبارزه کند.

حق دوست درصد کمی از افراد به نوع خطرناک این ویروس مبتلا و یک درصد از آن ها با حال بد روبه رو می شوند و هم اکنون برای این شرایط با وضعیت جسمی بد دارویی وجود ندارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان خاطرنشان کرد: اطرافیان این فرد فوت شده هیچ نگرانی در مورد انتقال این ویروس در هنگام برگزاری مراسم کفن و دفن نداشته باشند زیرا هیچ مشکلی به وجود نمی آید.

وی افزود: همچنین خواهر این بیمار که وی نیز مبتلا به کرونا شده بود و پس از چند روز بستری در بیمارستان، ترخیص شد هیچ مشکلی برای اطرافیان او برای ارتباط با وی وجود ندارد.

مدیر گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز گفت: شمار مراجعین به بیمارستان های استان به علت ترس از ابتلا به ویروس کرونا افزایش یافته است.

ˈمهدی شفیعیˈ افزود: هم اکنون مردم با کوچکترین علائم تنفسی به بیمارستان ها مراجعه می کنند.

وی بدون اشاره به آمار مراجعین گفت: این درحالی است که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کرمان افزایش نیافته و فقط بیماری همان دو خواهر که یکی از آن ها امروز فوت کرد، مورد تایید است.

مدیر گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: چهار نفر دیگر نیز که مشکوک به ویروس کرونا بودند هنوز ابتلای آنها به این ویروس مورد تایید قرار نگرفته است.

وی تاکید کرد: افراد در مورد ارتباط با افرادی که از حج برگشته اند مراقب باشند و از سوی دیگر مسائل بهداشتی را بخوبی رعایت کنند.

بیماری کرونا، جزء ویروس های سرماخوردگی است که از سال 2012 میلادی اولین موارد ابتلا به این ویروس در عربستان سعودی و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس مشاهده شده است.

این ویروس می تواند از علائم خفیف تنفسی و اسهال آغاز شود تا علائم شدید تنفسی ادامه یابد که منجر به بستری شدن فرد در بیمارستان و در نهایت اگر به موقع فرد مراجعه نکند و یا اینکه فرد به بیماری زمینه ای قلبی، ریوی، دیابت و فشارخون مبتلا باشد، می تواند منجر به مرگ و میر افراد شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.