سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض صنفی کارگران معدن بافق یزد وارد دوازدهمین روز متوالی شد...

اعتراض صنفی کارگران معدن بافق یزد وارد دوازدهمین روز متوالی شد

چکیده : نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیک به ۵ هزار کارگر معترض معدن سنگ آهن بافق (واقع در استان یزد) در اعتراض به خصوصی سازی این معدن سنگ آهن دست از کار کشیده‌اند...


نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود ۵ هزار کارگر معترض معدن سنگ آهن بافق (واقع در استان یزد) در اعتراض به خصوصی سازی این معدن سنگ آهن دست از کار کشیده‌اند.

«محمدصالح جوکار» با اشاره به ورود اعتراض صنفی کارگران معدن بافق به دوازدهمین روز متوالی، در تشریح روند خصوصی سازی این معدن به ایلنا گفت: ۷۱/۵ درصد از سهام معدن سنگ آهن بافق به صندوق بازنشستگی فولاد واگذار شده و شرکت فولاد خوزستان با برنده شدن ۵/ ۲۸ درصد سهام باقیمانده که هنوز به مرحله قرارداد نرسیده است، صاحب باقیمانده سهام این معدن خواهد شد.

وی با اشاره به احتمال تعدیل کارگران معدن سنگ آهن بافق در پی خصوصی سازی این معدن، ادامه داد: شهرستان بافق از شهرستان‌های بسیار محروم بوده و تنها راه ارتزاق مردم این شهرستان از راه استخراج معدن است، بنابراین اگر این معدن خصوصی‌سازی شود، با خیل بیکاران روبه‌رو خواهیم شد.

به گفته این نماینده مجلس نهم، کارگران معترض با توجه به اتمام ذخائر معدن سنگ آهن بافق در آینده، خواستار فروش سهام این معدن به خود هستند.

نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی در خصوص پیگیری‌های به‌ عمل آمده خاطر نشان کرد: وزیر کار مکاتباتی با مسئولان استان داشته‌ که هنوز صورتجلسه نشده و با سفر وی به استان مسائل دنبال خواهد شد.

گفتنی است یکی از کارگران معدن سنگ آهن بافق به ایلنا گفت: نزدیک به ۵ هزار کارگر معدن سنگ آهن بافق از یکشنبه هفته گذشته (۲۸ اردیبهشت) در اعتراض به خصوصی سازی این معدن دست از کار کشیده‌اند.

وی تاکید کرد: کارگران معدن سنگ آهن بافق از احتمال تعدیل نیروی کار و کاهش دستمزد و مزایا در پی خصوصی سازی این معدن نگران‌اند و می‌خواهند باقیمانده سهام این شرکت معدنی به آنان فروخته شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.