سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » علی مطهری: از باز شدن فضا می‌ترسند، چون دروغ‌های 5 سال گذشته عیان می‌شود...
» "نمی‌فهمند که بازگشت سرمایه‌های جوان به نفع کشور است، نه ضرر"

علی مطهری: از باز شدن فضا می‌ترسند، چون دروغ‌های 5 سال گذشته عیان می‌شود

چکیده :مطهری معترض بود که جز معدودی بقیه سکوت کرده اند. ناراحت بود که برخی می ترسند و با آنکه در کنه خود قبول دارند این بی قانونی ها انجام می شود اما چیزی نمیگویند و اعتراض نمی کنند. عصبانی بود که چرا نمی فهمند که بازگشت سرمایه ها به نفع کشور است نه ضرر. که چطور می توانند با جوانان معتقد و متدین کشورمان این چنین...


علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس در دیدار با ساجده عرب سرخی، پرستو سرمدی، همسر حسین نورانی نژاد و صدرا میردامادی، برادر سراج الدین میردامادی می گوید ادامه شرایط امنیتی به دلیل این است که پدیدآورندگان آن می ترسند اگر فضا باز شود و حقایق بیان شود، بسیاری از مطالب کذبی که در 5 سال گذشته بیان کرده اند عیان خواهد شد و مردم متوجه می شوند که بسیاری از مسائل همانطور که گفته می شود نیست.

به گزارش ندای سبز آزادی، علی مطهری در این دیدار توصیه کرده است که تلاش کنید. با هم تلاش می کنیم. نا امید نشوید. باید بگوییم و حرف بزنیم و اعتراض کنیم. او هم می گفت این کشور و نظام و انقلاب برای ماست و دغدغه ی جوانانی که دربندند سرمایه است نه خطر.

او از اظهار تاسف علی مطهری از برخوردهای صورت گرفته می گوید و اینکه چگونه این فرزند آیت الله مطهری نگران سلامت ثلاثه محصوره است.

ساجده عرب سرخی دختر فیض الله عرب سرخی عضو برجسته سازمان تابستان سال گذشته از فرانسه به کشور بازگشت و در بدو ورود به تهران ممنوع الخروج شد. پس از بازگشت ساجده عرب سرخی به تهران او تاکنون بارها برای بازجویی فراخوانده شده است. این در حالی است که به رغم حضورش در کشور یک حکم غیابی نیز بری او صادر شده است. عرب سرخی به این حکم اعتراض کرده است.

هفته گذشته نیز مادر ساجده عرب سرخی، مریم قدس به اتهام اطلاع رسانی و مصاحبه در مورد وضعیت همسر زندانی اش به یک سال زندان محکوم شد.

حسین نورانی نژاد و سراج میردامادی نیز از جمله جوانان سبز اصلاح طلبی هستند که به محض ورود به کشور ممنوع الخروج شدند. در حال حاضر این دو فعال سیاسی نیز در انفرادی به سر می برند.

حسین نورانی نژاد، عضو شورای مشورتی سید محمد خاتمی یک ماه پیش از سوی نیروهای سپاه بازداشت شد و هم اکنون در بند دو الف اوین نگهداری می شود و در این مدت تنها موفق شده یک بار با خانواده ی خود ملاقات کند.

هر چند برای حسین نورانی نژاد قرار وثیقه صادر شده است ولی به علت عدم پاسخگویی مسئولان مربوطه تاکنون خانواده وی موفق به طی مراحل قانونی برای سپردن وثیقه نشده اند.

حسین نورانی نژاد از بازداشت شدگان وقایع بعد از انتخابات جنجال برانگیز ۲۲ خرداد ۸۸ بود. او ۲۰ شهریور ۸۸ بازداشت و به تبلیغ علیه نظام و اجتماعی و تبانی متهم شد. او ابتدا به سه سال حبس تعزیری محکوم شده بود که در دادگاه تجدید نظر به یک سال تبدیل شد. رئیس کمیته اطلاع رسانی جبهه مشارکت پس از سپری شدن محکومیت اش آزاد شد.

سراج میردامادی مرداد ماه گذشته و پس از پیروزی حسن روحانی در سفری به تهران ابتدا ممنوع الخروج شد و پس از بازپرسی های متوالی در ۲۱ اردیبهشت ۹۳ پس از مراجعه به بازپرسی زندان اوین بازداشت شد. وی در تماس خود با خانواده تصریح کرده که بازپرس برای وی وثیقه صادر کرده اما آزادی او خبری نیست.

سراج الدین میردامادی سابقه فعالیت در روزنامه های جهان اسلام، توس و حیات نو و تلویزیون رسا را دارد. او همچنین عضو اسبق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت است و در سالهای ۷۸ تا ۸۱ معاون مدیرکل انتخابات وزارت کشور دولت محمد خاتمی بود.

گزارش دیدار ساجده عرب سرخی، پرستو سرمدی و برادر سراج میردامادی که در فیس بوک وی منتشر شده به شرح زیر است:

امروز با پرستو همسر حسین نورانی نژاد و برادر سراج میردامادی رفتیم پیش آقای مطهری نماینده مردم تهران در مجلس.

براش شرح دادیم از ماجراهای این مدت. از روزی که به ایران بازگشتیم تا کنار خانواده مان زندگی کنیم. از بازجویی هامون و رفتارهایی که شد و حرف هایی که شنیدیم. از بازداشت حسین و سراج و آینه ی عبرتی که می خواهند درست کنند برای هر کس که می خواهد به ایران برگردد. از سهراب 5 ماهه ی حسین گفتیم و متین دلتنگ سراج. اینکه تهدید شدیم که حکم سنگین می گیریم تا بقیه هوس برگشت به سرشان نزند.

اینکه چقدر می شنویم که دیدید امیدی به این نظام نیست و چرا برگشتید و ما اما هنوز فکر میکنیم نظام و انقلاب و کشور مال ماست و باز هم اگر قرار باشد انتخاب کنیم، تصمیمان همین است.

گفتیم که می خواهند اصلاح طلبان و سبزها را حذف کنند و چون هیچ خلافی مرتکب نشدیم می گویند از کشور فرار کردید، می گویند چرا نامه امضا کردید؟ چرا مصاحبه کردید. چرا نامه نوشتید… از روال های غیرقانونی سپاه گفتیم که سراج را احضار کرد و علیرغم صدور قرار وثیقه بازداشت شد، که همان روز اول حسین در تماسی گفت که برایم وثیقه صادر شده اما وثیقه را از خانواده تحویل نمی گیرند.

از اتهامات بی پایه و بنیانی که به ما زدند و تبلیغات دروغی که علیه حسین و سراج در انفرادی می کنند. از کودکان نگرانمان.

از حکمی که غیابی برایم صادر کردند و قاضی ها حاضر نیستند دو پرونده ام را علیرغم اتهام مشترک تجمیع کنند.

از اینکه بازداشت کسانی که با تمام وجود در انتخابات 92 دعوت به شرکت کردند و این روزها در انفرادی بازجویی می شوند، زیر سوال بردن حیثیت نظام و دستگاه قضاست و ما هنوز نگران حیثیت کشورمان هستیم که اگر نبودیم ستمی که بر ما میرود را پیش فرزند شهید مطهری نمی آوردیم.

که هنوز دغدغه مان آبروی حکومتمان است و امید داریم که شجاعان و حق طلبان و دلسوزانی باشند که جلوی این بی قانونی ها را بگیرند.

آقای مطهری بیشتر از یک ساعت با آرامش و صبوری شنید و اخم کرد و غمگین شد.

معترض بود که جز معدودی بقیه سکوت کرده اند. ناراحت بود که برخی می ترسند و با آنکه در کنه خود قبول دارند این بی قانونی ها انجام می شود اما چیزی نمیگویند و اعتراض نمی کنند. عصبانی بود که چرا نمی فهمند که بازگشت سرمایه ها به نفع کشور است نه ضرر. که چطور می توانند با جوانان معتقد و متدین کشورمان این چنین کنند.

آقای مطهری معتقد بود ادامه شرایط امنیتی به دلیل این است که پدیدآورندگان آن می ترسند اگر فضا باز شود و حقایق بیان شود، بسیاری از مطالب کذبی که در 5 سال گذشته بیان کرده اند عیان خواهد شد و مردم متوجه می شوند که بسیاری از مسائل همانطور که گفته می شود نیست.

آقای مطهری اما هنوز می گفت تلاش کنید. با هم تلاش می کنیم. نا امید نشوید. باید بگوییم و حرف بزنیم و اعتراض کنیم. او هم می گفت این کشور و نظام و انقلاب برای ماست و دغدغه ی جوانانی که دربندند سرمایه است نه خطر.

آقای مطهری نگران ادامه ی حصر بود و وضعیت جسمی میرحسین و خطری که در کمین جان اوست و سکوتی که انگار قرار نیست بشکند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.