سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تغییر رئیس و پرسنل بهداری اوین + عکسی از داخل بهداری زندان...
» عامل ممانعت از درمان زندانیان بند 350 به زندان فشافویه تبعید شد

تغییر رئیس و پرسنل بهداری اوین + عکسی از داخل بهداری زندان

چکیده :دکتر مجید رضازاده رییس بهداری زندان اوین که طی سالهای اخیر رفتار نامناسبی با زندانیان سیاسی داشته و از جمله در جریان تهاجم خونین ۲۸ فروردین به بند ۳۵۰ نقش منفی و مخربی داشت، از سمت خود برکنار و به زندان فشافوییه در جنوب تهران منتقل شده است....


مجید رضازاده رییس بهداری زندان اوین از سمت خود برکنار و به زندان فشافوییه منتقل شده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، دکتر مجید رضازاده رییس بهداری زندان اوین که طی سالهای اخیر رفتار نامناسبی با زندانیان سیاسی داشته و از جمله در جریان تهاجم خونین ۲۸ فروردین به بند ۳۵۰ نقش منفی و مخربی داشت، از سمت خود برکنار و به زندان فشافوییه در جنوب تهران منتقل شده است.

براساس این گزارش پس از برکناری رییس زندان های کل کشور در پی وقایع پنجشنبه سیاه، اکنون تعدادی از مسولان زندان اوین نیز در حال تغییرند. از جمله اخیرا فرد جدیدی به عنوان رییس بند ۳۵۰ معرفی و پرسنل این بند نیز جایگزین شده اند.

کلمه پیشتر در مورد مجید رضازاده گزارش داده بود که یکی از زوایای تلخ و هشداردهنده تهاجم خونین پنجشنبه به بند ۳۵۰ اوین، ممانعت از درمان مجروحان این حادثه است و رفتار پرسنل بهداری زندان اوین به ویژه رئیس آن در جلوگیری از اعزام درمانی مجروحان و مصدومان، بسیار تاسف آور و تامل برانگیز بوده است.

در آن گزارش تاکید شده بود که دکتر مجید رضازاده، رئیس بهداری زندان اوین، عامل مستقیم جلوگیری از انتقال مجروحان به بیمارستان بوده و تعدادی از آنان را در بهداری زندان اوین با زنجیر و دستبند به تخت بسته است.

این پزشک زندان که قاعدتا برای حفظ حقوق بیماران خود سوگند خورده، در همان روز پنجشنبه پس از آنکه مجوز اعزام اورژانسی امید بهروزی و اسماعیل برزگری به بیمارستان طالقانی را صادر کرده بود، ناگهان آنها را از میانه راه به زندان برگرداند و این دو زندانی را که در اعتصاب غذا نیز به سر می بردند، با دستبند به تخت های بهداری اوین بست.

رضازاده که معلوم نیست تحت نفوذ چه مقام یا نهادی است که دائما نظرات تخصصی خود را تغییر می داد، روز شنبه همان هفته در اقدام تعجب انگیز دیگری، پس از آنکه ناچار به اعزام اورژانسی اکبر امینی ارمکی پس از ۴۸ ساعت به بیمارستان شهدای تجریش شد، با وجود آنکه پزشکان متخصص بیمارستان تجریش پس از انجام سی تی اسکن وضعیت وی را اورژانسی تشخیص داده و دستور بستری صادر کرده بودند، شخصا در محل بیمارستان حاضر شده و به رغم نظر پزشکان متخصص، اکبر امینی را از بیمارستان به زندان اوین باز می گرداند. به طوری که پزشکان زندانی در بند ۳۵۰ نگران ضایعه مغزی و نخاعی در ناحیه گردن اکبر امینی بودند.

بر اساس این گزارش، دکتر رضازاده همچنین کوشید تا مدارک و مستندات پزشکی مربوط مجروحان و آسیب دیدگان حادثه تهاجم خونین پنجشنبه را امحاء کند. وی با همین هدف، مدارک سی تی اسکن اکبر امینی را توقیف کرده و همچنین با توقیف عکس رادیولوژی شکستگی پای فرشید فتحی، مانع از اعزام وی به بیمارستان تا ساعت ها شد.

به گفته زندانیانی که در سال های گذشته با بهداری زندان سر و کار داشته اند، مجید رضازاده طی این سال ها همواره برخورد خلاف قانون و نامناسبی با زندانیان سیاسی داشته و از جمله موانع اصلی دسترسی زندانیان به درمان و دارو بوده است.

وی در واقعه تلخ شهادت هدی صابر در خرداد ۱۳۹۰ نیز از جمله کسانی بود که با سهل انگاری و رفتار نامناسب خود زمینه ساز فوت این زندانی سیاسی شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.