سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت الله دستغیب: آقای روحانی! کلید پیروزی شما میرحسین موسوی است/ راه نجات ملت از رفع...
» بیانیه تاریخی مرجع تقلید خطاب به ملت و رئیس جمهور منتخب ملت

آیت الله دستغیب: آقای روحانی! کلید پیروزی شما میرحسین موسوی است/ راه نجات ملت از رفع حصر می گذرد

چکیده :آنها که به شما رأی دادند، کلید دست شما را جناب مهندس میرحسین موسوی میدانند. زیرا خود خوب می دانید، مجلس، قوّه قضائیّه، صدا وسیما، سپاه و بسیج چندان دلخوشی به شما ندارند، و مقامات بالاتر که حسابشان جداست، لذا چگونه می توانید مملکت را از رکود و عقبگرد چندین ساله برگردانده و بحرکت در آورید، کلید شما پس از استمداد از خداوند و معصومین، میرحسین موسوی است که پشتیبانی مردم را دارد. ...


آیت الله العظمی سیدعلی محمد دستغیب در بیانیه ای از شعار یاحسین میرحسین مردم پس از پیروزی در انتخابات 92 می گوید و خطاب به روحانی تصریح می کند که این یعنی رأی بالای شما مدیون جناب مهندس میر حسین موسوی بود چون شما را طرفدار دانسته و امیدوار بودند که در آزادی ایشان و جناب کروبی و خانم رهنورد و سایر زندانیان سیاسی اقدام مؤثّر کنید.

به گزارش کلمه، این مرجع تقلید مقیم شیراز که پیش از این نیز در نامه ها و پیام هایی دیگر به ضرورت رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی تاکید کرده بود با یادآوری این نکته که تا بحال چندین نامه به شما نوشته شده و به هیچ یک جواب داده نشده ابراز تعجب کرده از وضعیتی که به سر کشور آمده و در این سال ها اگر شخص یا اشخاصی در هر مقام و مرتبه اعتراض به روش حکومت داری کردند و یا می کنند جزایش زندان یا حصر یا تهدید یا مرگ و یا…. بوده و هست.

به گفته ی این مرجع عالیقدر شجاع این معنی بر اهل فهم بخصوص مسؤولین ذیربط روشن بود که انتخابات سال هشتاد و هشت از طریق کودتا بر مردم تحمیل شد و در سال نود و دو معنای چهار میلیون رأی در برابر هیجده میلیون رأی را فهمیدند و اتّهامات وارد شده بر ملّت عزیز ایران را بی مدرک و بی جهت دانستند.

متن بیانیه آیت الله العظمی سیدعلی محمد دستغیب خطاب به ملت ایران و رئیس جمهور به گزارش حدیث سرو به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضور محترم ملّت بزرگوار و عزیز و فکور و لایق رحمت الهی و رئیس جمهور محترم.

با عرض معذرت

توجه دارید که در این چند سال گذشته مطالبی را به شورای نگهبان و مسؤلین بالا در مورد انتصاب شخص فاقد شرائط ریاست جمهوری تذکّر دادم و سعی شد که تا حدّی از مسیر انحرافی در طول سال های (هشتاد و چهار تا نود و دو) جلوگیری شود که متأسفانه چنان بسرعت و شادمان حرکت کردند که هشدارها از طرف اینجانب و دلسوزان دیگر همانند کوبیدن آب در هاون بود.

این معنی بر اهل فهم بخصوص مسؤولین ذیربط روشن بود که انتخابات سال هشتاد و هشت از طریق کودتا بر مردم تحمیل شد و در سال نود و دو معنای چهار میلیون رأی در برابر هیجده میلیون رأی را فهمیدند و اتّهامات وارد شده بر ملّت عزیز ایران را بی مدرک و بی جهت دانستند امّا پر واضح است که فرق بسیار است بین زمان حال و قیامت (یوم تبلی السرائر) همه چیز آشکار و ظاهر است لذا می بینیم با آنکه یک نفر قدرت ندارد از دوران هشت ساله خفقان و دروغ و چپاول و عقب ماندگی دفاع کند، در عین حال نمی گذارند تا اشخاصی امین و بی طرف رسیدگی کنند و به مردم گزارش دهند که علّت تحمیل شخص فاقد شرائط بر ملّت عزیز ایران چه بوده، ملّتی که خود را پیرو رسول خدا محمّد بن عبدالله (صلّی الله علیه و آله) می داند چرا و بِچه جهت شخصی بر مملکتش تحمیل شود که صاحب نظر در اسلام نیست و علاقه ای به روحانیّت ندارد و سابقه ای در جبهه حق علیه باطل نداشته!

تعجب اینجاست اگر شخص یا اشخاصی در هر مقام و مرتبه اعتراض به روش حکومت داری کردند و یا می کنند جزایش زندان یا حصر یا تهدید یا مرگ و یا…. بوده و هست.

امّا شما جناب آقای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشور جمهوری اسلامی ایران

خوب میدانید که شعار مردم پس از اعلام نتیجه انتخابات یاحسین میرحسین بود؛ یعنی رأی بالای شما مدیون جناب مهندس میر حسین موسوی بود چون شما را طرفدار دانسته و امیدوار بودند که در آزادی ایشان و جناب کروبی و خانم رهنورد و سائر زندانیان سیاسی اقدام مؤثّر کنید.

جناب آقای رئیس جمهور شما خوب می دانید و اشاره هائی نیز داشتید که انحرافات دولت سابق از سال (هزار و سیصد و هشتاد و چهار تا هزار و سیصد و نود و دو) مورد تأیید هیچ فقیه و مرجع عادلی نبوده و می دانید که جناب میر حسین موسوی در بیانیّه های دقیق و در عین حال محترمانه و بدون توهین بفرد و یا گروهی نقائص را گوشزد و خطراتی را که با آن مواجه شدیم تذکّر داد که با یک حساب ساده می توان گفت مردمی که به ایشان رأی دادند و حمایت نمودند فتنه گر نبوده و نیستند و فتنه گر مسؤلین وقت بودند که چنین شخص فاقد صلاحیّت را تحمیل کردند.

جناب آقای رئیس جمهور شما خوب می دانید که جناب آقای میرحسین موسوی در هشت سال دفاع مقدس بخوبی مملکت را اداره کرد، و بشدّت مورد علاقه امام خمینی (رحمه الله) بود و باین جهت مورد علاقه مردم بزرگوار ایران اسلامی شد و لذا در این چند سال هجوم تهمت ها و اهانت ها از بلندگوها و خبر گزاری ها و صدا و سیما بر آنها تأثیری نداشت، چون مردم صادقند و انسان صادق و امین را می شناسند، قلب گواهی می دهد و جوارح حرکت می کنند منظور از این بیان این است: آنها که به شما رأی دادند، کلید دست شما را جناب مهندس میرحسین موسوی میدانند. زیرا خود خوب می دانید، مجلس، قوّه قضائیّه، صدا وسیما، سپاه و بسیج چندان دلخوشی به شما ندارند، و مقامات بالاتر که حسابشان جداست، لذا چگونه می توانید مملکت را از رکود و عقبگرد چندین ساله برگردانده و بحرکت در آورید، کلید شما پس از استمداد از خداوند و معصومین(علیهم السلام) میرحسین موسوی است که پشتیبانی مردم را دارد. امّا چگونه؟ ببینید بیگناهی حضرت یوسف پس از چند سال که در زندان بود بر ملک مصر و مسؤلین واضح شد و پادشاه مصر از او خواست که از طرف او کارها را انجام دهد، حصر جناب آقای مهندس موسوی و آقای کروبی و دکتر زهرا رهنورد در هیچ محکمه و مجمع صالحی که از نظر شرع مقبول باشد تأیید نشده و اتّهام ایشان یکطرفه و ظاهرا دعوا، دعوای خانوادگی و شخصی است همانند حضرت یوسف(ع). وباید گفت این معنی عقلائی نیست که مملکت بخاطر اغراض شخصی فلج شود.

لازم است که جنابعالی قاطعانه تخلّفات صورت گرفته در هشت سال گذشته را بیان کنید_ چنانچه گوشه ای از آن بیان شد_ تا رأی دهندگان به شما ملتفت شوند علت بن بست شدن از ناحیه خلاف شرعهای صورت گرفته وتخلّف از قانون اساسی و عمل به آراء شخصی است و شما که از فقه و اصول و قانون اطّلاع دارید با مشورت از بزرگان دین یعنی مراجع تقلید و علماء و فضلاء و تکیّه بر قانون اساسی و دفاع از مرام امام امّت (رحمه الله) است که می توانید مردم را امیدوار کنید.

جناب آقای رئیس جمهور کشورجمهوری اسلامی ایران حجة السلام والمسلمین آقای دکتر حسن روحانی شما به بالاترها بگوئید این قرآن و وحی منزل است، از آن تبعیّت کنید و برای نجات ملّت جناب آقای موسوی و حجة السلام والمسلمین کروبی و دکتر زهرا رهنورد و همه زندانیان سیاسی را آزاد کنید؛ خواهید دید که اکثر مشکلات حل می شود و ملّت عزیز ایران شاد و اتّحاد برگشت شده، و عفو بخشش در ماه رجب وطلیعه بعثت خاتم النبیین محمد بن عبدالله (صلی الله علیه وآله) حکم فرما می گردد، انشاالله تعالی.

جناب آقای رئیس جمهور، آقای میرحسین موسوی و جناب کروبی و سایر زندانین سیاسی به دنبال بر هم زدن اوضاع و احوال نیستند آقای موسوی ریاست طلب نیست دلسوز مردم است بیائید شما و آقایان عزیز بالا از فکر اینها استفاده کنید، و ملّت را دریابید و نام نیکی برای خود در تاریخ جمهوری اسلامی ایران بلکه دنیا بیادگار بگذارید.

ذیلا یاد آور می شوم تا بحال چندین نامه به شما نوشته شده و به هیچ یک جواب داده نشده و معنای توکّل این است که بجز ازخدا، از غیر خدا ترس نباشد.

و السلام علی من اتّبع الهدی

سیدعلی محمد دستغیب

بیست و ششم اردیبهشت نود و سه


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.