سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد شدید امام جمعه گرگان از کاسبان تحریم: دلواپس شده‌اند، چون تحریم‌ها برایشا...

انتقاد شدید امام جمعه گرگان از کاسبان تحریم: دلواپس شده‌اند، چون تحریم‌ها برایشان منفعت دارد

چکیده :آنهایی که اوضاع و احوالشان و در مجموع منافع شخصی‌شان با برطرف کردن تحریم‌ها به خطر می‌افتد، دلواپس هستند. این افراد چون تحریم‌ها برای آنان منافعی دارد، حق دارند که دلواپس باشند، اما نباید این دلواپسی را به نفع کشور جلوه و بروز دهند. باید شرایطی فراهم کنیم تا سربازان امام زمان(عج) در میدان مذاکره بتوانند به راحتی کارهایشان را انجام دهند و تمام فکر و ذهنشان به امور مربوط به کشور باشد....


امام جمعه گرگان با اشاره به برگزاری همایش‌هایی تحت عنوان دلواپسیم در کشور گفت: آنهایی که اوضاع و احوالشان و در مجموع منافع شخصی‌شان با برطرف کردن تحریم‌ها به خطر می‌افتد، دلواپس هستند.

آیت الله «سیدکاظم نورمفیدی» در خطبه‌های این هفته‌ی نماز عبادی سیاسی این شهر افزود: این افراد چون تحریم‌ها برای آنان منافعی دارد، حق دارند که دلواپس باشند، اما نباید این دلواپسی را به نفع کشور جلوه و بروز دهند.

به‌گفته‌ی وی، نباید سربازان امام زمان(عج) را که در میدان جنگ و مذاکره قرار گرفته‌اند، دلواپس کنیم، بلکه به فرموده‌ی مقام معظم رهبری باید از آنان حمایت کنیم.

وی تصریح کرد: باید شرایطی فراهم کنیم تا آنان بتوانند به راحتی کارهایشان را انجام دهند و تمام فکر و ذهنشان به امور مربوط به کشور باشد و در آنان دلواپسی ایجاد نکنیم.

وی ادامه داد: اگر ما در میز مذاکره با گروه 1+5 موفق هم نشویم، حداقل این را به آنان ثابت کردیم که بدنبال بمب اتم نیستیم بلکه بدنبال استفاده از فنآوری‌های جدید و دانش و انرژی هسته‌ای هستیم.

نماینده‌ی مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه امروز شرایط مذاکره حساس‌تر شده است، گفت: وقتی تیم مذاکره‌کننده‌ی ما سرباز هستند و یک فرمانده مانند مقام معظم رهبری دارند، باید از آنان همانند دوران جنگ تحمیلی حمایت کنیم تا این نبرد هم به نفع ما به پایان برسد.

نورمفیدی یادآور شد: این میدان مذاکره از میدان نظامی هم سخت‌تر و سنگین‌تر است و باید مردم همانند دوران جنگ و بلکه بیشتر، از این تیم مذاکره‌کننده حمایت و پشتیبانی کنند.

به‌گفته‌ی خطیب جمعه‌ی گرگان، نباید کاری کرد تا تیم مذاکره‌کننده ناامید شوند، البته تذکر دادن خوب است، اما اگر حرکت‌هائی بدون دلیل، منطق در جهت تخریب تیم مذاکره‌کننده باشد، نه تنها خوب نیست، بلکه به صلاح نظام و کشور هم نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر این افراد براستی دنبال‌رو رهبر معظم انقلاب هستند، باید ببینند برخورد رهبری با این مذاکرات و تیم مذاکره‌کننده چطور است؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.