سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » علی مطهری: آنان که بر ادامه حصر اصرار دارند دشمنان جمهوری اسلامی هستند...
» علمایی که معتقدند ادامه حصر ظلم است سکوت خود را بشکنند

علی مطهری: آنان که بر ادامه حصر اصرار دارند دشمنان جمهوری اسلامی هستند

چکیده : چه معنی دارد کسی را بدون برگزاری دادگاه چون منتقد است حصر کنیم. نمی دانم این چه روشی است که برخی می گویند یا باید توبه کنید یا آنقدر در حصر بمانید تا بمیرید. امروز دیگر ضرورتی برای ادامه حصر وجود ندارد و افرادی که بر این امر اصرار دارند جز ایجاد دشمنی و مشکل برای جمهوری اسلامی هدف دیگری ندارند. علما هم اگر معتقدند حصر و ادامه ی آن ظلم است باید سکوت خود را بشکنند....


علی مطهری، نماینده شجاع و حق طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است که اصرار کنندگان بر ادامه ی حصر همراهان جنبش سبز مردم ایران جز دشمنی و مشکل تراشی برای جمهوری اسلامی نمی خواهند و اگر علما معتقدند ادامه ی این حصر ظلم است باید به سکوت خود پایان دهند.

به گزارش کلمه، علی مطهری در جمع فعالان سیاسی استان گلستان با بیان اینکه حصر از ابتدا کار غلطی بوده است می گوید: چه معنی دارد کسی را بدون برگزاری دادگاه چون منتقد است حصر کنیم. نمی دانم این چه روشی است که برخی می گویند یا باید توبه کنید یا آنقدر در حصر بمانید تا بمیرید. امروز دیگر ضرورتی برای ادامه حصر وجود ندارد و افرادی که بر این امر اصرار دارند جز ایجاد دشمنی و مشکل برای جمهوری اسلامی هدف دیگری ندارند. علما هم اگر معتقدند حصر و ادامه ی آن ظلم است باید سکوت خود را بشکنند.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد آینده نمایندگی خود تاکید کرد: اگر شرایط طبیعی در کشور حاکم باشد تمایلی به نمایندگی ندارم همانطور که در دوره قبل هم نداشتم اما در صورت حضور باید به دنبال کار تشکیلاتی باشیم و حدود 6 ماه است که برای فراکسیون اعتدال ملت در حال تلاش و برنامه ریزی هستیم.

به گفته ی وی اگر شرایط مناسبی برای اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل فراهم شود و مشارکت مردم زیاد باشد، مجلس آینده از وضعیت فعلی بهتر خواهد بود والا در صورت عدم شرایط مجلسی شبیه به مجلس فعلی خواهیم داشت.

این نماینده مجلس در مورد حصر تصریح کرد: حصر از ابتدا و اساس هم در زمان امام خمینی و هم الان کار غلطی بوده است. چه معنی دارد کسی را بدون برگزاری دادگاه چون منتقد است حصر کنیم. از نظر من حصر مراجعی چون آیت الله شریعتمداری و منتظری هم درست نبود. نمی دانم این چه روشی است که برخی می گویند یا باید توبه کنید یا آنقدر در حصر بمانید تا بمیرید. اگر اینگونه باشد ما هم به شما می گوییم باید توبه کنید. توبه یک امر شخصی است و نمی توان کسی را به وادار کرد. باید دادگاهی صالح تشکیل شود و افراد بتوانند از خودشان دفاع کنند و بعد حکمی صادر شود.

به گزارش گرگان نیوز، علی مطهری با اشاره به حوادث پس از انتخابات 88 گفت: فتنه از آنجا شروع شد که عده ای به نام رهبری و به طرفداری از وی اعلام کردند که نظر مقام رهبری روی شخص خاصی هست، و به سایر جریان ها و افراد اجازه ندادند که حرفشان را بزنند.

وی در ادامه افزود: امروز دیگر ضرورتی برای ادامه حصر وجود ندارد و افرادی که بر این امر اصرار دارند جز ایجاد دشمنی و مشکل برای جمهوری اسلامی هدف دیگری ندارند. البته اینطور نیست که مسوولان بی تفاوت باشند، مسوولان به دنبال تدابیری هستند اما زمان انجام آن معلوم نیست. باید تمام افراد از فرهیختگان و سایر مردم در این مورد تلاش کنند و سکوت و بی تفاوتی کار درستی نیست وگرنه وضعیت همینگونه می ماند. علما هم اگر معتقدند حصر و ادامه ی آن ظلم است باید سکوت خود را بشکنند.

مطهری در مورد تفاوت دیدگاه بین جمهوری اسلامی یا حکومت اسلامی در نگاه افراد جامعه تاکید کرد: در قبل از انقلاب شعار مردم حکومت اسلامی بود بعد از ملاقاتی که مطهری با امام داشت بحث جمهوری اسلامی مطرح شد و آقای روحانی این مسئله را نقل کردند. امروز متاسفانه جمهوری اسلامی در بین برخی از افراد کم رنگ شده و برخی هم اصولا اعتقادی به آن ندارند. ما امروز دچار حاکمیت دو گانه هستیم، در مطبوعات ما یک هیئت نظارت بر مطبوعات داریم که از همه قوا در آن عضو هستند و از نمایندگان مطبوعات و شورای عالی انقلاب فرهنگی اما بدون نظرخواهی و مشورت از این هیئت بوسیله دادسرای فرهنگ و رسانه نشریه توقیف می شود.

این نماینده مجلس افزود: در بساری از مسائل این حاکمیت دو گانه وجود دارد و ما باید تکلیف این مسئله را روشن کنیم.این استاد دانشگاه در مورد بحث ولایت فقیه تاکید کرد:ما متاسفانه درک درستی از ولایت فقیه نداریم روحانیت باید وارد این مسئله شده و ابعاد این قضیه را برای مردم توضیح دهد.

وی با تاکید بر اینکه ولی فقیه هم قابل نقد است، گفت: ابعاد و جایگاه ولایت فقیه هم باید روشن شود، امروز بحث چند دولتی مطرح است. مثلا مدیری توسط دولت عزل می شود و فردایش از دفتر رهبری تماس میگیرند و تاکید می کنند که آن مدیر باید به کارش برگردد.

وی در مورد ضرورت بازگشت به قانون اساسی تصریح کرد: اگر ما نمایندگان شجای و آزاده ای را در مجلس داشته باشیم بسیاری از مشکلات این نظام حل خواهد شد. مطهری با اشاره به بحث قانون شکنی و قانون گریزی دولت احمدی نژاد گفت: اگر نمایندگان واقعی مردم در مجلس بودند، مجلس نهم چنین ترکیبی نداشت و احمدی نژاد هم پس از اعلام علنی بی احترامی به قانون سریعا عزل می شد.

علی مطهری در مورد برخورد با تخریب کنندگان دولت روحانی تاکید کرد: اعتراضات مخالفان در برخی از موارد کودکانه و خنده آور است البته همه افراد حق دارند که دلواپس باسند و ما باید شرایط مساعدی را برای طرح تمام اندیشه ها فراهم کنیم اما ما از آنها سووال می کنیم زمانی که احمدی نژاد در این مجلس حضور میافت و مجلس را مسخره می کرد و می گفت من آن قانونی را که قبول داشته باشم اجرا میکنم و بقیه را قبول ندارم و اجرا نمی کنم و یا در مورد حجاب و عفاف در همین مجلس می گفت بگذارید مردم راحت باشند و خوش بگذرانند و بسیاری از تخلفات دیگر را مرتکب می شد اما این آقایان اصلا در آن زمان سکوت کرده و دلواپس نبودند. این امر نشان می دهد که دلواپسی امروز آنها به خاطر خدا نیست بلکه برای اهداف سیاسی است.

فرزند شهید مطهری در مورد حضور اصلاح طلبان در دولت روحانی تصریح کرد: معدل حضور اصلاح طلبان از اصولگراین بیشتر است و همین عامل هم بهعث نگرانی و دلواپسی برخی شده است.البته دولت نباید خیلی به آنها توجه کرده ولی باید اطلاع رسانی در مورد فعالیتهای آنهارا انجام داده و در برابر کارهای آنها عقب نشینی نکند. مثلا در مورد لغو شخنرانی سیدحسن خمینی نباید کوتاه می آمد و مسائل را برای مردم بیان می کرد.

علی مطهری در بخشی از سخنان خود در مورد بحث کارگذاری دستگاه شنود در دفترکارش، گفت: این قضیه را پیگیری کردیم و نتایج آن را هم اعلام کردیم، نتیجه این بود که متوجه شدیم این کار توسط معاون وزیر اطلاعات دولت قبل و مدیرکل وی انجام شده بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.