سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » همصدایی نماینده سپاهی و خبرگزاری بسیج با تبلیغات اسرائیلی/ منافع کاسبان تحریم در خ...
» خنجر از پشت دلواپسان به مذاکره کنندگان هسته ای

همصدایی نماینده سپاهی و خبرگزاری بسیج با تبلیغات اسرائیلی/ منافع کاسبان تحریم در خطر است

چکیده :دیروز و همزمان با دومین روز گفت و گوهای سرنوشت ساز مذاکره کنندگان ارشد کشورمان با نمایندگان کشورهای 1+5 اظهار نظری عجیب در خبرگزاری رسمی بسیج منتشر شد که آشکارا بوی خیانت می دهد و حاوی همصدایی آشکاری با تندروهای اسرائیلی است. اسماعیل کوثری، سردار سپاهی سابق که حالا روی صندلی های مجلس نشسته، به بهترین نحو ممکن به رسانه های اسرائیلی خدمت کرد و مدعی مسلوب الاختیار بودن تیم مذاکره کننده شد....


کلمه – گروه سیاسی: در حالی که برخی فعالان جریان اصولگرا تلاش دارند فعالیت های دلواپسان علیه مذاکرات هسته ای را در جهت تقویت موضع مذاکره کنندگان کشور ارزیابی کنند، اظهار نظر دیروز یک نماینده تندرو سپاهی که در خبرگزاری بسیج منتشر شده، آب پاکی را روی دست همه توجیه گران ریخته و نشان می دهد که این جریان وقتی منافع خود را در خطر می بیند، حتی ابتدایی ترین مصالح نظام و منافع ملی را هم زیر پا می گذارد.

به گزارش کلمه، دیروز و همزمان با دومین روز گفت و گوهای سرنوشت ساز مذاکره کنندگان ارشد کشورمان با نمایندگان کشورهای 1+5 اظهار نظری عجیب در خبرگزاری رسمی بسیج منتشر شد که آشکارا بوی خیانت می دهد و حاوی همصدایی آشکاری با تندروهای اسرائیلی است.

رسانه های وابسته به جناح تندرو اصولگرا که همواره منتقدان حاکمیت را به همصدایی با صهیونیست ها متهم می کنند، در ساعات گذشته بهترین پاس را برای رسانه های ضد ایرانی نزدیک به اسرائیل فرستادند. در حالی که آن جریان رسانه ای در 72 ساعت گذشته به شدت تلاش می کرد القا کند که تیم مذاکره کننده ایرانی برای توافق از اختیارات کافی برخوردار نیست، سردار سپاهی سابق که حالا روی صندلی های مجلس نشسته، به بهترین نحو ممکن به رسانه های اسرائیلی خدمت کرد.

با آنکه حتی مشاور رهبری، علی اکبر ولایتی، هم به زبان آمد تا تیم مذاکره کننده را دارای اختیار کافی توصیف کند و از حمایت رهبری از تلاش های این تیم سخن بگوید، اسماعیل کوثری دیروز در مصاحبه ای صراحتا گفت: اختیارات نمایندگان ایران در مذاکرات ژنو نسبت به دور قبل کاهش یافته است!

این اظهارات ضد امنیتی که بدون هیچ پروایی در خبرگزاری بسیج هم منتشر شده، در حالی است که تا امروز تلاش رسانه های جریان صهیونیستی برای القای چنین جریان سازی مخربی، ناکام مانده بود و حتی نمایندگان آمریکا و فرانسه نیز گفته بودند که تیم تحت رهبری ظریف را دارای اختیارات کافی می دانند.

اما اکنون سردار سپاهی و رسانه وابسته به بسیج با انتشار مواضعی که هیچ مبنایی جز به خطر افتادن منافع نمی توان برای آن متصور بود، به تکمیل خط خبری ضد ایرانی برخی رسانه های غربی پرداخته و مدعی مسلوب الاختیار بودن تیم مذاکره کننده شده اند.

کوثری در مصاحبه خود با خبرگزاری بسیج، تنها از اختیارات محدودتر تیم مذاکره سخن نگفته؛ بلکه مدعی “اشتباهات در مذاکرات قبلی” این تیم و احتمال “به باد رفتن دستاوردهای ملت” نیز شده است.

به نظر می رسد جریان نظامی – سیاسی اقتدارگرا که با برگزاری همایش دلواپسیم، اوج نگرانی خود را از به ثمر رسیدن مذاکرات هسته ای نشان داد، آنچنان منافع خود را از توافق احتمالی با 1+5 در خطر می بیند که حتی حاضر به رعایت ظاهر و حداقل پایبندی به وحدت و منافع ملی هم نیست.

ناظران سیاسی معتقدند جبهه پایداری و متحدان آن در سپاه، که از آنها به عنوان کاسبان تحریم نام برده می شود، منافع گسترده ای در ادامه تحریم ها دارند و نسبت به احتمال بهبود روابط ایران با جهان و جمع شدن سفره هایی که تحت عنوان دور زدن تحریم ها و … گشوده شده بود، احساس خطر می کنند.

دو روز قبل از انتشار سخنان کوثری در خبرگزاری بسیج، حسن روحانی رئیس جمهور گفته بود: عده ای به نام اینکه باید برابر ابرقدرت ها بایستیم و مبارزه کنیم، جیب مردم را زدند و اموال مردم را غارت کردند.

امروز هم انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه شفاف شدن مسایل به ضرر بعضی هاست، گفته است: منافع عده ای با برداشتن تحریم ها و حاصل شدن توافق هسته ای به خطر می افتد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.