سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آغاز روند درمانی میرحسین/ تشکر دختران میرحسین و رهنورد از همراهی مردم...

آغاز روند درمانی میرحسین/ تشکر دختران میرحسین و رهنورد از همراهی مردم

چکیده :دختران موسوی: در ملاقاتی با پدر و مادر داشتیم، مطلع شدیم روند درمانی ایشان شروع شده است. این خبر برای ما باعث آرامش است. از آنجا که در این روزهای سخت پرالتهاب، همراهی شما موجب پیشبرد امور شد، از همه شما دوستان و یاران همدل ممنونیم و امیدواریم بهبود در روند حصر پدر و مادر و آقای کروبی و بقیه زندانیان حاصل گردد....


دختران موسوی و رهنورد روز گذشته با پدر و مادر خود ملاقات کردند. آنها در این دیدار خبردار شدند که روند درمان میرحسین پس از مدتی تاخیر، بالاخره آغاز شده است.

به گزارش کلمه، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد که روز گذشته با خانواده خود ملاقات داشتند، خبر دادند که نیروهای امنیتی اجازه داده اند روند درمان نخست وزیر دوران دفاع مقدس آغاز شود.

پس از انتقال عجولانه میرحسین به زندان خانگی در فردای روز عمل آنژیوگرافی، مسئولان وعده داده بودند که فرایند درمانی او و اقدامات مورد تجویز پزشکان برای بازتوانی و بازیابی توان قلبی میرحسین را آغاز کنند؛ وعده ای که اینک با بیش از دو هفته تاخیر محقق شده است.

به همین مناسبت، دختران میرحسین و رهنورد در پیامی کوتاه از همدلی مردم و شهروندان سبزاندیش در این روزها و درخواست های گسترده مردمی برای تسریع در درمان مهندس موسوی تشکر کرده و از تاثیر این همراهی بر پیشبرد امور سخن گفته اند.

به گزارش کلمه، متن پیام دختران موسوی که شب گذشته نگاشته شده، بدین شرح است: امروز در ملاقاتی با پدر و مادر داشتیم، مطلع شدیم روند درمانی ایشان شروع شده است. این خبر برای ما باعث آرامش است. از آنجا که در این روزهای سخت پرالتهاب، همراهی شما موجب پیشبرد امور شد، از همه شما دوستان و یاران همدل ممنونیم و امیدواریم بهبود در روند حصر پدر و مادر و آقای کروبی و بقیه زندانیان حاصل گردد.

روند درمانی نخست وزیر دفاع مقدس در حالی آغاز شده که ابراز نگرانی ها در خصوص وضعیت سلامتی ایشان و مشکلات قلبی ایجاد شده در دوران حصر، همچنان ادامه دارد و مراجع و علما و فعالان مدنی و سیاسی و مذهبی به انحاء مختلف به تعلل حاکمیت در درمان سرشناس ترین زندانی سیاسی خود اعتراض کرده اند. این تاخیر البته سابقه ای چند ماهه نیز دارد: زمانی که ماهها پیش پزشکان هشدار داده بودند که قلب میرحسین پس از آنژیوگرافی نیاز به بازتوانی دارد و تاخیر در این باره پیامدهای جبران ناپذیری خواهد داشت.

پزشک معالج میرحسین روز شنبه در گفت و گو با کلمه هشدار داده بود که به نظر می رسد اراده ای برای درمان وی وجود ندارد. او در این گفت و گو ابراز نگرانی کرده بود که ماموران امنیتی تصمیم گرفته اند با خرید و انتقال تجهیزات پزشکی وی را در زندان خانگی درمان کنند. اقدامی که از نظر پزشک معالج حرکت خطرناک و غیرقابل پذیرشی بود.

روز یکشنبه نیز دختران میرحسین و رهنورد برای گزارش وضعیت پدر و مادر خود و تشریح ظلم هایی که بر ایشان روا داشته شده، به دیدار حضرات آیات صانعی، بیات زنجانی، موسوی اردبیلی، شبیری زنجانی، جوادی آملی و همچنین بیت مرحوم آیت الله العظمی منتظری رفتند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.