سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام میرحسین موسوی از زندان خانگی به آیت الله حائری شیرازی/ صدای شعار تجمع خانواده ...

پیام میرحسین موسوی از زندان خانگی به آیت الله حائری شیرازی/ صدای شعار تجمع خانواده زندانیان به خانه اختر رسیده است

چکیده :میرحسین موسوی که روز گذشته از بیمارستان به زندان اختر مننقل شد و با فرزندان خود دیدار کرد، پیغامی کوتاه درباره نامه اخیر آیت الله حائری شیرازی به ایشان داده است. میرحسین و رهنورد گفته اند که از پس دیوارها و حصارها، شعارهای خانواده های زندانیان را که برای اعتراض در مقابل ریاست جمهوری تجمع کرده بودند، شنیده اند....


میرحسین موسوی که روز گذشته از بیمارستان به زندان اختر مننقل شد و با فرزندان خود دیدار کرد، پیغامی کوتاه درباره نامه اخیر آیت الله حائری شیرازی به ایشان داده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، میرحسین موسوی که از نامه آیت الله حائری به خود و حجت الاسلام والمسلمین کروبی خبردار شده است، پیامی با این مضمون برای امام جمعه سابق شیراز داده است:

حضرت آیت‌الله حایری شیرازی، با توجه به آنکه در طول مدت حصر تلاش شده است هیچ‌گونه نوشته یا پیام مکتوب و یا نامه و روزنامه‌ای به دست ما نرسد، در صورتی‌که نامه شما به دست بنده برسد، پاسخ به آن را مغتنم خواهم شمرد.

آیت الله حائری شیرازی که تا چند سال پیش امام جمعه شیراز بود و هم اکنون در دفتر رهبری فعالیت دارد، حدود ده روز پیش در نامه ای خطاب به آقایان موسوی و کروبی، با اذعان به اینکه اعتراضات پس از انتخابات 88 همچون آتش زیر خاکستر باقی مانده است، به عملکرد و مواضع میرحسین و کروبی در این مدت انتقاد کرد و از برخوردهای صورت گرفته نیز دفاع کرد.

وی همچنین خطاب به موسوی و کروبی نوشته که اگر نظام حرف خود را پس بگیرد، آنها قهرمان می شوند و از این رو ناچار است در موضع دشمنی با آنها باقی بماند.

صدای شعارهای خانواده های زندانیان به زندان اختر رسیده است

خانم رهنورد و آقای موسوی همچنین در ملاقات دیروز از برخوردهای صورت گرفته با زندانیان بند 350 اوین ابراز تاسف و تالم کرده اند.

به گزارش کلمه، میرحسین و رهنورد گفته اند که از پس دیوارها و حصارها، شعارهای خانواده های زندانیان را که برای اعتراض در مقابل ریاست جمهوری تجمع کرده بودند، شنیده اند.

به گفته رهنورد و میرحسین، آنها که در زمان شنیدن صدای این خانواده های مظلوم از کم و کیف ماجرا بی خبر بوده اند، همان شب با دیدن گزارشی که از برنامه خبری بیست و سی تلویزیون پخش شده، از واقعه حمله به بند 350 مطلع شده اند.

میرحسین و رهنورد همچنین گفته اند: از دست ما جز تاثر عمیق و دعا کاری ساخته نبود.

خانواده های زندانیان بند 350 اوین در دومین روز اردیبهشت با تجمع مقابل ریاست جمهوری، تلاش کردند تا صدای اعتراض خود را به گوش روحانی و اعضای هیات دولت برسانند؛ تجمعی که باعث حضور نمایندگان خانواده ها در نهاد ریاست جمهوری و تشکیل هیاتی برای پیگیری موضوع از سوی حسن روحانی شد.

خانواده های زندانیان سیاسی در این تجمع خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدند و همچنین شعارهایی همچون «وزیر بی کفایت استعفا استعفا»، «این همه رای گرفتین، دولت چرا نشستین» و «اوین شده فلسطین، دولت چرا نشستین» سر دادند.

کوچه اختر که میرحسین و رهنورد در آن زندانی اند، در خیابان پاستور و در مجاورت نهاد ریاست جمهوری قرار دارد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.