سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شکایتنامه 26 زندانی بند 350 اوین به دادستان؛ اعتراض به همدستی رسیدگی کنندگان با مهاج...

شکایتنامه 26 زندانی بند 350 اوین به دادستان؛ اعتراض به همدستی رسیدگی کنندگان با مهاجمان

چکیده :در شکایتنامه 26 تن از زندانیان بند 350 که در تاریخ ششم اردیبهشت به دادستان تهران ارسال شده آمده است: "متاسفانه تمام کسانی که قانونا مکلف به ارائه گزارش و تایید صدمات وارده هستند، خود با علم و آگاهی کامل و از روی عمد با مباشران که مظنونان جرم، مشارکت و معاونت کرده و در مقابل خواسته های زندانیان سکوت می نمایند". ...


26 تن از زندانیان بند 350 که در حادثه 28 فروردین ماه مضروب یا مجروح شده بودند ضمن گزارش اعلام جرم، با استناد به برخی از مواد قانونی، مجازات آمران و مسببان حادثه را خواستار شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، در این شکایتنامه که در تاریخ ششم اردیبهشت خطاب به دادستان تهران ارسال شده آمده است: “متاسفانه تمام کسانی که قانونا مکلف به ارائه گزارش و تایید صدمات وارده هستند، خود با علم و آگاهی کامل و از روی عمد با مباشران که مظنونان جرم، مشارکت و معاونت کرده و در مقابل خواسته های زندانیان سکوت می نمایند”.

امضاکنندگان این شکایتنامه ضمن بر شمردن گزارش ها و مستندات متعددی که از سوی زندانیان و خانواده های ایشان به مسولان ارائه شده است، تصریح می کنند: “مسلما هر انسان منصفی می پذیرد که علت عدم رسیدگی به وضع مصدومان، عدم ثبت آثار جرم و عدم اجازه ملاقات با افراد و نمایندگان پیگیر موضوع و مسئولان بی طرف کشوری بوده است. در این مدت 10 روز چیزی جز اتلاف وقت جهت بهبودی مصدومان و از بین رفتن آثار و علائم ضرب و جرح صورت نگرفته است.”

در این مدت حتی پزشکان حاضر در بهداری زندان اوین نیز حاضر به ثبت میزان صدمات زندانیان در پرونده پزشکی یا اعزام آنها به مراکز درمانی (جز دو مورد) شده اند.

گفتنی است در این شکایتنامه اعمال مسئولان و افراد درگیر در این تهاجم بر خلاف اصولی از قانون اساسی و نیز موادی از قانون آیین دادرسی کیفری، آیین نامه سازمان زندان ها و قانون رسیدگی به تخلفات اداری دانسته شده و زندانیان آسیب دیده تاکید کرده اند که بر اساس مواد 125، 126، 570، 574، 576، 604، 605 و 614 قانون مجازات اسلامی خواستار مجازات مرتکبان هستند و یادآور شده اند که طبق مواد 2 و 3 قانون مجازات، اعمال نفوذ بر خلاف حق و مقررات قانونی بوده و جرم و قابل مجازات است.

اسامی زندانیان آسیب دیده و شاکیان به شرح زیر است:

مهرداد آهن خواه

اسدالله اسدی

وحید اصغری

اکبر امینی ارمکی

اسماعیل برزگری

عماد بهاور

امید بهروزی

سروش ثابت

امین چالاکی

سعید حائری

داور حسینی وجدان

مهدی خدایی

یاشار دارالشفاء

محمد داوری

امیر دوربین قاضیانی

هوتن دولتی

علیرضا رجایی

سیدحسین رونقی ملکی

مصطفی ریسمان باف

مصطفی عبدی

مسعود عرب چوبدار

سهیل عربی

فرشید فتحی

پیمان کاس نژاد

مجید محمدی معین

آرش همپای


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.