سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شهربانو امانی: ترمیم اعتماد عمومی یک‌شبه ممکن نیست...

شهربانو امانی: ترمیم اعتماد عمومی یک‌شبه ممکن نیست

چکیده :یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه "در انتخابات 24 خرداد سال 92 اعتماد عمومی تا حدودی ترمیم شد"، گفت: ایجاد اعتماد عمومی در جامعه فقط بر عهده دولت نیست....


یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه “در انتخابات 24 خرداد سال 92 اعتماد عمومی تا حدودی ترمیم شد”، گفت: ایجاد اعتماد عمومی در جامعه فقط بر عهده دولت نیست.

شهربانو امانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه “خرد جمعی ملت ایران با انتخاب هوشمندانه و سیاسی خود در خرداد 92 نشان داد که تصمیمش به چه میزان نزدیک با دغدغه‌های نخبگان است”، افزود: در واقع مردم در این انتخابات به وعده‌های آقای روحانی و نخبگانی که از وی حمایت کردند، اعتماد کردند.

او با بیان اینکه “ترمیم اعتماد عمومی که در طول هشت سال گذشته دچار خدشه جدی شده بود، یک‌روزه و یک‌شبه امکان‌پذیر نیست”، در مورد میزان ثبت‌نام مردم برای دریافت یارانه نقدی اظهار کرد: انتخاب مردم برای دریافت یارانه نقدی را نمی‌توان تنها ملاک برای در عرصه اعتماد مردم به دولت عنوان کرد.

این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با بیان اینکه “دولت قبل تبلیغات عوام‌فریبانه‌ای در ارتباط با پرداخت یارانه‌های نقدی انجام داده بود”، افزود: این تبلیغات، فضای نامناسبی ایجاد کرد، به نحوی که دریافت یارانه نقدی به عنوان یک مطالبه و حق در اذهان عمومی شکل گرفت. از سوی دیگر دولت روحانی چندان فرصتی برای اقناع افکار عمومی جهت انصراف از دریافت یارانه‌ها نداشت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: زمانی را که دولت برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و انصراف مردم از دریافت یارانه‌ها انتخاب کرد، زمان مناسبی نبود، چراکه در فروردین جیب‌های مردم خالی است و قیمت کالاها نیز چندان مشخص نیست. در بحث‌ اعتماد عمومی نباید تمام وظایف را معطوف به دولت دانست و قوه قضائیه و مقننه نیز در این ارتباط نقش مهمی دارند.

امانی در ادامه به اهمیت مبارزه با فساد اقتصادی اشاره کرد و گفت: درست است که رئیس‌جمهور مجری قانون اساسی است ولی برخی از مسائل در چارچوب اختیارات دولت نیست، مثلاً برخورد با مفاسد اقتصادی که از دولت قبل بوجود آمده وظیفه دولت نیست و متأسفانه مجلس نیز در انجام وظیفه نظارتی خود در ارتباط با گزارش تفریغ بودجه 91 کوتاهی کرده و قوه قضائیه نیز آنچنان که باید، قاطعانه با این مفاسد برخورد نکرده است.

این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با اعتقاد به اینکه “دولت در عرصه دیپلماسی با راهکارهایی که در پیش گرفت، توانست اعتماد بین‌المللی را ترمیم کند”، اظهار کرد: در عرصه داخلی متأسفانه برخی از نمایندگان مجلس با ابزارها و تریبون‌هایی که در اختیار دارند به جای پرداختن به اصل مشکلات مردم و موکلانشان، هر روز یک موضوع حاشیه‌ای ایجاد کرده و اقدام به فرافکنی و چشم‌پوشی از مسائل اصلی کشور می‌کنند.

امانی در پایان گفت: دولت رسانه ندارد و از سوی بخش‌هایی که باید مورد حمایت قرار بگیرد، این حمایت صورت نمی‌گیرد. در قضیه پرداخت یارانه‌های نقدی نیز شاهد این هستیم که هم دولت و هم یارانه‌بگیران از وضعیت ایجاد شده ناراضی هستند و از سوی دیگر طبقه متوسط، فقیر شده و طبقه فقیر، فقیرتر شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.