سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سپانلو: وزارت ارشاد 8 سال گشت ارشاد بود...

سپانلو: وزارت ارشاد 8 سال گشت ارشاد بود

چکیده : سپانلو: وزارت ارشاد طی هشت سال گذشته به معنای واقعی کلمه گشت ارشاد بود و فقط به تخریب حوزه ادبیات و فرهنگ مشغول بود.این تخریب البته هیچ ملاک و معیاری نداشت و افراد تنها بر اساس کلمات ممنوعه‌ای که برای‌شان فهرست شده بود، دست به ممیزی آثار می‌زدند بی‌آنکه برای‌شان مهم باشد آن کلمات در کجا و با چه معنا و مفهومی به کار برده می‌شود...


محمدعلی سپانلو می‌گوید اگر رییس‌جمهور بتواند گشت ارشاد را از حوزه فرهنگ جمع کند، کار بزرگی کرده است.

حسن روحانی امروز ۹ اردی‌بهشت، در مراسم افتتاحیه بیست‌وهفتمین نمایشگاه کتاب، گفت که صاحبان فرهنگ نیازی به ارشاد و گشت ارشاد ندارند.

محمدعلی سپانلو، شاعر اما درباره سخنان رییس‌جمهور و زمینه‌ای که باعث شده، او چنین حرفی را بزند می‌گوید: «وزارت ارشاد طی هشت سال گذشته به معنای واقعی کلمه گشت ارشاد بود و فقط به تخریب حوزه ادبیات و فرهنگ مشغول بود.»

به گزارش خبرآنلاین، او ادامه داد: «این تخریب البته هیچ ملاک و معیاری نداشت و افراد تنها بر اساس کلمات ممنوعه‌ای که برای‌شان فهرست شده بود، دست به ممیزی آثار می‌زدند بی‌آنکه برای‌شان مهم باشد آن کلمات در کجا و با چه معنا و مفهومی به کار برده می‌شود.»

این شاعر افزود: «آقای روحانی حرف درستی زده است. ولی باید دید که چقدر امکان عملی کردن این حرف، وجود دارد. وگرنه حرف ایده‌آل زدن، به تنهایی مشکلی را حل نمی‌کند.»

سپانلو تاکید کرد که کلمه «ارشاد» به تنهایی مخرب نیست، این «انسداد» است که باعث ویرانی فرهنگ می‌شود و باید جلوی آن را گرفت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.