سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عبدالله اوجالان حصر خانگی نمی‌شود...

عبدالله اوجالان حصر خانگی نمی‌شود

چکیده :وزیر دادگستری ترکیه اعلام کرد، دولت این کشور بار دیگر حصر خانگی برای رهبر محبوس حزب کارگران کردستان ترکیه موسوم به "پ.ک.ک" را رد کرد....


وزیر دادگستری ترکیه اعلام کرد، دولت این کشور بار دیگر حصر خانگی برای رهبر محبوس حزب کارگران کردستان ترکیه موسوم به “پ.ک.ک” را رد کرد.

به نوشته روزنامه حریت، بکیر بوزداغ، وزیر دادگستری ترکیه در پاسخ به سوالاتی درباره تمایل گزارش شده عبدالله اوجالان، رهبر محبوس حزب کارگران کردستان موسوم به “پ.ک.ک” برای حصر خانگی به خبرنگاران گفت: ما بررسی حصر خانگی را در دست نداریم و حتی چنین ایده‌ای هم نداریم.

فاطمه اوجالان، خواهر عبدالله اوجالان آخرین ملاقات کننده وی در زندان “جزیره امرالی” بوده که از سال 1999 میلادی حکم حبس ابد خود را در آنجا می‌گذارند. فاطمه اوجالان این تمایل برادرش را بازگو کرده است. اوجالان در سال 1999 میلادی پس از دستگیری به اعدام محکوم شد اما در سال 2002 میلادی زمانی که ترکیه مجازات مرگ را لغو کرد، حکم وی به حبس ابد تخفیف یافت.

فاطمه اوجالان پس از ملاقات برادرش به خبرنگاران گفت: هدف ما این است تا حکم برادرم را به حصر خانگی تبدیل کنیم. من با مشکلات بسیاری می‌توانم به زندان جزیره امرالی بروم. ما می‌خواهیم که عبدالله از آنجا خارج شده و تحت حصر خانگی قرار گیرد. من و برادرم این خواسته و تقاضا را داریم.

رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه اوایل سال 2012 میلادی افشای کرد که مقام‌های آژانس اطلاعات این کشور مذاکرات صلحی را با عبدالله اوجالان با هدف پایان درگیری میان ارتش ترکیه و شبه نظامیان پ.ک.ک به راه انداخته است؛ درگیری‌ای که باعث کشته شدن بیش از 40 هزار تن شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.