سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » خواهر مهندس موسوی: میرحسین ایستاده است؛ توبه را کسانی باید بکنند که این کارها را کر...
» برادرم گفت سر بریده‌ی بچه‌ام را هم جلویم بگذارند، من ایستاده‌ام

خواهر مهندس موسوی: میرحسین ایستاده است؛ توبه را کسانی باید بکنند که این کارها را کردند

چکیده :خواهر میرحسین موسوی می گوید: از چی توبه بکنند؟ توبه را کسانی باید بکنند که این کارها را کردند. آقای موسوی و خانم رهنورد برای چی توبه بکنند؟ یک بار یک چیزی پیش آمد، محافظان و ماموران هم ایستاده بودند آقای موسوی یک پدر است بعد از چند وقت قرار بود بچه هایش را ببیند فرستنده نصب کردند که ببینند چی گفت و چی نگفت. به آنها گفت بروید به بزرگترهای تان هم بگویید اگر سر بچه های مرا ببرند و بیاورند روبرویم بگذارند من همین ام که هستم و ایستاده ام....


بیمارستان قلب تهران وضعیت عادی ندارد، از رفت و آمد مردم و کارکنان به بخشی از بیمارستان جلوگیری می شود؛ بخشی که میرحسین موسوی، نخست وزیر سابق کشورمان و از رهبران جنبش سبز در آنجا بستری است. خدیجه موسوی خامنه، خواهر میرحسین موسوی که حتی برای عید هم اجازه ملاقات با برادرش را در زندان خانگی نیافته در مصاحبه با “روز” می گوید: فقط می دانیم که در سی سی یو بستری است و تماس کوتاهی با دخترانش گرفته و گفته نگران نباشید اما نمی دانیم در چه وضعیتی است.

میرحسین موسوی به همراه زهرا رهنورد و مهدی کروبی از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در حصر خانگی قرار گرفت، تاکنون هیچ مقامی مسئولیت حصر و زندان خانگی رهبران جنبش سبز را برعهده نگرفته هرچند اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، دو سال پس از حصرخانگی، در دی ماه ۹۱ اعلام کرد رهبری از لیستی ۴۰ نفره که قرار بود زندانی شوند، نام رهبران جنبش سبز را جدا کرده و دستور حصر خانگی آنها را داده است.

خدیجه موسوی خامنه، خواهر میرحسین موسوی می گوید: از چی توبه بکنند؟ توبه را کسانی باید بکنند که این کارها را کردند. آقای موسوی و خانم رهنورد برای چی توبه بکنند؟ یک بار یک چیزی پیش آمد، محافظان و ماموران هم ایستاده بودند آقای موسوی یک پدر است بعد از چند وقت قرار بود بچه هایش را ببیند فرستنده نصب کردند که ببینند چی گفت و چی نگفت. به آنها گفت بروید به بزرگترهای تان هم بگویید اگر سر بچه های مرا ببرند و بیاورند روبرویم بگذارند من همین ام که هستم و ایستاده ام. آن موقع جواب شان را داد. الان هم همین طور است. این همه فشار آوردند، اذیت کردند این فشارها هیچ تاثیری روی آقای موسوی ندارد. از جهت عاطفی که هر جور باشد آدم نمی تواند بگوید نه. اما از این جهت که توی روحیه شان اثر بگذارد نه. به هیچ عنوان تاثیر نمی گذارد. خانم رهنورد هم همین طور. برای ایشان به عنوان یک مادر خیلی سخت بوده این مدت از بچه هایش جدا شده اما تاثیری روی روحیه اش ندارد. بالاخره روی عقیده ای که دارند ایستاده اند. فکر نکنند اینها از راه درستی که رفته اند توبه خواهند کرد تا حصر بشکند. آنهایی توبه کنند که به مردم ظلم کردند.

او می افزاید: هر طوری که هست آدم بالاخره از نظر جسمی ضعیف می شود، سن که بالا می رود توانایی و وضعیت جسمی فرق می کند اما مهم این است که روحیه شان بالا است و روی حقوق مردم و اعتقادی که داشتند ایستاده اند.

خانم موسوی می گوید:ما از اول توکل مان به خدا بوده، خدا اگر بخواهد خودش وسیله فراهم می کند. بله از آقای روحانی هم انتظار بود اما شاید ایشان هم نتوانسته اند کاری بکنند.

از خواهر میرحسین موسوی سئوال می کنم:آیا مسئولان توضیحی درباره وضعیت سلامتی و جسمانی آقای موسوی و همچنین خانم رهنورد ارائه داده اند یا شما از مسئولان پی گیری و سئوالی در این زمینه کرده اید؟ می گوید: آخر کدام مسئول؟ به چه کسی بگوییم؟ به خودشان بگوییم؟ همه چیز دست خودشان است. چکار می توانیم بکنیم؟ خانواده های زندانیان چکار توانستند بکنند؟ توکل کرده ایم به خدا، برای ما اینطور است. عمر هم دست خدا است، هر طوری هم که بشود مهم این است که چه نامی در این دنیا بگذارد و برود. چه اثری در تاریخ بگذارد. همین الان اخبار داشت انتخابات افغانستان را می گفت دیدیم که آنها هم واهمه دارند و ترس دارند که مبادا مثل قضیه ایران شود. این نشان می دهد چه اثری در تاریخ و دنیا گذاشته.

او می افزاید: عمر مگر برای حضرت سلیمان ماند که برای صاحبان قدرت هم بماند؟ همه می روند، مهم این است که آدم وظیفه اش را انجام داده باشد و نام خوب و نیکی از خود بگذارد. در تاریخ خواهد ماند که چرا اینگونه شد، حصر شد، ظلم شد و به احساسات مردم توهین شد و… خودتان که می دانید. از دست ما فقط دعا بر می آید، سپرده ایم به خدا. بالاخره همه ما رفتنی هستیم چه دیر و چه زود. مهم این است که آدم پیش خدا مسئول نباشد، نام نیک و اثری در دنیا بگذارد و برود. برای ما اینها مهم است و برای همین قلب مان هم آرام است. هر چه خدا بخواهد همان می شود. اگر خدا نخواهد برگ از درخت نمی افتد.

خانم موسوی می گوید که از یک ماه قبل از عید موفق به ملاقات برادرش نشده: برای عید هم به ما ملاقات ندادند، این مدت هر بار دختران ملاقاتی داشتند از آنها خبر وضعیت آقای موسوی و خانم رهنورد راگرفتیم. حالا هم که آقای موسوی در سی سی یو بستری است و اطلاع چندانی از وضعیت او نداریم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.