سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » برگه آزمایش اکبر امینی؛ سند دروغگویی رئیس معزول سازمان زندان ها...
» تلاش بهداری اوین برای جلوگیری از مستند شدن ابعاد فاجعه

برگه آزمایش اکبر امینی؛ سند دروغگویی رئیس معزول سازمان زندان ها

چکیده :سندی که در این خبر منتشر شده، نشان می دهد که اظهارات رئیس معزول سازمان زندان ها آشکارا دروغ بوده و اکبر امینی در روز 30 فروردین برای ساعتی به بیمارستان منتقل شده است؛ هرچند دستور پزشکان برای بستری کردن وی با مخالفت رئیس بهداری زندان اوین مواجه شده و او را به بند 350 بازگردانده اند....


برخلاف ادعای دروغ رئیس معزول سازمان زندان ها، سندی که در زیر منتشر می شود نشان می دهد که آنچنان که همان روز در خبرها آمده بود، اکبر امینی برای ساعتی به بیمارستان منتقل شده است؛ هرچند دستور پزشکان برای بستری کردن وی با مخالفت رئیس بهداری زندان اوین مواجه شده و او را به بند 350 بازگردانده اند.

به گزارش خبرنگار کلمه، یکی از چالش های اصلی در ادامه تهاجم خونین به بند 350 ممانعت از انتقال زندانیان به مراکز درمانی خارج از زندان است. مسئولان مربوطه در سازمان زندانها و زندان اوین می کوشند تا با جلوگیری از خروج زندانیان مجروح از زندان، اجازه مستند سازی بیشتر فاجعه را ندهند.

اسماعیلی رییس معزول سازمان زندانها در مصاحبه های مکرر خود اعلام کرد که همه زندانیان سالمند و هیچ کس به بیمارستان منتقل نشده است.

مقامات زندان اوین در همان روز ابتدایی مانع اعزام اسماعیل برزگری و امید بهروزی به بیمارستان طالقانی شده و آنها را از آمبولانس پیاده کردند. مجید رضازاده مسول بهداری اوین نیز روز شنبه پس از اطلاع از اعزام اکبر امینی به بیمارستان شهدای تجریش خود را به آنجا رساند و از بستری شدن این زندانی سیاسی ممانعت به عمل آورد.

روز گذشته (چهارشنبه سوم اردیبهشت) نیز اعزام درمانی اکبر امینی ارمکی به مراکز درمانی خارج از زندان، بار دیگر به رغم صدور مجوز از سوی دادستانی، با مانع تراشی جواد مومنی معاون زندان اوین مواجه شد.

اکنون کلمه سندی را منتشر می کند که آشکارا اثبات کننده حضور اکبر امینی در تاریخ شنبه 30 فروردین در بیمارستان شهدای تجریش است.

آرشیو اخبار حمله به بند ۳۵۰ زندان اوین


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.