سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه خانواده های زندانیان سیاسی به روحانی: به بند 350 کمیته حقیقت یاب بفرستید...
» درخواست برکناری وزیر دادگستری به دلیل انکار فاجعه پنجشنبه سیاه اوین

نامه خانواده های زندانیان سیاسی به روحانی: به بند 350 کمیته حقیقت یاب بفرستید

چکیده :ضمن تأکید بر لزوم آزادسازی هر چه سریع تر زندانیان بی گناه سیاسی، با ابراز نگرانی شدید از اعتصاب غذای آنان به خصوص مجروحان و بیماران، اعلام می داریم ما خانواده های آنها نیز تا حصول نتیجه ی مطلوب و احقاق حقوق و دلجوئی از حادثه دیدگان فاجعه ی پنجشنبه ی سیاه و به منظور همراهی با آنان از روز چهاشنبه سوم اردیبهشت روزه دار خواهیم بود....


جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی در نامه ای به حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان درخواست کردند که با تشکیل کمیته حقیقت یاب، به آنچه در بند 350 زندان اوین روی داده است رسیدگی کند.

به گزارش کلمه، روز گذشته خانواده های زندانیان سیاسی بند 350 که در یورش ماموران آسیب دیده بودند مقابل دفتر ریاست جمهوری در پاستور تجمع کردند و نمایندگان آن ها با حضور در نهاد ریاست جمهوری گزارشی از آنچه رخ داده و خواسته های خانواده های زندانیان به بازرس ویژه ی رییس جمهور ارائه دادند.

متن کامل نامه ی جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی به رییس جمهور را که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

متن این نامه به شرح زیر است:

به نام خدا

ریاست محترم و منتخب جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر حسن روحانی

با سلام و احترام

همان گونه که مستحضرید روز پنجشنبه بیست و هشتم فروردین ماه نود و سه حمله ی نا جوانمردانه ای به بند 350 اوین و زندانیان سیاسی که در حال سپری کردن احکام ناعادلانه ی پس از خرداد 88 بودند، صورت گرفته و فجایعی را به بار آورده که تاریخ ایران را تا ابد لکه دار خواهد کرد.

طبق گفته شاهدان عینی، حمله کنندگان از نیروهای اطلاعات سپاه و حفاظت سازمان زندان ها بوده اند و شدت حمله و ضرب و شتم به گونه ای بود که ما خانواده ها روز دوشنبه اول اردیبهشت شاهد آثار، صدمات و جراحات وارده به عزیزان در بند خود بودیم و متأسفانه سالن ملاقات این هفته آنچنان ملتهب بود و پر از شیون و غوغا که در این سالها بی نظیر بوده است.

جناب آقای رئیس جمهور ما نیک می دانیم آنان که این بحران را رقم زدند همواره در صدد ایجاد تشنج و درگیری بوده و خواستار تقابل مردم با رئیس جمهوری هستند که برای اصلاح ویرانه های پیشین قدم به صحنه گذارده است؛ معذلک ضمن محکوم کردن این عمل وحشیانه که باید توسط قوه قضائیه بررسی و پیگیری شود از شما نیز به عنوان مدافع حقوق شهروندان تقاضا داریم:

1 – تشکیل سریع کمیته ی حقیقت یاب متشکل از نمایندگان هر سه قوه و اعزام فوری آنان به بند 350 جهت مشاهده صدمات و جراحات وارده و شنیدن شرح ما وقع از زبان مجروحان و شاهدان ماجرا

2 – معرفی امرین و عاملین این حادثه وحشتناک به قوه قضائیه و محاکمه آنان و پیگیری جهت اجرای عدالت

3 – بازگرداندن زندانیانی که به سلول های انفرادی منتقل شده اند به بند عمومی و اقدام عاجل برای درمان مصدومین که متأسفانه با سر و گردن شکسته از اعزامشان به بیمارستان نیز جلوگیری شده است.

4 – اخذ تضمین از قوه قضائیه برای حفظ امنیت پایدار زندانیان و اعطای حقوق به حق آنان از قبیل مرخصی، آزادی مشروط، تلفن، ملاقات حضوری و …

5 – بازخواست و برکناری وزیر دادگستری که چنین فاجعه ی ننگینی را نادیده گرفته و آنهمه صدمات و جراحات را خراش مختصر دانسته است و نیز سؤال از وزیر اطلاعات در خصوص علل بروز این اعمال خشونت بار.

در پایان ضمن تأکید بر لزوم آزادسازی هر چه سریع تر زندانیان بی گناه سیاسی، با ابراز نگرانی شدید از اعتصاب غذای آنان به خصوص مجروحان و بیماران، اعلام می داریم ما خانواده های آنها نیز تا حصول نتیجه ی مطلوب و احقاق حقوق و دلجوئی از حادثه دیدگان فاجعه ی پنجشنبه ی سیاه و به منظور همراهی با آنان از روز چهاشنبه سوم اردیبهشت روزه دار خواهیم بود.

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی

آرشیو اخبار حمله به بند 350 زندان اوین


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.