سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نتیجه جلسه نمایندگان با رئیس سازمان زندان‌ها: تهدید زندانیان مصدوم به پرونده‌ساز...
» اسماعیلی و نقوی تقصیر را به گردن صهیونیست‌ها و پارلمان اروپا انداختند

نتیجه جلسه نمایندگان با رئیس سازمان زندان‌ها: تهدید زندانیان مصدوم به پرونده‌سازی قضایی

چکیده :رئیس سازمان زندان ها پس از حضور در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، مدعی شد که نمایندگان فریب فضای بین المللی را خورده بودند و او آنها را آگاه و قانع کرده است. وی بار دیگر وجود هرگونه صدمه و جراحت را تکذیب کرد و به تهدید زندانیانی پرداخت که درباره برخوردهای زندانبانان اطلاع رسانی می کنند....


کلمه – گروه خبر: رئیس سازمان زندان ها پس از حضور در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، مدعی شد که نمایندگان فریب فضای بین المللی را خورده بودند و او آنها را آگاه و قانع کرده است. سخنگوی این کمیسیون نیز اعتراض زندانیان را به صهیونیست ها و منافقین نسبت داد و ادعا کرد که این بررسی ها برای حفظ امنیت خود زندانی ها و مصالح آنها صورت می گیرد!

به گزارش کلمه، جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس با رئیس سازمان زندان ها، از جمله جلساتی است که انتشار محتویات آنها و تطبیق آن با واقعیت باید به تاریخ محول شود. اما همین مقدار که از سوی میهمان جلسه و سخنگوی کمیسیون مطرح شده، نشان می دهد که آنچه بین شرکت کنندگان گفت و گو شده، با آنچه مورد انتظار افکار عمومی است، تا چه حد فاصله دارد.

اسماعیلی رئیس سازمان زندان های کل کشور که از اولین ساعات پس از افشای خبر حمله خونین به زندانیان در اوین، تلاش می کرد موضوع را به کلی تکذیب کند، امروز هم در جمع نمایندگان هرگونه مصدوم یا مضروب شدن زندانیان را از اساس رد کرد و مدعی شد که نمایندگان از توضیحات وی قانع شده اند.

وی در گفت و گو با تسنیم به حضور خود در کمیسیون امنیت ملی مجلس اشاره کرد و گفت: به این جلسه رفتم تا به برخی دوستان بگویم فریب دروغ‌پردازی‌ها را نخورند!

این فرد مسئول در قوه قضاییه افزود: فکر می‌کنم متعاقب بیانیه اتحادیه اروپا، خودفروختگان داخلی هم استنباطشان این بود که فضای بین‌المللی دروغ‌های آنها را باور و با اراجیف آنها همصدایی می‌کنند. اقدام همکاران ما حساب‌شده بود و اگر به این موانع برخورد نمی‌کرد، دستاوردهای بیشتری می‌داشت؛ این افراد و رسانه‌ها خواستند با بیان این اکاذیب و مهیا دانستن فضای بین‌المللی، مقداری نسبت به طرح خود و ادعا علیه نظام بهره‌برداری کنند.

رئیس سازمان زندان‌ها در پاسخ به این سوال که آیا نمایندگان از توضیحات شما در این جلسه قانع شده‌اند گفت: نمایندگان در مجموع بخشی به خاطر عدم اطلاع صحیح از موضوع و هجمه تبلیغاتی بیرون بود که دچار تردید شده بودند توضیحاتی که در کمیسیون ارائه شد و جمع‌بندی ریاست کمیسیون، بیانگر این بود که توصیحات مفید و قانع‌کننده بود.

اسماعیلی به خبرگزاری خانه ملت هم گفت: من امروز با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای نمایندگان توضیح دادم که در این بازرسی هیچ موردی از مجروحیت و درگیری مشاهده نشد و کسی به بیمارستان منتقل نشده است.

وی همچنین با تهدید زندانیانی که درباره برخوردهای زندانبانان اطلاع رسانی می کنند، گفت: سازمان زندان‌ها در رابطه با شایعه‌پراکنی برخی از زندانیان پرونده تشکیل و به مرجع قضایی ارسال شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس هم درباره جزئیات جلسه این کمیسیون با حضور رئیس سازمان زندان ها به سایت تدبیر گفت: آقای اسماعیلی توضیح دادند که بررسی بخش ها و بندهای زندان به صورت نوبتی و همیشگی انجام می شود و در هنگام بررسی اتاقها و بندها زندانی ها به فضای باز هدایت می شوند. این بررسی ها برای حفظ امنیت خود زندانی ها و مصالح آنها صورت می گیرد!

به گفته این نماینده که از حامیان احمدی نژاد بود، آقای اسماعیلی صریح و روشن اعلام کردند که جز یک نفر که خودش با ضربه به شیشه در زده و آن را شکسته و دستش مجروح شده است، هیچ کس بخاطر درگیری با تیم بررسی کننده نه مضروب و نه مجروح شده و نه مشکلی برایش پیش آمده است.

نقوی حسینی که چند روز قبل هم مدعی شده بود جمشید دانایی فر همکار جیش العدل بوده است، گفت: به نظر من این زندانیان برای این مقاومت کردند که عوامل صهیونیستی، منافقین و فتنه گران در دنیا علیه ایران شلوغ می کنند و اینها هم می خواستند از این فرصت استفاده کنند تا یک جنجال و تنش برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد کنند. خانواده ها هم ادعا می کنند که چند نفر کشته شده، چند نفر دستشان کنده شده و چند نفر هم سرش کنده شده است. اما ما از آقای اسماعیلی توضیح خواستیم که ایشان هم این توضیحات را دادند.

وی همچنین از حضور خانواده چهار زندانی در مجلس و دیدار آنها با مطهری و کوچک زاده خبر داد؛ دیداری که کوچک زاده درباره آن به خبرگزاری خانه ملت گفت: سید حسین رونقی، سید سعید حائری، داور حسینی و خانم عرب گل چهار نماینده خانواده زندانیان زندان اوین در جلسه امروز بودند، این چهار نفر در این جلسه اعلام کردند که هیچ منبع موثقی از مورد ضرب و شتم قرار گرفتن زندانیان بند 350 وجود ندارد، فقط ما خیال می‌کنیم، یا به ما گفتند و یا در شبکه بی بی سی فارسی موضوع مورد ضرب و شتم قرار گرفتن این زندانیان را شنیده‌ایم و این اخبار ظن ما را نسبت به مجروح شدن زندانیان بر انگیخته است.

اما گزارش خبرنگار تابناک در این باره، گوشه ای از رفتار این نماینده افراطی با خانواده های مظلوم زندانیان را نشان می دهد. این سایت خبری با اشاره به اینکه کوچک زاده با خانواده های زندانیان رفتاری تند داشته و از آنها خواسته است پراکنده شوند، از قول وی نوشته است: این حرف‌ها خنده‌دار است و اینکه کسی در زندان کتک خورده، دروغ است.

به گزارش تابناک، وی در عین حال گفته است: اگر کسی به من توهین کند، من واکنش تندی از خودم نشان می‌دهم. در‌ زندان هم همین است و اگر به زندان‌بان چیزی گفته شود، ممکن است دعوایی هم پیش بیاید!

آرشیو اخبار حمله به بند ۳۵۰ زندان اوین


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.