سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هیاهوگران قطع نامه اخیر؛ ساکتین ِ 61 قطعنامه پیشین...
» معتقدان به اسلام استالینیستی و تشیع بلشویکی پاسخ دهند

هیاهوگران قطع نامه اخیر؛ ساکتین ِ 61 قطعنامه پیشین

چکیده :معتقدان به اسلام استالینیستی و تشیع بلشویکی که به دلیل مطامع سیاسی یا منافع اقتصادی خواهان تداوم تحریم ها و تهدیدها هستند تا بتوانند هم چون گذشته فضای جامعه را امنیتی و پادگانی کنند و به نام استقلال و اقتدار به سرکوب حقوق و آزادی های اساسی ایرانیان بپردازند، در برابر مؤمنان به اسلام انسانی و تشیع اخلاقی صف کشیده اند. این بزرگترین چالش سیاسی کشور و واقع بینانه ترین تحلیل از آرایش نیروهای مسلمان جامعه است. ...


کلمه- سیدمصطفی تاج زاده:

1- قطع نامه اخیر پارلمان اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران مستمسک تازه فراطیون علیه توافق ژنو بود. صدا و سیما با طرح مسئله در چند روز متوالی در تعطیلات نوروز و پس از آن به زعم خویش کوشید زمینه لازم را برای تحرکات جناح جنگ طلب فراهم آورد. در نتیجه به محض پایان یافتن تعطیلات، صد و یک راه یافته مجلس که اغلب با رانت ناشی از رد صلاحیت نامزدهای اصلاح طلب یا مستقل بر کرسی نمایندگی تکیه زده اند، برای مقابله با قطع نامه خواستار تعلیق مذاکرات ایران با 5+1 شدند بدون آن که قصدشان را از دادن بهانه و فرصت به دولت آمریکا و شرکایش برای تشدید تحریم ها علیه ایران توضیح دهند. به علاوه نامه ای با امضای 70 نماینده تهیه کردند تا صدا و سیما درست مانند زمان احمدی نژاد فرصتی در اختیار منتقدان تیم مذاکره کننده و نتایج حاصله قرار دهد!!!

در قم نیز سید احمد خاتمی در تجمع به اصطلاح خودجوش طلاب یک بار دیگر به انتقاد از دولت و هتاکی به آقایان موسوی و کروبی پرداخت. در حاشیه مراسم مزبور طوماری از طلاب در ضرورت انجام مناظره درباره مذاکرات هسته ای در صدا و سیما تهیه شد هم چنین وظیفه برگزاری اجتماع اعتراضی در تهران را شاخه دانشجویی حزب پادگانی به عهده گرفت که هم چون قم بسیار بی رمق و کم جان برگزار شد.

2- منطق ستاد مقابله با تحریم ها و عادی سازی روابط ایران با جهان را می توان به گویاترین نحو در سرمقاله روزنامه سپاه با عنوان «تفکری که اروپا را گستاخ کرد» دید. در این یادداشت می خوانیم: «آغاز دهن کجی ها و نگاه تحقیرآمیز و استفاده از فرصت دولت یازدهم برای انجام رفرم در تشکیلات جاسوسی در ایران و دخالت آشکار در امور داخلی کشور قطع به یقین یادآور همان دورانی است که دولت نه با دید بلند مدت و انقلابی بلکه با دید کوتاه و غرب گرایانه به مسائل کشور نگریسته و ارزش های انقلاب و دستاوردهای چند ساله نظام را در چشم به هم زدنی به چوب حراجمی گذارد تا قدری اقتصاد جان بگیرد. اگر خواهان تداوم مسیر نظام هستیم جز با رویکرد انقلابی نمی توان این مهم را ادامه داد و با خستگی از انقلابیگری و نگاه پراگماتیستی که امروز شعار برخی انقلابیون گذشته شده است، چیزی جز اضمحلال حاصل نخواهیم کرد.» (روزنامه جوان 17/1/93)

روزنامه وطن امروز سخنگوی جبهه پایداری نیز در تحلیلی با تیتر «هشدار به ملت ایران» نوشت: «وزیر خارجه ایران صورت مسئله را نه پاک بلکه با مهارت و تردستی خیره کننده خط خطی می کند تا مسئله درست و شفاف دیده و فهمیده نشود. فهمیده نشود که توافق ژنو چگونه حقوق هسته ای ایران را نه اثبات که برباد داده … اینک آیا در روز ملی هسته ای شایسته نیست که ملت غیور ایران … بشورد و اعتراض کند … آیا ملت عزت مند ایران به هنگام نمی بیند که به پوشالین و نمادین شدن برنامه هسته ای ایران و سیاست های زمینه ساز اهانت به فرهنگ و ارزش های ملی و تضعیف کننده اقتدار ملی اعتراض کند؟» نویسنده در پایان آرزو کرده که خداوند هشدار وی را « مایه بیداری، بصیرت و خیزش ملت ایران قرار دهد.»

در همین جهت آقای جنتی نیز با محکوم کردن قطع نامه پارلمان اروپا علت صدور آن را رفتار اقلیتی خواند که « دشمن را به هوس می اندازند که در امور داخلی ایران دخالت کند.» ظاهرا وی با تذکری که دریافت کرده ترجیح می دهد به جای واژه دولت از لفظ اقلیت استفاده کند. روشن است که این پیر گستاخ هم چون همیشه هتاکی به آقایان موسوی و کروبی را از قلم نیندازد. کیهان هم برای این که از قافله عقب نیفتد عنوان «غرب چرا به طمع افتاد» را برای سرمقاله 20 فروردین خود برگزید تا دولت جدید را مسئول صدور قطع نامه پارلمان اروپا معرفی کند. سلسله اتهامات مزبور با تشبیه دکتر روحانی به شاه سلطان حسین توسط رجانیوز تکمیل شد.

3- فرض کنیم همه اتهامات تکفیری ها درست باشد و دیدگاه کوتاه مدت غرب گرا و پراگماتیستی رئیس جمهور، اروپا را گستاخ کرده و به طمع انداخته است.

حتی اگر بپذیریم که خستگی دولت از انقلابی گری مزید بر علت شده و نگاه تحقیرآمیز و دهن کجی به غرب را به ما در پی داشته است و مشوق آنان برای صدور قطع نامه علیه جمهوری اسلامی بوده و آنان را به هوس انداخته تا در امور داخلی ما دخالت کنند. حال باید از حضرات پرسید که دلیل صدور 61 بیانیه و قطع نامه دیگر در چهار سال گذشته چه بوده است؟ قطع نامه هایی که برخی از آن ها لحن تندتری داشتند و فاقد نقطه مثبت قطع نامه اخیر یعنی حمایت از حل دیپلماتیک مسئله هسته ای ایران بودند.

از دلقک های 20:30 نیز که به هر بهانه ای به سال 88 اشاره می کنند تا فرصتی برای هتاکی به آقایان موسوی و کروبی بیابند سوال می کنم: چرا هرگز به 61 قطع نامه دیگر پارلمان اروپا از سال 88 تاکنون اشاره نمی کنند؟ آیا دلیلی جز این دارد که نمی خواهند مخاطبان دریابند که صدور قطع نامه اخیر پدیده تازه ای نبوده و ربطی به دولت جدید ندارد؟

4- سناریوی ستاد مقابله با رفع تحریم ها با وجود مساعی هماهنگ صدا و سیما، جبهه پایداری، حزب پادگانی و امپراطوری رسانه ای اش با شکست مواجه شد چرا که تلاش هایشان نه پژواک قابل توجهی در افکار عمومی یافت و نه مانع ادامه مذاکرات شد. خوشبختانه رهبر نیز بر تداوم مذاکرات تأکید کرد.

افزون بر آن کوشش مزبور به باور من باعث رسوایی آنان نیز شد. زیرا نمی توانند پاسخ دهند که چرا در 61 مورد سکوت کرده و در یک مورد اخیر هیاهوبه پا کرده اند و چرا در عصر حکومت یک دست و انقلابی اقتدارگراها، غربی ها نه تنها قطع نامه های گوناگون علیه ما صادر نمودند بلکه تحریم های فراوانی علیه ما اعمال کردند. صادرات نفتمان را به نصف تقلیل دادند و مانع استفاده از ذخایر و درآمدهای ارزی مان شدند. بگذریم از این که هم زمان با تحریم ها و قطع نامه ها بخش قابل توجهی از نفت و دلارهای میهن را به نام دور زدن تحریم ها در اختیار امثال بابک زنجانی ها قرار داده اند که اگر دکتر روحانی در انتخابات اخیر انتخاب نشده بود معلوم نبود این روند به کجا ختم می شد؟ هم چنین نمی پرسم که کفن پوشان تکفیری هنگام صدور آن 61 بیانیه و قطع نامه کجا بودند؟ شاید حق با آن ظریفی باشد که می گفت آنان در آن دوره سرکار بوده اند!

5- در شرایط فعلی معتقدان به اسلام استالینیستی و تشیع بلشویکی که به دلیل مطامع سیاسی یا منافع اقتصادی خواهان تداوم تحریم ها و تهدیدها هستند تا بتوانند هم چون گذشته فضای جامعه را امنیتی و پادگانی کنند و به نام استقلال و اقتدار به سرکوب حقوق و آزادی های اساسی ایرانیان بپردازند، در برابر مؤمنان به اسلام انسانی و تشیع اخلاقی صف کشیده اند. این بزرگترین چالش سیاسی کشور و واقع بینانه ترین تحلیل از آرایش نیروهای مسلمان جامعه است. در این شرایط حساس لازم است همه ما با درایت و هوشیاری و استقامت ترفندهای طرفداران استبداد دینی را یکی پس از دیگری افشا کنیم و با تبیین درست مسائل و ارائه تفسیری رحمانی و عقلانی از دین مبین این امکان را فراهم کنیم تا انشاء الله ملت ایران با کمترین هزینه از این مرحله دشوار و پیچیده گذر نماید و به سمت تحقق آرمان های خویش یعنی استقلال، آزادی، پیشرفت و عدالت در چارچوب جمهوری اسلامی نایل شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.