سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مصباح یزدی: کاری از دست رهبری ساخته نیست؛ اختیارات و قدرت ولی فقیه کم است!...

مصباح یزدی: کاری از دست رهبری ساخته نیست؛ اختیارات و قدرت ولی فقیه کم است!

چکیده :محمدتقی مصباح یزدی با بیان اینکه رهبری برای سامان بخشی به امور کشور کوتاهی نمی کند اما کار چندانی از وی ساخته نیست، مدعی شد که دلیل این امر کم بودن اختیارات و قدرت اوست!...


کلمه – گروه خبر: محمدتقی مصباح یزدی با بیان اینکه رهبری برای سامان بخشی به امور کشور کوتاهی نمی کند اما کار چندانی از وی ساخته نیست، مدعی شد که دلیل این امر کم بودن اختیارات و قدرت اوست!

این چهره حوزوی که تا قبل از پیروزی انقلاب و حتی تا زمان حیات امام خمینی(س) همراهی چندانی با انقلاب نداشت، پیش از این هم گفته بود ولایت فقیه در ادامه توحید است و مخالفت با ولی فقیه به معنای شرک به خداست.

او اکنون اذعان کرده که مقام رهبری از حل مشکلات کشور ناتوان است، و در این باره گفته: رهبر معظم انقلاب با تدابیر پیامبرگونه خود لحظه‌ای هم در اجرای عدالت و سامان‌بخشی به امور کوتاهی نمی‌کند ولی امکانات محدود هستند و بیش از این از دست او کاری ساخته نیست.

مصباح یزید که پیش از این بارها از مطلق بودن اختیارات ولی فقیه سخن گفته و اخیرا هم با انکار صریح نقش مردم، رهبری را در جمهوری اسلامی همه کاره دانسته بود، اکنون مدعی شده: امکانات و قدرت محدودی که در اختیار ولی فقیه و حاکم جامعه اسلامی است سبب می‌شود او که تمام تلاشش را به کار بسته باز هم همه امور را نتواند اصلاح کند.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی که در محافل سیاسی به عنوان تئوریسین خشونت مذهبی شناخته می شود و بهانه گروگان گیری اخیر جیش العدل نیز توهین وی به یکی از خلفای مورد احترام اهل سنت بود، این سخنان را در جمع خانواده یک طلبه ناهی از منکر در قم بیان کرده و اظهار داشته است که گلایه‌های آمران به معروف و ناهیان از منکر تنها برای بهتر اجرا شدن احکام دین و جلوگیری از بدنامی نظام اسلامی است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.