سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تقدیر آیت الله هاشمی از نقش علمای اهل سنت در آزادی مرزبانان؛ انتقاد از تندروها...

تقدیر آیت الله هاشمی از نقش علمای اهل سنت در آزادی مرزبانان؛ انتقاد از تندروها

چکیده :آیت ­الله هاشمی رفسنجانی با ستایش از نقش علمای اهل سنت، در این ماجرا، گفت: این تلاش­‌ها در راستای عمل به بیانات قرآن كریم است كه مسلمانان را دعوت به وحدت می­‌نماید...


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: چرا باید امت و ملتی كه دین، كتاب و كشور مشترك دارند، بگذارند عده­‌ای تندرو برداشت­‌های غلط خود از دین و مذهب را به اسم اسلام معرفی و بر اساس آن اقدامات خصمانه كنند؟

به گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار محسن رضایی، معاونان، روسا و دبیران كمیسیون­‌ها و جمعی از كاركنان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، انقلاب اسلامی را حجت خدا در زمان ما دانست و گفت: در این انقلاب، اختلافات باندی آن­قدر ارزش ندارد كه وحدت ملی را مخدوش نماییم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان تفاوت­های انتقادات مصلحانه و اختلافات سلیقه‌­ای با تنازعات كینه­ جویانه، گفت: در تاریخ اسلام مقاطع فراوانی داریم كه كینه ­جویان با ادعای دفاع از دین اسلام، هم زمینه سوء استفاده دشمنان را فراهم می­كنند و هم مسلمانان را به جان هم می­اندازند.

وی با یادآوری جایگاه علمی و فقاهتی آیت ­الله العظمی بروجردی در حوزه علمیه قم، گفت: آن علامه دهر كه استاد مراجع فعلی و سابق ما بودند، در كلاس­های درس همگان را از دامن زدن به اختلافات مذهبی پرهیز می­دادند.

آیت­الله هاشمی رفسنجانی افزود: آیت ­الله بروجردی خلافت و حجیت ائمه معصوم را دو مسئله شیعیان با اهل سنت می­دانست و برای خلافت تأكید می­كرد كه دامن زدن به یك مسئله تاریخی چه دردی را دوا می­كند و برای حجیت ائمه (ع) نیز دارالتقریب را تأسیس كرده بودند كه كارهای ایشان و شیخ شلتوت باید سرمشق علمای شیعه و سنی در همه زمان­­ها باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تبریك آزادی سربازان مرزبان ایرانی به تشریح چرایی و چگونگی ربوده شدن آنها و دل­نگرانی­های همه ایرانیان در ایام نوروز پرداخت و گفت: چرا باید امت و ملتی كه دین، كتاب و كشور مشترك دارند، بگذارند عده­‌ای تندرو برداشت­‌های غلط خود از دین و مذهب را به اسم اسلام معرفی و بر اساس آن اقدامات خصمانه كنند؟

آیت ­الله هاشمی رفسنجانی با ستایش از نقش علمای اهل سنت، در این ماجرا، گفت: این تلاش­‌ها در راستای عمل به بیانات قرآن كریم است كه مسلمانان را دعوت به وحدت می­‌نماید.

وی با بیان مستنداتی از حضور جوانان اهل سنت در 8 سال دفاع مقدس و تقدیم شهدای گرانقدر به انقلاب اسلامی گفت: همدلی و همكاری اهل سنت و شیعیان ایران می­‌توانست الگویی برای همه جوامع مسلمان باشد كه بعضی از تندروهای دو طرف خواسته یا ناخواسته دارند آب را به نفع دشمنان اسلام گل ­آلود می‌­­كنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأكید بر این نكته كه «غرب و شرق دنیای استكباری هیچ ­وقت راضی به وحدت كشورهای اسلامی نیست» به امكانات بالقوه و بالفعل ویژگی­‌های جغرافیایی، منابع سرشار و جمعیت 7/1 میلیاردی مسلمانان در دنیا اشاره كرد و گفت: اگر مسلمانان با هم باشند، قوی­ترین مجموعه در سازمان­‌های بین­‌المللی خواهند بود.

در آغاز این دیدار محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنانی با تبریك سال نو، به بیان دیدگاه­های خویش درباره مسایل داخلی، منطقه­ ای و جهان اسلام پرداخت و سپس آقایان واعظی و سلیم آبادی گزارشی از فعالیت­ها و برنامه­های كمیسیون­ها و دبیرخانه مجمع تشخیص در سال جدید ارائه كردند


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.