سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تقدیر بیت آیت الله العظمی منتظری از تلاش علمای اهل سنت در آزادی مرزداران ربوده شده...

تقدیر بیت آیت الله العظمی منتظری از تلاش علمای اهل سنت در آزادی مرزداران ربوده شده

چکیده :بیت آیت الله منتظری در نامه ای خطاب به مولوی عبدالحمید از تلاش های وی و سایر علمای اهل سنت در آزادی مرزداران ربوده شده تقدیر کرد....


بیت آیت الله منتظری در نامه ای خطاب به مولوی عبدالحمید از تلاش های وی و سایر علمای اهل سنت در آزادی مرزداران ربوده شده تقدیر کرد.

به گزارش وبسایت دفتر آیت الله منتظری متن این پیام بشرح زیر است:

باسمه تعالی

حضور محترم جناب آقای شیخ الاسلام مولوی عبدالحمید

پس از سلام و تحیت، موفقیت جنابعالی در نجات جان چهار سرباز مرزبان ایرانی قابل تقدیر بسیار است. شما و دیگر علمای اهل سنّت، با این کار ارزشمند در واقع مشمول این کلام الهی شدید که: “…. و من أحیاها فکانّما أحیا الناس جمیعا …” (سوره مائده، آیه 32). شما با نجات جان چهار سرباز که هر لحظه در خطر اعدام بودند – به تصریح قرآن کریم – بشریت را احیا کردید.

اینجانب هم‌چون بسیاری از دوستان که دل در گرو اسلام حقیقی دارند، ضمن تسلیت کشته شدن شهید دانائی‌فر به خانواده آن مرحوم و همه مردم ایران، پیروزی بزرگ نجات هم‌سنگرهای آن شهید را به جنابعالی تبریک می‌گویم و سلامتی و موفقیت شما را در خدمت به اسلام و مسلمین از درگاه احدیّت خواستارم.

عمل گروگان‌گیری و ربودن مرزبانان یک حرکت نامشروع وغیرانسانی است که علاوه بر نگرانی خانواده‌​ها، می‌توانست باعث ایجاد تنش بین دو کشور همسایه و از آن مهمتر بین دو مذهب شیعه و سنی باشد، و امروز انتشار خبر آزادی گروگان‌ها از اخبار بسیار خوشحال کننده سال 1393 به حساب می‌آید.

در چنین شرایطی که دشمنان صلح و آزادی از طریق عناصر افراطی شیعه و سنی برخلاف دستورات قرآن کریم به دنبال برهم زدن وحدت و یکپارچگی جهان اسلام می‌باشند و بر طبل اختلاف شیعه- سنی می‌کوبند، این اقدام علمای اهل سنت به ویژه حضرتعالی در جهت ایجاد وحدت اسلامی بسیار شایسته است.

ای کاش روحانیون جهان اسلام از اخلاق، گفتار و رفتار شما الگو بگیرند و از سخنان و کارهای تفرقه‌انگیز پرهیز نمایند تا زمینه کارهای خشن و غیراخلاقی همچون گروگان‌گیری از بین برود.

ای کاش مسئولین مملکتی قدر شما را بدانند و بیش از این جنابعالی و دوستان شما را از حقوق قانونی خود محروم نگذارند.

و ای کاش مسئولین مملکتی نیز افراد بی‌گناهی را که سال‌هاست در حبس و حصر داشته‌اند آزاد کنند و خطاهای رفته را جبران نمایند.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

بیت آیت الله العظمی منتظری

احمد منتظری

17/1/1393


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.