سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » میرحسین و رهنورد نوروز را چگونه گذراندند؟...

میرحسین و رهنورد نوروز را چگونه گذراندند؟

چکیده :میرحسین و رهنورد که لحظه تحویل سال را دور از خانواده و بی‌خبر از آنان گذراندند در روز اول فروردین اجازه دیدار یک و نیم ساعته با دختران خود را در ساختمان مجاور زندان خانگی پیدا کردند؛ دیداری که نیم ساعت از وقت یک و نیم ساعته آن توسط ماموران از بین رفت. فضای این ملاقات متاثر از رفتار زندانبانان، امنیتی و بسیار تلخ و سنگین توصیف شده است....


علیرغم امیدهایی که هر از چندگاه در سطح نخبگان و افکار عمومی درباره بهتر شدن وضعیت محصورین ایجاد می‌شود، نوروز امسال هم همچون سال های گذشته برای میرحسین و رهنورد و خانواده ایشان با محدودیت‌هایی سخت و روزهایی سخت‌تر سپری شد.

به گزارش رسیده به کلمه، زهرا رهنورد و میرحسین موسوی لحظه تحویل سال ۹۳ را تنها در زندان خانگی و بدون دیدار با خانواده و حتی بدون امکان یک تماس تلفنی ساده سپری کردند.

در همین حال میرحسین و رهنورد که لحظه تحویل سال را دور از خانواده و بی‌خبر از آنان گذراندند در روز اول فروردین اجازه دیدار یک و نیم ساعته با دختران خود را در ساختمان مجاور زندان خانگی پیدا کردند؛ دیداری که نیم ساعت از وقت یک و نیم ساعته آن توسط ماموران از بین رفت. فضای این ملاقات متاثر از رفتار زندانبانان، امنیتی و بسیار تلخ و سنگین توصیف شده است.

بر اساس این گزارش میرحسین و رهنورد پس از این دیدار یکساعته تا ده روز بعد در تاریخ ۱۱ فروردین هیچگونه امکان ملاقات و تماس دیگری با خانواده پیدا نکردند و در ایزوله کامل و تنهایی مطلق، عید را گذراندند و بدین ترتیب نوروز برای خانواده میرحسین نیز در بی خبری و همچنین نگرانی نسبت به سلامت آنان گذشت. این بی اطلاعی با توجه به وضعیت پزشکی میرحسین و رهنورد که باید تحت نظر پزشک باشند و ضرورت اطلاع از وضعیت سلامت آنان حائز اهمیت و توجه است.

در همین حال و در حالی که دختران میرحسین چشم انتظار اجازه دیدار با پدر و مادر بودند و سال نو را در پشت درهای اختر و نوروز را به امید ملاقات سپری کردند، رسانه‌های وابسته به نهادهای خاص مشغول خبر سازی درباره سفرها و تورهای نوروزی خانواده نخست وزیر دوران دفاع مقدس بودند. یکی از سایتها که از بودجه بیت المال ارتزاق می‌کند در خبری جعلی در ابتدای فروردین نوشته بود که قرار است فرزندان میرحسین موسوی روزهای عید را در منطقه آزاد اروند بگذرانند.

این دروغپردازی ها در حالی است که پیش از این دختران موسوی هر بار همراه با کوچکترین واکنش نسبت به جوسازی های رسانه‌های مدعی اصول و یا اطلاع رسانی، تهدید به قطع ملاقات ها و در نتیجه بی‌خبری بیشتر از پدر و مادر خود می شدند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.