سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مداحی متهم هفت‌تیرکشی خیابانی در بیت رهبری...
» برخی فعالان فرهنگی اصولگرا از دعوت محمود کریمی انتقاد کردند

مداحی متهم هفت‌تیرکشی خیابانی در بیت رهبری

چکیده :یکی از مداحان شناخته شده تهران که چند ماه قبل با هفت‌تیرکشی خیابانی واکنش گسترده‌ی افکار عمومی را برانگیخته بود، ساعاتی پیش با حضور در مراسم عزاداری بیت رهبری در حضور آیت‌الله خامنه ای به مداحی پرداخت....


کلمه- گروه خبر: یکی از مداحان شناخته شده تهران که چند ماه قبل با هفت‌تیرکشی خیابانی واکنش گسترده‌ی افکار عمومی را برانگیخته بود، ساعاتی پیش با حضور در مراسم عزاداری بیت رهبری در حضور آیت‌الله خامنه ای به مداحی پرداخت.

به گزارش کلمه، محمود کریمی که اقدام وی به شلیک با سلاح گرم در جریان یک نزاع خیابانی در دی ماه گذشته، واکنش‌های گسترده‌ای را در رسانه‌ها و افکار عمومی به دنبال داشت، چهارشنبه شب در مراسمی که به مناسبت شب شهادت حضرت زهرا (س) در حسینیه متعلق به بیت رهبری برگزار می‌شد، مداحی کرد.

حضور محمود کریمی در این مراسم با دعوت مستقیم از سوی دفتر رهبری صورت گرفته است. مسئولان این دفتر نه تنها در انتخاب سخنرانان و مداحان برنامه ها، بلکه حتی در تعیین محل نشستن مسئولان پیشین و فعلی نظام نیز اعمال نظر می کنند تا افراد نتوانند از نحوه حضور خود در مراسم های منتسب به رهبری سوء استفاده کنند.

در چنین شرایطی، دعوت دفتر رهبری از مداحی که به ایجاد ارعاب و وحشت از طریق استفاده از سلاح گرم در منازعه خیابانی متهم است، به خود‌ی خود سوال‌برانگیز می‌نماید؛ خصوصا به این خاطر که محمود کریمی در ماههای گذشته از پیگرد قضایی اقدام خود نیز مصون بوده است.

قوه قضاییه علت توقف پیگرد کریمی را انصراف شاکی عنوان کرده است، حال آنکه به گفته‌ی حقوقدانان، دادستان باید از جنبه‌ی عمومی جرم به پیگرد عامل شلیک مذکور بپردازد. آقای م.و که مداح بیت رهبری به خودروی وی شلیک کرده، در گفت‌و‌گو با روزنامه اعتماد 22 دی ماه تصریح کرد که برخالف ادعای رسانه‌های منتسب به جریان اقتدارگرا، خودروی وی حامل اراذل و اوباش نبوده، بلکه تنها خود وی و همسرش سوار خودرویی بوده‌اند که از اتومبیل شاسی بلند محمود کریمی سبقت گرفته است.

او با وجود آنکه در مصاحبه با اعتماد می‌گفت به حرمت امام حسین (ع) و به خواست مادرش از شکایت از مداح ضارب صرف‌نظر کرده، در عین حال خاطرنشان کرد که همسرش هنوز احساس ترس می‌کند و با هر صدا يا اتفاقي دچار استرس مي‌شود. به گفته‌ی م.و گلوله‌ای که محمود کریمی شلیک کرده، به در عقب ماشین برخورد کرده و اگر کمی بالاتر بود، ممکن بود به او یا همسرش اصابت کند.

اکنون مسئولان دفتر رهبری در حالی از این مداح متهم به هفت تیرکشی برای مداحی در مهمترین شب از پنج شب برنامه عزاداری حضرت زهرا (س) دعوت کرده که این دعوت حتی واکنش برخی فعالان فرهنگی اصولگرا را نیز به دنبال داشته است.

محسن حسام مظاهری، از فعالان فرهنگی و مطبوعاتی اصولگرا، در واکنش به این دعوت در یادداشتی انتقادآمیز با عنوان “یک مراسم، یک دعوت و چند سؤال” نوشت: “1. دعوت از محمود کریمی ـ مداحی که چندی قبل به واسطه ماجرای یک تیراندازی تا مدتی سوژه رسانه‌ها بود ـ برای مراسم عزاداری فاطمیه دفتر رهبری، آن هم بعد از آن‌همه حاشیه‌سازی و حساسیت‌برانگیزی چه توجیهی می‌تواند داشته باشد؟

2. چه اشکالی داشت مدتی از وی برای این قبیل مراسم‌ها دعوت نمی‌شد؟ مثل وقتی که دو سال قبل و پس از انتشار توهین سخیف حدادیان به احمدی‌نژاد، برای مراسم محرم دعوتش نکردند و یکی دو سال قبل‌ترش که ارضی را دعوت نکردند.

3. چرا صفحه‌ی پلاس دفتر رهبری برای خبر آگهی این مراسم از تصویر کریمی استفاده کرده است؟

4. به نظر شما مهم‌ترین پیام‌های این دعوت خطاب به افکار عمومی کدامند؟

5. اساساً افکار عمومی کیلویی چند است؟”

علی قلهکی از دیگر فعالان اصولگرا در فضای مجازی نیز در مطلبی با عنوان “سه ترکشی که بادعوت این مداح به مراسم عزاداری بیت، بر پیکر جریان حزب الله می نشیند” در این باره نوشت: “طی چند ماه گذشته با افشای ماجرای کلت کشی محمود کریمی در یکی از اتوبان های کشور، شرایط جامعه و تا حد زیادی شرایط و جو بچه های هیئتی برای جایگزین نمودن مداحان با اخلاق به جای برخی مداحان حاشیه ساز، فراهم شده بود، تا آن اندازه که حتی خود این مداحان حاشیه ساز شرایط را برای خود خطر ناک می دیدند، ولی دیشب با قطعی شدن دعوت محمود کریمی برای مراسم عزاداری فاطمیه بیت مقام معظم رهبری،امیدهای کوچکی که برای اصلاح جریان مداحی داشت شکل می گرفت، بر باد رفت.

1-توده جامعه بعد از این دعوت قطعا این پیام را دریافت می کنند که جریان حزب الله به هرطریقی_ حتی غیر مدار حق و به هر قیمتی_حاضر به حمایت از یکی از نیروهای خود است.

2-رسانه های ضد انقلاب و معاند که طی این چند ماهه با انتشار تصاویر مشترک رهبری بزرگوار انقلاب و محمود کریمی سعی در نشان دادن ارتباط بین محمود کریمی و بیت مقام معظم رهبری بودند، تقریبا با اقدام دیروز گوگل پلاس رهبری در انتشار تصویر مداحی محمود کریمی در بیت رهبری و اقدام بدتر که دعوت محمود کریمی در مراسم عزاداری بیت مقام معظم رهبری بود، خوراک خوبی را برای رسانه های ضد انقلاب فراهم نمودند

3-ما نگفتیم و نمی گوییم که محمود کریمی از دایره دین و اهل بیت کنار رود، بلکه نکته این است که تنبیه که نمی کنید تشویق هم نکنید لا اقل!”


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.