سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

یک عیدی شیرین برای حسین زمان

چکیده :حسین زمان، هنرمند مردمی و متعهد کشورمان با اعلام این خبر که علاقه و ارادت به میرحسین موسوی دلیل ارائه شده از سوی وزارت ارشاد برای ممانعت از فعالیت های هنری وی شده است تصریح کرده که این خبر بهترین عیدی امسال من بود....


کلمه- گروه خبر: حسین زمان، هنرمند مردمی و متعهد کشورمان با اعلام این خبر که علاقه و ارادت به میرحسین موسوی دلیل ارائه شده از سوی وزارت ارشاد برای ممانعت از فعالیت های هنری وی شده است تصریح کرده که این خبر بهترین عیدی امسال من بود.

به گزارش کلمه، حسین زمان که نزدیک به هفده سال است به صورت حرفه ای در عرصه موسیقی فعالیت می کند در ۹ سال گذشته در سخت ترین شرایط و تحت شدید ترین فشارها بوده و در ۸ سال دولت محمود احمدی نژاد تا کنون در محرومیت کامل از فعالیت های هنری بوده است، او در طول ۲ سال گذشته چندین ترانه عاشقانه برای محصوران و زندانیان سیاسی سبز خوانده است.

وی در ماه های اخیر و پس از آنکه بارها مسئولان وزارت ارشاد اعلام کردند که کسی ممنوع از کار نیست به طور رسمی از ادامه فعالیت های هنری خود منع شده است. حسین زمان در صفحه ی شخصی خود در فیس بوک در این مورد نوشته: بالاخره آقایان رسما اعلام کردند اصلی ترین دلیل ممانعت از فعالیت های هنری من توسط وزارت ارشاد، علاقه و ارادتم به میر حسین موسوی است. این خبر بهترین عیدی امسال من بود. جزئیات را بعدا خدمتتان اعلام خواهم کرد.

او خواننده ای است که تن به ممیزی ها و محدودیت های فرمایشی نداده و آثارش را در فضای مجازی و از طریق وب سایتش منتشر می کند. این خواننده مردمی پس از انتشار آخرین ترانه اش «تو نباشی» با مشکلات زیادی روبرو شد و وب سایت او پس از انتشار این ترانه مورد حمله قرار گرفت.

این هنرمند سبز پیش از این در گفت و گو با کلمه، خطاب به آنان که مانع انتشار ترانه هایش می شوند گفته بود: این عین بی تدبیری است و روسیاهی به شما خواهد ماند. زنجیر به پای هنرمندان زدن تدبیر نیست و به هیچ عنوان قابل توجیه نمی باشد. بهتر است چنانچه دستور از جای دیگری صادر شده وزارت ارشاد به صراحت اعلام نماید که در این مورد بی تقصیر است تا واقعیت مشخص شود.

وی همچنین با تاکید بر اعتقادات خود و با اشاره به زندانیان سیاسی و محصوران سبز گفته بود: تعداد زیادی از عزیزان در بند از دوستان و همفکران بوده اند و من برای ایشان احترام خاصی قائلم. من میرحسین موسوی را از زمان جنگ و دوره ای که خود یک رزمنده بودم می شناسم و به ایشان ارادت دارم و در صداقت و حسن نیت او هیچ شکی ندارم. تعدادی از این یاران در بند عشاق جوانی هستند که سالهاست از معشوق جدا مانده اند و در حسرت آنند که لحظه ای دستان یار را با مهر بگیرند و از زندگی مشترکشان لذت ببرند. سالهاست شیشه ها و میله ها لذت این عاشقی را از ایشان گرفته اند. من دوست داشتم در قالب ترانه هایم زبان حال ایشان باشم و تمامی عاشقانه هایی که طی دو سال اخیر خوانده ام همدلی و همراهی با آنها بوده است و همگی را به این عزیزان تقدیم کرده ام.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.