سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سازمـان مدیریت بحران به 14 استـان کشـور اخطار داد...

سازمـان مدیریت بحران به 14 استـان کشـور اخطار داد

چکیده :معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت، این سازمان به 14 استان که در شرایط جوی بارندگی قرار دارند به منظور مقابله به هنگام و اطلاع رسانی به مردم اخطار داد....


معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت، این سازمان به 14 استان که در شرایط جوی بارندگی قرار دارند به منظور مقابله به هنگام و اطلاع رسانی به مردم اخطار داد.

مرتضی اکبرپور در گفت وگو با ایرنا افزود: این سازمان به شورای هماهنگی بحران استان های گیلان، مازندران، آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، خراسان شمالی، قزوین، البرز، تهران و سمنان اخطار داد تا برای جلوگیری و مقابله با حوادث احتمالی ناشی از بارندگی های برف و باران، اقدامات لازم را انجام دهند.

وی گفت: شورای هماهنگی بحران استان ها به ریاست استاندار و در شهرستان ها نیز به ریاست فرماندار تشکیل می شود و این شورا وظیفه دارد تا به موقع به مردم ساکن استان های یاد شده از جمله عشایر، کشاورزان، حاشیه نشین ها و نیز مسافران اطلاع رسانی کند.

اکبرپور افزود: رونوشت اخطاریه های صادره از سازمان مدیریت بحران به هلال احمر به عنوان مسوول امداد ونجات و همچنین اورژانس ارایه شده است.

وی ادامه داد: شرایط جوی بارش زا براساس گزارش هواشناسی تا فردا(سه شنبه) ادامه دارد و از قسمت شرقی کشور خارج می شود. همچنین به گزارش هواشناسی قرار است از چهارشنبه این هفته یک سامانه جوی نیز از سمت جنوب وارد کشور شود.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور درمورد خسارات احتمالی ناشی از شرایط جوی طی نوروز امسال گفت: تا زمانیکه شرایط جوی آرام نشده، نمی توان برآوردی از خسارات بویژه به کشاورزان داشت اما در بسیاری مناطق از جمله زنجان و کردستان، بارش برف رخ داده و شکوفه های درختان به علت نشست برف بر روی آنها دچار سرمازدگی شده اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.