سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فراخوان دانشجویان انجمن اسلامی برای اعتراض آرام در مقابل سفارت پاکستان...

فراخوان دانشجویان انجمن اسلامی برای اعتراض آرام در مقابل سفارت پاکستان

چکیده :جمعی از فعالان و کنشگران جامعه مدنی ایران و فعالان انجمن اسلامی سابق دانشگاه علوم و تحقیقات تهران اعلام کردند که در اعتراض به گروگانگیری و شهادت مرزبان ایرانی و نقش دولت پاکستان و سازمان اطلاعات این کشور که طی سال های گذشته در ناامن کردن منطقه و حمایت پشت پرده از گروههای تروریستی نقش جدی داشته است با در دست داشتن تصاویر مرزبانان ایرانی در مقابل سفارت خانه های این کشور در تهران و دیگر کشورها تجمع خواهند کرد....


گروهک تروریستی جیش العدل دو روز پیش اعلام کرد که اولین مرزبان ایرانی جمشید دانایی فر را به شهادت رسانده است، که در ساعات اول مسئولین خبر انتشار یافته را تکذیب کردند،اما در ساعات پایانی روز یکشنبه این خبر تایید شد. وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن انتقاد از دولت پاکستان، خواستار اقدام فوری این کشور در خصوص آزادی مرزبانان ایرانی شد.

به گزارش خرداد نیوز، جمعی از فعالان و کنشگران جامعه مدنی ایران و فعالان انجمن اسلامی سابق دانشگاه علوم و تحقیقات تهران اعلام کردند که در اعتراض به گروگانگیری و شهادت مرزبان ایرانی و نقش دولت پاکستان و سازمان اطلاعات این کشور که طی سال های گذشته در ناامن کردن منطقه و حمایت پشت پرده از گروههای تروریستی نقش جدی داشته است با در دست داشتن تصاویر مرزبانان ایرانی در مقابل سفارت خانه های این کشور در تهران و دیگر کشورها تجمع خواهند کرد.

زمان این تجمع مدنی در ایران روز پنج شنبه 7 فروردین ساعت 3 بعد از ظهر اعلام شده است. سفارت پاکستان در تهران-خیابان فاطمی غربی-نبش اعتمادزاده- پلاک 1 واقعا شده است و برای هموطنان خارج از ایران، روز جمعه ساعت 3 بعد از ظهر به وقت محلی کشوری که در آن اقامت دارند پیش بینی شده است

انتظار می رود ملت غیور ایران عزیز، طی حضور در این تجمع اعتراض آمیز ملاک را فقط رساندن صدای اعتراض برای آزادی مرزبانان عزیز بدانند و با سر دادن شعارهای تند و افراطی و با آتش زدن یا شعار مرگ بر کشورها، فضا را مطلوب افراط گران نگردانند و جان این عزیزان را در خطر نیندازند.

همچنین توصیه اکید می گردد که از هرگونه تعرض به سفارت جمهوری اسلامی پاکستان خودداری گردد، چراکه سفارت هر کشور، طبق قوانین بین المللی جزیی از خاک آن کشور محسوب شده و تجاوز به حریم آن به منزله تجاوز به خاک آن کشور است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.