سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اظهارات متفاوت محمدجواد لاریجانی: امیدوارم به زودی شاهد رفع حصر باشیم...

اظهارات متفاوت محمدجواد لاریجانی: امیدوارم به زودی شاهد رفع حصر باشیم

چکیده :محمدجواد لاریجانی که پیش از این معمولا تندترین مواضع را درباره ی همراهان در حصر جنبش سبز داشته است این بار در اظهاراتی متفاوت از محصوران به عنوان دوستان قدیمی یاد کرده و انتقادات داخلی به ادامه ی حصر را طبیعی دانست. وی همچنین تلویحا حصر را ازاله حقوق شهروندی دانست و ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد رفع حصر باشیم....


کلمه- گروه خبر: محمدجواد لاریجانی که پیش از این معمولا تندترین مواضع را درباره ی همراهان در حصر جنبش سبز داشته است این بار در اظهاراتی متفاوت از محصوران به عنوان دوستان قدیمی یاد کرده و انتقادات داخلی به ادامه ی حصر را طبیعی دانست.

وی همچنین تلویحا حصر را ازاله حقوق شهروندی دانست و ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد رفع حصر باشیم.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به موضوع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی گفت: ای کاش جریان فتنه 88 اتفاق نمی‌افتاد و ما این دو عزیز را در جمع فعالان سیاسی داشتیم.

محمدجواد لاریجانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برای رفع حصر مهندس موسوی و حجت‌الاسلام و المسلمین کروبی تصمیم‌گیری نشده است؟ به ایسنا گفت: ازاله هر حقی از شهروندان کاری اضطراری است و زندان یا حصر یا محکومیت امری غیرمطبوع است.

او گفت: در مورد آقای مهندس موسوی و کروبی باید گفت پرونده‌ای با ابعاد قضایی و امنیتی وجود دارد که مسیر خود را باید طی کند.

در حالی لاریجانی می گوید که این پرونده قضایی و امنیتی است که مصطفی پورمحمدی روز گذشته در گفت و گویی گفته بود که این پرونده یک پرونده ی سیاسی است و بر اساس مصالحی اتخاذ شده است.

لاریجانی همچنین گفت: موضع ما در ستاد حقوق بشر قوه قضائیه این است که تا آنجا که بتوانیم باید نهایی شدن این تصمیم و روشن شدن انتهای حصر را تسهیل کنیم.

او با بیان اینکه دخالت‌های خارجی در رابطه با حصر بسیار بی‌مورد ولی طرح انتقادات داخلی طبیعی است، گفت: ای کاش جریان فتنه 88 اتفاق نمی‌افتاد و ما این دو عزیز را در جمع فعالان سیاسی داشتیم.

رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: من سابقه دوستی قدیمی و همکاری وسیعی با هر دوی آنها دارم. وقتی با من صحبت می‌کنید من راجع با افراد حصر بیگانه صحبت نمی‌کنم بلکه راجع به افرادی که با آنها سابقه دوستی قدیمی داریم صحبت می‌کنم.

لاریجانی گفت: در هر حال ما امیدواریم این پرونده مسیر معمولی خود را طی کند و ما شاهد رفع حصر باشیم در زمانی که مسئولین امنیتی و قضائی درباره آن به نتیجه می‌رسند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.