سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

لغو مرخصی نوروزی زندانیان سیاسی

چکیده :طبق روال سالهای گذشته از مدتها قبل دادستانی تهران به خانواده های زندانیان سیاسی قول مرخصی این زندانیان را در عید نوروز داده بودند و از تعدادی از آنها که قبلا وثیقه نسپرده بودند خواسته بودند وثیقه تامین کنند. به این منظور فهرست ۵۴ نفره ای از زندانیان تهیه شده بود که قبل از عید به مرخصی بروند....


علیرغم رویه قوه قضاییه در ایام نوروز، بخشنامه رییس قوه قضاییه و وعده قبلی دادستانی تهران، مقامات دادستانی تهران با ذکر دلایل سیاسی از جمله سفر اشتون و گزارش بان کی مون و احمد شهید اعلام کرده اند، زندانیان سیاسی در نوروز ۹۳ از مرخصی محروم هستند.

به گزارش خبرنگار کلمه، طبق روال سالهای گذشته از مدتها قبل دادستانی تهران به خانواده های زندانیان سیاسی قول مرخصی این زندانیان را در عید نوروز داده بودند و از تعدادی از آنها که قبلا وثیقه نسپرده بودند خواسته بودند وثیقه تامین کنند. به این منظور فهرست ۵۴ نفره ای از زندانیان تهیه شده بود که قبل از عید به مرخصی بروند.

بر اساس این گزارش، علیرغم این تمهیدات، اخیرا در پاسخ به انتقادات بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد و گزارش احمد شهید، گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر در مورد ایران، در خصوص نقض حقوق بشر در ایران و نیز ملاقات ها و اظهارات کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اروپا در جریان سفر به تهران، که خشم محافل تندرو را برانگیخته است، مسئولان قوه قضاییه در عالیترین سطح تصمیم به تشدید فشار بر روی زندانیان سیاسی گرفته و در اولین اقدام مرخصی نوروزی آنها را لغو کرده اند.

این تصمیم در روزهای اخیر و در جریان پی گیری خانواده های زندانیان سیاسی، از سوی دادستانی تهران به این خانواده ها اعلام شده است.

خانواده های زندانیان سیاسی می گویند به نظر می رسد از زمان روی کارآمدن دولت جدید، زندانیان سیاسی قربانی دعوای سیاسی بین قوه قضاییه و دولت شده اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.