سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ابراز تاسف هاشمی رفسنجانی از زد و بندهای اقتصادی در دولت سابق...

ابراز تاسف هاشمی رفسنجانی از زد و بندهای اقتصادی در دولت سابق

چکیده :رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تولید را نقطه آغاز رونق اقتصادی در هر کشوری دانست و گفت: رکود تولید، واردات و به تبع آن قاچاق اجناس نامرغوب را رونق می‌دهد که طی سال‌های گذشته شاهد آن در کشور بودیم....


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تولید را نقطه آغاز رونق اقتصادی در هر کشوری دانست و گفت: رکود تولید، واردات و به تبع آن قاچاق اجناس نامرغوب را رونق می‌دهد که طی سال‌های گذشته شاهد آن در کشور بودیم.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران، بخش خصوصی را ظرفیتی بالقوه برای گسترش کمی و کیفی تولید در سراسر کشور دانست و افزود: باید نگاه مقطعی به بخش خصوصی اصلاح شود که گاهی ابزار قدرت باندها می‌شوند و گاهی ضد ارزش تلقی می‌شوند.

ایشان با اشاره به اهداف ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی تحکیم پایه‌های اقتصادی کشور بر اساس نگاه‌های علمی و تجربیات عملی است و باید همه بخش‌های کشور بر اساس وظایف و اختیارات قانونی در این راه تلاش کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مطالبات بخش‌های مختلف از دولت را زیاد دانست و گفت: باید با اولویت‌بندی و استفاده از زیرساخت‌هایی که تهیه شده، با تدبیر و رفع موانع، واحدهای تعطیل و متوقف شده را وارد چرخه تولید کرد.

وی با تشریح مباحث مثبت و منفی درباره اثرات نقدینگی در کشور تصریح کرد: یکی از هنرهای دولت پیدا کردن نقدینگی و هدایت آنها به سوی تولید است تا فرصت و پشتوانه‌های اقتصاد، تهدید نشود.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به سفر خود به ژاپن و بررسی شرکت‌های بزرگ صنعتی و تولیدی آنها، گفت: از سرمایه‌های محدود مردم، سرمایه‌های عظیمی ایجاد شده بود که هم سود معقول می‌داد و هم موجب رونق تولید و اشتغال جوانان شده بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیریت درست را از عوامل جذب سرمایه‌های سرگردان مردم خواند و افزود: مردم هم می‌خواهند با اطمینان در جاهایی سرمایه‌گذاری کنند که هم یک کار شخصی و هم یک اقدام ملی است.

وی با ابراز تأسف از خبرهایی که این روزها از زدوبندهای اقتصادی در دولت قبل در جامعه پخش می‌شود، گفت: باید بیماری اقتصادی را درمان کرد و جلوی برخی از سودجویان را گرفت که با موج‌آفرینی‌های حبابی در بازارهای خاص، آرامش اقتصادی جامعه را مخدوش می‌کنند.

بر اساس این گزارش، در آغاز این دیدار علی امین، اردشیر دادرس، شهرام شریعتی و سیدعلی صدری، به عنوان مدیران و روسای بخش‌هایی از زیرمجموعه خانه صنعت، معدن و تجارت، ضمن ارائه گزارش از مجموعه‌های تحت فعالیت خویش، به بیان دیدگاه و ارائه راهکارها برای برگشت رونق اقتصادی کشور و تقویت بخش خصوصی پرداختند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.