سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دیدار اشتون با نرگس محمدی و فعالان حقوق بشر خشم محافظه کاران را برانگیخت...

دیدار اشتون با نرگس محمدی و فعالان حقوق بشر خشم محافظه کاران را برانگیخت

چکیده :روزنامه وال استریت ژورنال روز شنبه در گزارشی نوشته بود که در این دیدار نرگس محمدی نایب رئیس و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر ایران نیز حضور داشته است....


کلمه- گروه خبر: کاترین اشتون رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در سفری دو روزه‌ برای دیدار با مقامات ایرانی به تهران سفر کرده است، عصر روز شنبه به تهران وارد شد و پس از ورود به مدت دو ساعت با هفت فعال زن حقوق بشر، دیدار کرد.

روزنامه وال استریت ژورنال روز شنبه در گزارشی نوشته بود که در این دیدار نرگس محمدی نایب رئیس و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر ایران نیز حضور داشته است.

مایکل مان، سخنگوی کاترین اشتون روز یکشنبه با تایید این خبر در در صفحه توئیتر خود نوشت که خانم اشتون در هشتم مارس، روز جهانی زن، با هفت تن از فعالان زن مدافع حقوق بشر از جمله نرگس محمدی، دیدار کرده است.

اشتون پس از این دیدار گفت: من فکر می‌کنم برای من بسیار مهم است که سطح تمایل ایرانی‌ها برای همکاری را بسنجم و بتوانم درباره مسائلی که تقریبا برای تمام کشورهای اروپا مورد توجه و نگرانی است، بحث و گفت‌وگو کنم.

خبرگزاری آسوشیتدپرس پیشتر به نقل از منابع نزدیک به خانم اشتون گزارش داده بود که او در سفرش به ایران با نمایندگانی از جامعه مدنی دیدار خواهد کرد.

رسانه های محافظه کار ضمن انتشار این خبر نسبت به این دیدار اعتراض کردند و سایت فارس وابسته به سپاه ، این خبر را با تیتر «اشتون با محکوم فتنه دیدار کرد» منتشر کرد.

در آذر ماه گذشته نیز سفر هیئت پارلمانی اتحادیه اروپا به تهران و دیدار اعضای این هیئت با نسرین ستوده، وکیل و حقوقدان، و جعفر پناهی، فیلمساز، با اعتراضات گسترده از سوی محافظه کاران روبرو شد.

هیئت پارلمانی اروپا در جریان سفرشان به ایران در جلسه‌ای در سفارت یونان، جایزه ساخاروف برای آزادی اندیشه را به نسرین ستوده و جعفر پناهی تحویل دادند.

تعدادی از نمایندگان محافظه کار مجلس، وزیران اطلاعات، کشور و امور خارجه به دلیل این دیدار احضار کردند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.