سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اردوغان: دولت می‌تواند فیس بوک و یوتیوب را مسدود کند...

اردوغان: دولت می‌تواند فیس بوک و یوتیوب را مسدود کند

چکیده :رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه اعلام کرد که از آنجایی که شبکه‌های اجتماعی تهدیدی برای امنیت ملی محسوب می‌شود، دولتش می‌تواند فیس بوک و یوتیوب را مسدود کند. به گزارش بی بی سی، اتهام فساد علیه اردوغان در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مدام تکرار می‌شود. آخرین نمونه آن مربوط به ضبط مکالمه تلفنی نخست...


رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه اعلام کرد که از آنجایی که شبکه‌های اجتماعی تهدیدی برای امنیت ملی محسوب می‌شود، دولتش می‌تواند فیس بوک و یوتیوب را مسدود کند.

به گزارش بی بی سی، اتهام فساد علیه اردوغان در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مدام تکرار می‌شود. آخرین نمونه آن مربوط به ضبط مکالمه تلفنی نخست وزیر ترکیه و پسرش در خصوص نحوه پنهان کردن مبالغ هنگفتی پول است.

به گزارش رویترز نخست وزیر ترکیه همچنین گفت دولت ترکیه آینده مردم را به فیس بوک و یوتیوب واگذار نخواهد کرد.

اردوغان گفته این مطالب توسط دشمنانش ساخته و منتشر شده است. او همچنین گفته او کشورش را به خاطر فعالیت شبکه‌های اجتماعی ترک نمی‌کند.

در همین حال اواخر آذر ماه امسال پلیس ترکیه ده‌ها نفر را به اتهام فساد مالی دستگیر کرد. در میان بازداشت‌شدگان نزدیکان به دولت رجب طیب اردوغان نیز بودند.

این بازداشت‌ها و پیگیری پرونده فساد به مساله‌ای دامنه‌دار در ترکیه تبدیل شده است.

از سویی دولت ترکیه دست به تغییرات و پاکسازی‌هایی در قوه قضاییه و پلیس زده است و از سوی دیگر در هفته‌های گذشته نوارهایی از مکالمات مقام‌های مختلف دولت، از جمله شخص نخست‌وزیر، منتشر شده است که این مقام‌ها بنا به آنها به فساد متهم می‌شوند.

مقام‌های دولت در مواردی اصالت این نوارها را تکذیب کرده‌اند.

حزب عدالت و توسعه از سال ٢٠٠٢ قدرت را در ترکیه به دست گرفته است. این حزب خود را میانه‌رو و طرفدار شکوفایی اقتصادی معرفی می‌کند. اما منتقدان، این حزب را به تلاش برای اسلامی کردن ترکیه و انحصارگرایی متهم می‌کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.