سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محمدرضا جلائی‌پور: رفع حصر نفع مشترک اصلاح‌جویان و محافظه‌کاران ایران است...

محمدرضا جلائی‌پور: رفع حصر نفع مشترک اصلاح‌جویان و محافظه‌کاران ایران است

چکیده :رفع حصر هزینه‌ی امنیتی ندارد؛ اقتدار نمادین و قدرت حقیقی ایران در منطقه و جهان را افزایش می‌دهد؛ چشم‌انداز مذاکرات ژنو، حل پرونده‌ی هسته‌ای، کاهش تحریم‌ها و رشد اقتصاد را روشن‌تر می‌کند؛ و با پیشگیری از انباشت بیشتر نارضایتی سیاسی، زمینه را برای التیام زخم‌های عمیق ۸۸ و بازگشت ایران به مدار بسط رفاه، عدالت، آزادی و دموکراسی بدون هزینه کردن از نظم و امنیت فراهم می‌سازد....


محمدرضا جلائی‌پور، فعال سیاسی نامه مردمی به رئیس جمهور مطالبه رفع حصر را امضا کرد و به خیل هزاران امضاکننده ای پیوست که از رئیس جمهور، وفای به عهد در رفع حصر را خواستار شده اند.

مدیر پویش موج سوم در انتخابات 88 و دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و پژوهشگر جامعه‌شناسی در دانشگاه آکسفوردکه سه بار بازداشت را در پرونده ی خود دارد، در پیامی که برای کلمه ارسال کرده نوشته است:

در مواردی اصلاح‌جویان (اعم از اعتدال‌گرایان و اصلاح‌طلبان و سبزها) و محافظه‌‌کاران ایران منافع مشترک پیدا می‌کنند. به نظر می‌رسد امروز رفع حصر از رهبران جنبش سبز از این موارد است و گذشته از این‌که وظیفه‌ی قانونی و اخلاقی حصرکنندگان است، به مصلحت طیف وسیعی از نیروهای سیاسی محافظه‌کار و اصلاح‌جو در ایران است.

رفع حصر هزینه‌ی امنیتی ندارد؛ اقتدار نمادین و قدرت حقیقی ایران در منطقه و جهان را افزایش می‌دهد؛ چشم‌انداز مذاکرات ژنو، حل پرونده‌ی هسته‌ای، کاهش تحریم‌ها و رشد اقتصاد را روشن‌تر می‌کند؛ و با پیشگیری از انباشت بیشتر نارضایتی سیاسی، زمینه را برای التیام زخم‌های عمیق ۸۸ و بازگشت ایران به مدار بسط رفاه، عدالت، آزادی و دموکراسی بدون هزینه کردن از نظم و امنیت فراهم می‌سازد.

مطالبه‌ی رفع حصر هم ارزش اخلاقی دارد و هم دعوت حصرکنندگان به اقدامی است که نتایج خواستنی‌ پرشماری برای ایران و ائتلاف وسیع نیروهای میانی طیف سیاسی (از سبز و اصلاح‌طلب تا اعتدال‌گرا و محافظه‌کار) دارد.

کمپین جمع آوری امضا برای نامه ی مردمی به رییس جمهور با هدف ایجاد فضایی برای بیان توقع و خواست مردمی از رییس جمهور و با سقف امضای ده هزار عدد راه اندازی شده بود اما تا یازده اسفند سالروز تولد میرحسین موسوی ادامه پیدا خواهد کرد.

میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، بیش از سه سال است که در شرایط سخت حصر به سر می برند و در انتخابات ریاست جمهوری، اغلب حامیان نفر پیروز در انتخابات بر رفع حصر آنها به عنوان یک مطالبه ملی در جهت افزایش همبستگی ملی تاکید می کردند.

برای امضای این نامه می توانید به اینجا مراجعه کنید. همچنین شخصیت ها و نخبگان کشورمان می توانند با تماس با نشانی info@kaleme.com حمایت و امضای خود از نامه درخواست از رییس جمهور را عمومی کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.