سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سوریه بستگان اپوزیسیون حاضر در مذاکرات ژنو را دستگیر کرد...

سوریه بستگان اپوزیسیون حاضر در مذاکرات ژنو را دستگیر کرد

چکیده :حکومت بشار اسد حکم دستگیری شماری از اعضای خانواده نیروهای مخالف سوریه را صادر کرده است که در مذاکرات صلح ژنو حضور داشتند. دولت سوریه اعضای هیئت مذاکره‌کننده اپوزیسیون را تروریست خوانده و اموال‌آنها را مصادره کرده است....


حکومت بشار اسد حکم دستگیری شماری از اعضای خانواده نیروهای مخالف سوریه را صادر کرده است که در مذاکرات صلح ژنو حضور داشتند. دولت سوریه اعضای هیئت مذاکره‌کننده اپوزیسیون را تروریست خوانده و اموال‌آنها را مصادره کرده است.

به گزارش دویچه وله، تنها دو هفته پس از پایان دور دوم مذاکرات صلح ژنو میان نمایندگان اپوزیسیون و حکومت سوریه، بشار اسد دستور بازداشت شماری از بستگان هیئت مذاکره‌کننده نیروهای اپوزیسیون را صادر کرده است.

به نقل از وزارت امور خارجه آمریکا دمشق اعضای این هیئت را تروریست‌ معرفی کرده و اموال آنها در سوریه را مصادره کرده است. هیئتی که نیروهای اپوزیسیون سوریه را در مذاکرات صلح ژنو نمایندگی می‌کرد خواستار تشکیل دولت انتقالی در سوریه بدون حضور بشار اسد بود.

دولت ایالات متحده آمریکا خشم خود را از رفتار حکومت سوریه ابراز کرده است. جین ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واشنگتن، پنج‌شنبه (۲۷ فوریه/ ۸ اسفند) از رهبران دمشق خواست “بلافاصله و بدن هیچ پیش‌شرطی” تمامی افرادی که “غیرقانونی” بازداشت شده‌اند آزاد کند.

یکی از بازداشت‌شدگان محمود صبرا، برادر محمد صبرا، وکیل و یکی از چهره‌های اپوزیسیون سوریه است که در مذاکرات صلح ژنو حضور داشت.

یبه نقل از خبرگزاری فرانسه، محمود صبرا، ۳۴ ساله، در یک پست بازرسی در دمشق بازداشت شده است.

یک منبع خبری نزدیک به نیروهای اپوزیسیون به خبرگزاری فرانسه گفته است: «ما اطمینان داریم که بازداشت محمود برای تحت فشار گذاشتن محمد صبرا، یکی از اعضای هیئت مذاکره‌کننده کنفرانس صلح است.»

پایان مذاکرات صلح بدون هیچ پیشرفتی

دومین دور گفت‌وگوهای صلح میان نمایندگان اپوزیسیون و حکومت سوریه ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن) بدون هیچ پیشرفتی به پایان رسید.

به نقل از خبرگزاری آلمان، دو طرف حتی نتوانستند در مورد تعیین تاریخ ادامه این مذاکرات به توافق برسند. غرب حکومت سوریه مسئول شکست مذاکرات صلح ژنو می‌داند.

به نقل از اخضر ابراهیمی،‌ نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه، نمایندگان اپوزیسیون خواستار گفت‌وگو در مورد تشکیل دولت انتقالی در سوریه بدون حضور بشار اسد بودند درحالی‌که نمایندگان حکومت سوریه اصرار داشتند که ابتدا باید در مورد مبارزه با “تروریسم” گفت‌وگو شود. حکومت سوریه مخالفان خود را “تروریست” می‌خواند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.