سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هاشمی رفسنجانی: تحقق تأمین اجتماعی جامع، از افتخارات دولت و نظام اسلامی است...

هاشمی رفسنجانی: تحقق تأمین اجتماعی جامع، از افتخارات دولت و نظام اسلامی است

چکیده : رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تأمین شرایط و فعال‌سازی کلیه امکانات و منابع مالی و سرمایه‌های انسانی در شرایط جدیدی که سازمان تأمین اجتماعی بدلیل سوءاستفاده‌ها و بی‌تدبیری‌های گذشته با بحران‌های جدی روبروست، از جمله شرایطی است که می‌تواند امنیت و آرامش خاطر بیشتر افرادی را که به این مجموعه چشم امید دارند برگرداند...


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تأمین شرایط و فعال‌سازی کلیه امکانات و منابع مالی و سرمایه‌های انسانی در شرایط جدیدی که سازمان تأمین اجتماعی بدلیل سوءاستفاده‌ها و بی‌تدبیری‌های گذشته با بحران‌های جدی روبروست، از جمله شرایطی است که می‌تواند امنیت و آرامش خاطر بیشتر افرادی را که به این مجموعه چشم امید دارند برگرداند.

به گزارش ایسنا آیت‌الله هاشمی رفسنجانی روز گذشته (دوشنبه) در دیدار مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره، معاونان و مدیران سازمان تأمین اجتماعی، تأکید کرد: دولت یازدهم نه تنها مخالف ادامه روند کارهای اجرایی به روال سال‌های قبل است، بلکه با پایبندی به اصول و قوانین، بدنبال حل بحران‌های ایجاد شده برای این سازمان است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی باید تضمین‌کننده امید نسبت به امروز و فردای آحاد مردم بویژه نیازمندان باشد و امیدوارم مسئولان آن با صداقت و پشتکاری که دارند بتوانند کارها را سروسامان ببخشند.

وی، تأمین اجتماعی را از جمله ارکان تحقق، عدالت در جامعه دانست و رسیدگی به موقع به امور بیمه‌شدگان و برخورداری آنان از پوشش‌های تأمین اجتماعی از جمله درمان، بازنشستگی، تضمین معیشت، سلامت نیروی کار، ایجاد آرامش خاطر و امید به آینده آنان را مورد تأکید قرار دارد.

هاشمی رفسنجانی با توجه به پیش‌بینی طرح تأمین اجتماعی جامع در اواخر دولت سازندگی و پیگیری نشدن آن در دولت اصلاحات به علت عدم تأمین مالی، گفت: یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی برای خدمت به مردم، تأمین بیمه اجتماعی جامع برای همه افراد از بدو تولد تا پایان عمر است که امیدوارم در دولت جدید این طرح مهم پیگیری شود و به سرانجام برسد. در این صورت افتخار بزرگی برای دولت و نظام اسلامی در جهت تحقق عدالت و تأمین آینده همه اقشار مردم خواهد بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، جذب مدیران در چارچوب اصول حرفه‌ای با تحصیلات مرتبط و ایجاد ثروت با شرکت در پروژه‌های بزرگ ملی را مؤثر دانست و افزود: تقویت عوامل تولید و توانمندسازی نیروی کار و تشویق همکاری‌های جمعی در ارتقاء درآمد طبقات کم‌درآمد و متوسط و استفاده آسان آنها از خدمات تأمین اجتماعی را بیش از پیش تسهیل می‌کند.

در ابتدای این دیدار سیدتقی نوربخش – مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی – به ارائه گزارش مبسوطی از آخرین وضعیت این سازمان پرداخت و گفت: سازمان تأمین اجتماعی با تحت پوشش داشتن بیش از 38 میلیون نفر از جمعیت کشور، بزرگترین سازمان بیمه‌ای کشور و دومین تولیدکننده درمان است.

وی افزود: در نظامات بیمه‌ای با افزایش سن امید به زندگی، سن بازنشستگی هم افزایش پیدا می‌کند، اما در کشور ما با وجود افزایش سن امید به زندگی به 74 سال، سن بازنشستگی از 60 سال به 52 سال کاهش پیدا کرده است.

نوربخش با بیان اینکه “در سال 1380 از بودجه سه هزار و 500 میلیارد تومانی سازمان تأمین اجتماعی، حدود هزار میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری، ذخیره شد”، تصریح کرد: متأسفانه پیش‌بینی شده بود که در سال 92، سازمان مبلغ پنج هزار میلیارد تومان از سرمایه‌گذاری‌های خود برداشت کند که خوشبختانه با تلاش جمعی مدیران و کارکنان سازمان، این برداشت انجام نخواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: بدهی‌های دولت در سال 1380 که معادل 400 میلیارد تومان بود، به دلیل آغاز سیاست‌های اشتباه در سال 1392 به 15 هزار میلیارد تومان رسیده و در حال حاضر مجموع بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی که در طول یک دهه اخیر ایجاد شده، به بیش از 60 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

وی در پایان صحبت‌های خود اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها در سال 93، 18 هزار میلیارد تومان دیگر به بدهی‌ها افزوده خواهد شد و با سود تعلق گرفته به این بدهی‌ها به بیش از 90 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.